piątek, 21 lipca 2017

Advanced Player, czyli jak wycisnąć maksimum z promocji w Play.

Play to gra. Jeśli gra, to w karty. A skoro w karty, to oczywiście w pokera :-D
Taki ciąg skojarzeń doprowadził mnie do Wielkiego Szu i jego sentencji na temat szczęścia w grze, o której wspomniałem w poprzednim wpisie;-)

Opisywałem wtedy kumulację promocji w Play, która pozwala na uzyskanie dobrej oferty łączonej.

Krytycznym czynnikiem wpływającym w znacznym stopniu na opłacalność rozwiązania jest możliwość skorzystania z promocyjnych (do) 6 miesięcy abonamentu gratis dla przenoszących numer do Play.
Przypomnę, że aby skorzystać z tej promocji, trzeba być:
1. Abonentem innej sieci niż Play (a więc z promocji nie skorzystają użytkownicy telefonów na kartę),
2. Musi to być abonament na czas określony (NJU bezterminowy nie wchodzi w grę),
3. Najlepiej aby abonament kończył się dokładnie za 6 miesięcy od dnia podpisania umowy w Play, bo to pozwoli na zmaksymalizowanie korzyści z promocji.
4. Idealnie byłoby gdyby powyższe warunki spełnione były dla wszystkich numerów, które zamierzamy przenieść do Play.


Wydaje się, że takie obostrzenia eliminują 99% potencjalnie zainteresowanych. :-)
Jednak istnieje dość prosty sposób, który pozwala na zorganizowanie sobie szczęścia w tej grze.
Tym sposobem jest 6 miesięczny abonament w T-Mobile. :-)

Abonament ten jest dostępny tylko on-line, a w dodatku jest dość starannie ukryty na stronie internetowej operatora, co sprawia, że nie mogę wkleić linku do tej oferty. Dlatego wklejam screena:


Abonament T1 na 6 miesięcy kosztuje niespełna 30 zł/m-c. Koszt aktywacji to 10 zł. W zamian otrzymamy nielimitowane rozmowy/SMS/MMS do wszystkich sieci oraz 2 GB pakiet internetu. Te 2 GB to niezbyt wiele, ale pamiętajmy, że równocześnie będziemy mogli korzystać z "nielimitowanego" transferu w Play.

W jaki sposób wykorzystać tą kartę?
Posiadając ofertę na kartę, abonament bezterminowy czy też kończący się abonament na czas określony u dowolnego operatora, po prostu składamy dyspozycję przeniesienia naszego numeru do wskazanej oferty T-Mobile, a po fizycznym przeniesieniu numeru natychmiast podpisujemy docelową umowę z Play.
Następnie przez 6 miesięcy korzystamy z usług T-Mobile, jednocześnie mając możliwość korzystania z nielimitowanych usług na numerze tymczasowym w Play. Po 6 miesiącach, już bez dalszych działań z naszej strony, nasz numer zostanie przeniesiony do Play, a karta z numerem tymczasowym stanie się kartą z numerem docelowym.
Zwróćcie uwagę, że powyższy sposób umożliwia skorzystanie z 6 miesięcy gratis nawet dotychczasowym abonentom Play, którzy nie mogliby liczyć na takie warunki normalnie przedłużając umowę.

Oczywiście skorzystanie z powyższego sposobu nie jest całkowicie darmowe. W końcu przez 6 miesięcy musimy płacić abonament w T-Mobile. Jednak niespełna 30 zł/m-c to o wiele mniej niż kwota, którą musielibyśmy zapłacić, płacąc w tym okresie normalny abonament w Play. Szczególnie jeśli wybierzemy wysoki abonament z drogim telefonem, który może kosztować nawet 220 zł/m-c. Przez 6 miesięcy, przy trzech przenoszonych numerach możemy zaoszczędzić w takim przypadku nawet kilka tysięcy złotych!

9 komentarzy:

 1. Super obejście wymyśliłeś.Chyba skorzystam.
  Podoba mi sie ale ma pytania.
  Czy wiesz moze ile jest internetu w ofercie Play w UE ?
  I najważniejsze pytanie:
  Z jaką maksymalną prędkością można w Play korzystać z internetu w Uni Europejskiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Roaming internetu na terenie UE w ramach abonamentu:

   Stan nielimitowany mini:
   SOLO: 1,51GB
   DUET: 2,51 GB ( na grupę)
   Rodzina: 3,01 GB ( na grupę)

   Stan Nielimitowany:
   SOLO: 2,51GB
   DUET: 4,01 GB ( na grupę)
   Rodzina: 5,27 GB ( na grupę)


   Stan nielimitowany dom wi-fi:
   SOLO: 3,51GB
   DUET: 5,02 GB ( na grupę)
   Rodzina: 6,02 GB ( na grupę)

   Usuń
 2. Z tego co wiem, to 2,6 GB
  Teoretycznie nie ma ograniczenia prędkości, ale w praktyce to wszystko zależy od sieci partnera roamingowego. Nie da się odpowiedzieć na to pytanie :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie Ty widzisz najlepsze rozwiązanie, bo ja patrze i nawet jakby płacić przez te 18 miesięcy to i tak wychodzi taniej kupić w sklepie + do tego nolimit za 20-30 zł. Szukam jakiegoś laptopa i wszystkie mi wychodzą drożej niż w sklepie. Nie liczę tego najdroższe za około 4 tys bo tyle bym nie dał, jakby nawet cena z abonamentem wychodziła podobnie jak w sklepie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepsze rozwiązanie to dokładnie policzyć i kupić tam, gdzie jest taniej. :-)
   Osobiście jestem fanem laptopów poleasingowych z linii biznesowych HP/Dell/Lenovo. Sprzęt nie do zajechania, ale do gier się raczej nie nadaje.

   Usuń
 4. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, poprowadzę przez proces przeniesienia numerów.
  Doradca klienta: dawidobrusnik@sprzedaz.playmobile.pl
  Dla zdecydowanych klientów dodatkowe gadżety w prezencie.
  Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 5. O co chodzi z nr tymczasowym? Czy stary nr telefonu ktory przeniose do tmobile wygasnie, a ja bede mial nowy nr telefonu w play?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie wygaśnie. Numer tymczasowy (jak nazwa wskazuje) jest tymczasowy. Po 6 miesiącach znika, a w jego miejsce pojawia się stary numer telefonu.

   Usuń
 6. Na numerze tymczasowym do czasu przeniesienia właściwego numeru jest ustawiona taryfa bez limitu( połączenia, sms,mms, oraz 10Gb internetu). W taryfie nie ma roamingu oraz połączeń międzynarodowych.

  OdpowiedzUsuń