środa, 27 kwietnia 2016

Pomarańcza przebrana za kartofla, czyli nju mobile rozdaje prezenty.

Jakoś nie było do tej pory okazji, aby wspomnieć o ofercie nju mobile. Może nawet nie tyle okazji co powodu;-) Teraz powód się znalazł, bowiem mamy nagromadzenie promocji:-D
Nju to drugie wcielenie Orange, co niestety ma duże znaczenie przy próbie korzystania z promocji Orange.
Przykładowo regulamin promocji "Przenieś numer do Orange" wyklucza klientów nju mobile. Tak właściwie jest w każdej promocji, która jest przeznaczona dla klientów obcych sieci. Nju mobile nie jest obcą siecią!
Podobnie działa to w drugą stronę. Nie ma co liczyć na super ofertę z DUK jeżeli zagrozimy przejściem do nju:-D
Po tym ostrzeżeniu przechodzę do sedna, czyli promocji.:-)
W podstawowej ofercie abonamentowej możemy otrzymać nielimitowane rozmowy na komórki, SMS, MMS i 10 GB internetu za 29 zł/m-c. To samo, ale bez internetu kosztuje 19 zł/m-c, a w komplecie z internetem i stacjonarnymi 39 zł/m-c. Z pewnością nie jest to dobra oferta.
Ma jednak jedną zaletę. Po włączeniu promocyjnej usługi "Im dłużej tym lepiej" opłata abonamentowa nie jest stała. Jeżeli z numeru korzystamy mało, to możemy płacić mniej, a nawet zupełnie nic (po osiągnięciu stażu 3 miesięcy w sieci).
Jest tu przewaga nad innymi abonamentami, ale z drugiej strony to samo mamy w każdej ofercie na kartę.
W ofercie na kartę osiągnięcie takiej funkcjonalności wymaga jednak uruchamiania pakietów. To znaczy, że trzeba przewidzieć czy w najbliższym czasie będziemy dużo korzystać z telefonu i opłaca nam się włączyć pakiet. Jeżeli pakiet włączymy a następnie zmienimy plany i nie będziemy korzystać z telefonu, to pakiet przepadnie. 
Zatem oferta nju jest po prostu wygodna, zwłaszcza dla tych, którzy z telefonu korzystają baaaardzo nieregularnie.

To był powód pierwszy. Teraz będzie drugi:-)
Abonament w nju jest bezterminowy. Możemy rozwiązać umowę w każdym momencie, nawet z dnia na dzień, bez żadnych konsekwencji. Nawet natychmiast po otrzymaniu wszystkich profitów wymienionych niżej;-)

Powód trzeci.
Za podpisanie umowy  z nju możemy otrzymać zwrot z mokazji w Mbanku lub jej odpowiednika w Orange Finanse. Zwrot w wysokości 50 zł wystarczy z pewnością na kilka miesięcy baaaardzo nieregularnego korzystania z numeru.

Powód czwarty.
Oferta nju dodatkowy. To po prostu dodatkowa karta sim, płatna 9 zł/m-c, która korzysta ze wszystkich usług dostępnych na karcie podstawowej. W skrajnym wypadku pozwala to parze obniżyć koszty prawie o połowę.

Powód piąty.
Od 26.04. do 31.05.2016 trwa promocja, w której za zamówienie numeru w nju możemy otrzymać kartę podarunkową o wartości 50 zł do sieci sklepów Diverse. Zatem do żywej gotówki z Mbanku możemy sobie dobrać jakiegoś ciuszka. O ile 50 zł wystarczy na zakup takowego;-)
Regulamin promocji mówi, że kartę, a właściwie to kod podarunkowy otrzymamy, po zarejestrowaniu się na stronie promocji po upływie jednego pełnego okresu rozliczeniowego.

Jest jeszcze powód szósty! :-D
Zamawiając abonament w nju mobile za pośrednictwem tego linka możecie stać się członkami Klubu Czytelników Bloga :-). Wystarczy po zamówieniu przesłać na mój adres email: zielony71a@gmail.com numer, dokładną datę i godzinę złożenia zamówienia.

Ze wszystkimi szczegółami oferty nju możecie się zapoznać na stronie operatora, a czy wymienione 6 powodów jest wystarczające, aby dać mu szansę, musicie zadecydować sami;-)

Aktualizacja.

Jest jeszcze powód siódmy LOL. No może powodzik;-) Zupełnie nieoczekiwanie okazało się, że w kopercie z dokumentami znalazł się jeszcze dodatkowy, gratisowy starter z 2 GB internetu na 31 dni na pokładzie;-) 

Jak widzicie po komentarzach, pojawiają się opinie, że promocji Diverse nie można połączyć z mokazją, co w moim przypadku się potwierdziło. Nie otrzymałem 50 zł z mokazji.

O najnowszych zmianach w ofercie NJU przeczytacie w tym wpisie. 

6 komentarzy:

 1. Z doświadczenia wiem, że promocja mOkazje nie łączy się innymi promocjami, w których można otrzymać kupon/gotówkę/gadżet od nju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, to niedobrze. W każdym razie ja sprawdzę to jeszcze raz, dla pewności, bo wiem na pewno, że w Orange to przechodziło.

   Usuń
  2. zielony czy ten kupon łączy się w końcu z mokazją?

   Usuń
  3. Moim zdaniem tak, choć szanuję zdanie myślących inaczej, bowiem nie uważam się za nieomylnego.
   Dopisałem odpowiednią wzmiankę na końcu artykułu.

   Usuń
  4. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chociaż regulamin jest dość jasny w kwestii przyznawania nagród "Bonus 50zł jest wypłacany przez mBank w ciągu 60 dni od daty aktywacji umowy na nju z rachunkiem.
   Promocja nie łączy się z innymi promocjami, które umożliwiają otrzymanie kolejnego gadżetu / prezentu / kodu promocyjnego / karty przedpłaconej / nie wchodzącej w zakres umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych."

   Usuń
 2. Okazało się, że Marcin miał rację:-(

  OdpowiedzUsuń