środa, 14 czerwca 2017

Dobra oferta dla par, czyli duet w Play.

Play nie ma u mnie zbyt dobrej opinii, bo dostali ostatnio kilka żółtych kartek za ewidentne faule. Chodzi o ograniczenia prędkości internetu w roamingu krajowym, nieregulaminowe zmiany ważności przyznanych pakietów w ofercie na kartę, czy początkową odmowę wdrożenia zasady RLAH w roamingu w obrębie UE (do tej sprawy wkrótce wrócę, bo na szczęście zmienili zdanie).
W futbolu musieliby już opuścić boisko, ale że ostatnio trudno znaleźć dobre oferty, więc nie ma co wybrzydzać i trzeba pisać o tym co jest ;-)

Najnowsza dobra oferta z Play to oferta dla par. Oferta nie jest dostępna online, a jedynie w sprzedaży telefonicznej, a informację o niej otrzymałem od jednego z Czytelników bloga, który jest doradcą Play. Przy okazji dziękuję. :-)

Dwa abonamenty głosowe z nielimitowanymi podstawowymi usługami (rozmowy/SMS/MMS), 15 GB wspólnego pakietu danych, dwa telefony Huawei P9 Lite w cenie 115 zł/m-c i 198 zł na start (za dwa telefony, cena na wklejonej grafice jest nieaktualna). W przeliczeniu na jedną umowę daje to całkowity koszt umowy w wysokości około 1500 zł, czyli o dobrej ofercie nie może być mowy. Jeżeli jednak uwzględnimy promocję dla przenoszących numer do Play i maksymalny rabat 6 miesięcy abonamentu gratis, to kalkulacja wygląda już nieco inaczej. 18 x 115/2 + 99 + 30 (za aktywację) = 1165 zł.
Biorąc pod uwagę, że wartość telefonu w sklepach to około 900 zł, to koszt samych usług przez 18 miesięcy wyniesie 265 zł, czyli dokładnie tyle żeby załapać się do kategorii dobrych ofert (14,7 zł/m-c).
Dodatkowym warunkiem skorzystania z oferty jest podpisanie umowy na internet elastyczny. Umowa ta nie generuje jednak żadnych kosztów, przy założeniu, że z tego internetu nie będziemy korzystać.
Problemem są tu warunki jakie trzeba spełnić, żeby skorzystać z kilku miesięcy gratis.
W przeciwieństwie do promocji w T-Mobile lub Orange musimy bowiem być abonentem innej sieci i korzystać przy tym z umowy zawartej na czas oznaczony. Nie wchodzi więc w grę oferta na kartę, czy bezterminowy abonament w NJU. W dodatku, żeby wykorzystać w pełni 6 darmowych miesięcy, to dokładnie tyle musi pozostawać do końca bieżącej umowy. W dodatku tyle musi pozostawać na 2 umowach naraz...  Czy jest ktoś taki na sali? :-D
Jeżeli przypadkiem jest, to Dawid zgodził się odpowiedzieć na Wasze pytania zadane emailem na adres: dawidobrusnik@sprzedaz.playmobile.pl a dla Czytelników bloga obiecał także dodatkowe gratisy (takie jak szkło hartowane, etui) do każdego zamówienia.3 komentarze:

 1. Witam Serdecznie
  Z tej strony Dawid, jestem autoryzowanym partnerem Play-a.
  Zapraszam do współpracy, na moim nowym kanale FB : "Polecane oferty Play" jest tam również zamieszczona tabelka wszystkich telefonów dostępnych w ofercie.

  Karta internetu elastycznego dodatkowo oferuje 3-miesiące nielimitowanego internetu. Warto pamiętać jeszcze o Showmax do końca miesiąca.


  Przykładowa symulacja kosztów/
  Sytuacja: w przypadku przeniesienia jednego numeru na kartę drugi kończy się za 4 mieś u innego operatora
  Opłaty: numer na kartę od razu: 45zł + 20zł (rata) = 65zł przez 4 miesiące. Następnie wskakuje 115zł/ mieś przez kolejne 20 miesięcy
  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, jeśli chodzi o przeniesienie numeru do Play, to jest to 6 miesięcy za darmo do momentu przeniesienia numeru?
  Przykładowo - zostają mi 3 miesiące u innego operatora.
  Podpisuje umowę z Play, dostaje telefon, nie płacę w playu nic(a może co miesiąc ratę za telefon?) i przez te 3 miesiące spłacam abonament u starego operatora. Po tych 3 miesiącach płace już normalnie w play, ale zostaje mi tylko 21 miesięcy do końca umowy? Czy w ciągu tych 3 miesięcy moge normalnie korzystać z karty play?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, do przeniesienia numeru. W powyższym przykładzie przez 3 miesiące nie płacisz w Play nic, a po przeniesieniu numeru zostaje 21 miesięcy umowy. W ciągu tych 3 miesięcy można korzystać normalnie z karty Play, ale korzysta się wtedy na tej karcie z numeru tymczasowego.

   Usuń