sobota, 15 lipca 2017

Czyżby koniec obłędu? Zmiany w ofercie NJU.

Orange jest chyba już ostatnią siecią w której rozmowy do sieci stacjonarnych traktowane są po macoszemu.
Określenie to wydaje mi się wyjątkowo trafne, bo prawdopodobnie ponad 90% tych rozmów, za które Orange każe swoim klientom dopłacać, odbywa się w ramach macierzystej (stacjonarnej) sieci Orange.
Dlaczego inni operatorzy mogą nawet w najtańszych abonamentach zawrzeć bezpłatne rozmowy do sieci stacjonarnych a Orange nie? To wiedzą chyba tylko tęgie głowy z Zarządu ;-)

Wygląda na to, że chyba jednak wreszcie doczekamy się zmian w tej materii, bowiem całkiem niedawno operator wykonał śmiały krok i dołożył darmowe rozmowy do sieci stacjonarnych w ofercie NJU.
Przypomnę, że NJU jest tanią marką Orange, a o ofercie NJU pisałem już w tym wpisie.

Po ostatnich zmianach, nawet w najtańszym abonamencie NJU za 19 zł/m-c zawarte są darmowe, nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych i stacjonarnych. Biorąc pod uwagę, że drugą kartę SIM możemy dokupić za 9 zł/m-c, to otrzymujemy całkiem przyzwoitą ofertę o średniej cenie 14 zł/m-c za numer.
Niestety w tej cenie do dyspozycji mamy tylko 1 GB pakiet internetu, a za każdy SMS i MMS dopłacimy oddzielnie.
Dopiero w abonamencie za 29 zł/m-c pakiet internetu rośnie do 10 GB a SMS i MMS są wliczone a abonament. Przy 2 kartach sim, średnia cena wyniesie wtedy 19 zł/m-c za numer i jest to jedna z najlepszych ofert na rynku, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.

Dla porządku dodam, że w ofercie NJU, podobnie jak u większości operatorów wdrożono zasadę RLAH, czyli rozmowy/SMS/MMS w roamingu w obrębie Unii Europejskiej są rozliczane z pakietów krajowych.
Co do transmisji danych w roamingu, to dostępne bezpłatnie pakiety są uzależnione od wysokości abonamentu i dla planu za 19 zł/m-c dostępny pakiet to 0,96 GB, dla abonamentu za 29 zł/m-c pakiet roamingowy  rośnie do 1,46 GB, a  w najwyższym planie za 39 zł/m-c dostępny pakiet to 1,96 GB.

Po więcej szczegółów odnośnie oferty NJU odsyłam do archiwalnego wpisu na blogu lub na stronę internetową operatora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz