środa, 6 stycznia 2016

Czy można nie płacić za telefon?

Czy można nie płacić za telefon?
Odpowiedź na to pozornie głupie pytanie brzmi: TAK - oczywiście o ile mówimy o rozmowach telefonicznych, a nie samym aparacie :-)
W dzisiejszym wpisie opowiem o tym, jak to zrobić w przypadku, kiedy rozmawiamy niewiele - do 30 minut miesięcznie rozmów wychodzących (czyli takich, kiedy to my do kogoś dzwonimy).
Wiele osób, które nie śledzą na bieżąco tego, co dzieje się na rynku telekomunikacyjnym, wciąż myśli, że skoro doładowują swój telefon 50 zł raz na 3 miesiące, to wydają na telefon najmniej jak to jest możliwe - a to nieprawda.
50 zł, przy średniej rynkowej cenie 30 gr/minutę i 15 gr/sms, to około 30 minut + 30 sms miesięcznie i właśnie tyle możemy mieć całkowicie za darmo dzięki promocyjnej ofercie operatora Virgin Mobile.
Dla wielu ta nazwa brzmi cokolwiek egzotycznie i dlatego pojawiają się wątpliwości: "Czy będę miał zasięg?"
Tutaj pragnę uspokoić. Operator ten korzysta (w pewnym uproszczeniu) z nadajników innych, dużych operatorów, dzięki czemu na zdecydowanej większości terenu Polski z zasięgiem nie powinno być żadnych problemów.
Przystępując do oferty, wyrażamy zgodę na komunikację marketingową, ale poza kilkoma smsami miesięcznie reklamującymi płatne pakiety Virgin Mobile nie zauważyłem zwiększonego nagabywania innymi ofertami.
Co właściwie dostajemy za darmo? 30 minut i 30 smsów do wszystkich sieci, 300 MB internetu oraz roczną ważność konta.
Wszyscy, którym przypadkowe włączenie transmisji danych wyczyściło konto do zera, docenią także tak zwany lejek, czyli bezpłatną (choć powolną) transmisję danych po wyczerpaniu pakietu podstawowego.
Istnieje także możliwość dokupienia dodatkowych pakietów, ale tego tematu nie będę rozwijał, ponieważ tematem przewodnim wpisu jest darmowość. Zainteresowani szczegóły znajdą na stronie internetowej operatora.
30 minut miesięcznie to niewiele, choć znam kilka osób, którym tyle wystarcza.
O tym, jak nie płacić za telefon, kiedy jednak potrzebujemy znacznie więcej, opowiem w jednym z kolejnych wpisów.


Powiązane wpisy:
Jak przenieść swój numer telefonu do Virgin Mobile (instrukcja krok po kroku). 
Co (i jak) trzeba sprawdzić zanim przeniesiesz swój numer do innego operatora.
Czy można nie płacić za telefon - część 2. (w przygotowaniu)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz