piątek, 2 czerwca 2017

Urodzinowa promocja Joybuy.

O Joybuy.com wspominałem na blogu już kilkakrotnie, więc przypomnę tylko podstawowe informacje. Serwis potrafi czasami zaskoczyć wyjątkowo niskimi cenami telefonów, nawet do 30% niższymi niż w innych chińskich sklepach. Niestety nie udało mi się znaleźć sposobu na uzyskanie cashbacku za zakup w tym serwisie, co zmniejsza opłacalność zakupu. Z VAT-em bywa różnie ;-)
Kilkakrotnie udało mi się uniknąć VAT-u przy zakupie elektroniki o mniejszej wartości, ponieważ była ona wysyłana przesyłką nierejestrowaną, w dodatku przez Estonię. Ostatnio jednak VAT zapłaciłem, ponieważ wbrew opisowi na stronie, telefon wysłano przesyłką rejestrowaną, pocztą chińską. Przy droższych telefonach radzę więc zakładać konieczność zapłacenia podatku.
Na uwagę w serwisie zasługują przede wszystkim przedmioty oznaczone jako "joy collection".
Przysługuje na nie roczna gwarancja i nawet ostatnio miałem okazję ją wypróbować, z pozytywnym skutkiem. Przedmioty bez takiego oznaczenia są wysyłane przez dostawców zewnętrznych i gwarancja może w tych przypadkach okazać się iluzoryczna.

Najnowsza urodzinowa promocja zaplanowana jest na kilka dni:

Wątpię by ktokolwiek zainteresowany był chińskimi książkami, ale już 8.06 rozpoczyna się promocja dotyczące telefonów.
Piszę o tym tak wcześnie bowiem już teraz można się do tego przygotować;-)
Chodzi o kupony rabatowe, które można już teraz zdobyć na różne sposoby, a wykorzystać w czasie promocji telefonów. Jakie to sposoby?
1. Koło fortuny. Można wygrać kupony o wartości od 1$ do 100$. Przysługują 3 losowania dziennie.

 Nie wiem o co chodzi, ale pomimo tego, że wylosowałem jakieś kupony, to nie pojawiły się one na koncie.
2. Co 2 godziny rozdawane są kupony na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Na zdobycie jest tylko kilka sekund o pełnych godzinach od 9.00 naszego czasu.


Nie jest to łatwe, ale udało mi się zdobyć kilka kuponów 1$ i 6$. Kupon 100$ jest dla mnie nieosiągalny. :-D Kupony te można wykorzystywać już teraz. Szczególnie kupon na 6$ może być przydatny ponieważ działa już przy zakupach powyżej 10$, zatem można go użyć do zakupu jakiegoś powerbanku czy smartwatcha.
3. Dodatkowo można pobrać kupony działające tylko w wybranej kategorii produktów. Dla telefonów są to kupony 5$, 20$ i 50$.


Nie ustaliłem jeszcze kiedy ich pula się odnawia, ale niektóre są dostępne przez cały czas. Kupony te będą ważne dopiero od 8.06 ale radzę pobrać wcześniej, bo nie wiadomo czy później będą.

Jako przykład cen jakie można osiągnąć z kuponami podam dostępny już teraz telefon Doogee X5 Pro.
Jest to chyba najtańsza chińska marka i mam wątpliwości czy należy ją komukolwiek polecać, ale za telefon z LTE i 2 GB RAM musimy w tym wypadku zapłacić 57$, a po wykorzystaniu kuponu na 6$ już tylko niecałe 51$ czyli mniej niż 200 zł. Telefon jest oznaczony logiem "joy collection" czyli obowiązuje na niego rok gwarancji.
Niewątpliwie wkrótce pojawią się kolejne telefony w dobrych cenach, szczególnie po użyciu kuponów. Postaram się sukcesywnie dodawać ciekawsze pozycje, które zauważę.

Aktualizacja.
Paypal rozsyła kupony o wartości 15$ ważne przy zakupach powyżej 100$ do realizacji w serwisie Joybuy.
Kod kuponu MKT618EMEAPP należy wpisać w pole kod rabatowy przy podsumowaniu płatności na stronie joybuy. Taki sam kod trafił do wielu klientów, więc należy zakładać, że jest uniwersalny, choć zapewne jednorazowy w obrębie konta. Podobno obowiązuje przy płatności przez Paypal, ale cena ulega obniżeniu jeszcze przed wyborem sposobu płatności, więc sądzę, że przy płatności kartą także zadziała.

Lista telefonów wartych zainteresowania przy użyciu tego kodu:
Xiaomi Redmi 4A - wymaga znalezienia "wypełniacza" za 12$
Cubot Manito - ponownie wymaga znalezienia odpowiedniego "wypełniacza". O samym telefonie szerzej pisałem w tym wpisie.
Xiaomi Redmi 4X
Honor 5X
Huawei Enjoy 6
LeTV Le2 (X520)
Huawei G9 Lite - czyli wersja P9 Lite na chiński rynek (na Snapdragonie 617)
LeTV Le S3 (Helio X20 + 4 GB RAM)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz