poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Vabank 2, czyli riposta.


Niedawno omówiłem najnowszą promocję Orange, oferującą dodatkowy rabat dla klientów Orange, którzy założą konto w banku Orange Finanse. Wspomniałem również o innych przywilejach dla posiadaczy konta w tym banku.
Na koniec zapowiedziałem jednak, że w najbliższym czasie przedstawię Wam lepszą alternatywę. Czas na realizację obietnicy.

Chodzi o najnowszą promocję MBanku, do której można przystąpić do dnia 31.05.2016.
Od razu wyjaśnię dlaczego na blogu traktującym o telefonach opisuję kolejne konto bankowe.

Powodem jest fakt, iż MBank również oferuje specjalne korzyści dla klientów Orange. Odpowiednik "strefy korzyści", którą opisywałem we wpisie na temat Orange Finanse, w MBanku nazywa się "mokazjami" i także umożliwia otrzymanie 150 zł  premii za przeniesienie numeru do Orange lub 50 zł za przedłużenie umowy w sklepie internetowym.
Warunki otrzymania tej premii są identyczne jak w banku Orange Finanse, dlatego po szczegóły odsyłam do poprzedniego artykułu.

Skupię się za to na innych korzyściach, które można otrzymać zakładając konto w tym banku.
A są to korzyści niemałe. Do "wyrwania" jest aż 500 zł, co nie jest jednak takie łatwe;-)

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów Mbanku. Czytałem w sieci, że klienci, którzy mieli tam konto wieki temu, ale je zamknęli, również mogą z niej skorzystać. Nie mogę za to jednak ręczyć;-)

Za co dostaniemy pieniądze:
- 10 zł za aktywację dostępu do rachunku za pośrednictwem aplikacji mobilnej w ciągu 24 godzin od otwarcia konta. Przekładając to z polskiego na nasze, musimy zainstalować aplikację mobilną na smartfonie/tablecie i zalogować się na rachunek w tej aplikacji.
- 490 zł  za płatności kartą lub BLIK, przy czym bank zwraca 2% płatności kartą lub 4% płatności BLIK, maksymalnie 50 zł/m-c. Łatwo policzyć, że żeby otrzymać maksymalny zwrot w danym miesiącu musimy wydać kartą 2500 zł lub 1250 zł BLIK. Co to takiego ten BLIK? W dużym uproszczeniu to płatności za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie. Osobiście kilkukrotnie używałem i jest to nawet wygodne, pod warunkiem, że znajdziecie punkt, w którym akceptują takie płatności.
Przyznam, że nie bardzo wyobrażam sobie w jaki sposób można wyciągnąć całe 50 zł miesięcznie, ale wystarczy wydać 250 zł/m-c żeby otrzymać znaczną część premii. Jest na to prosty sposób i w dalszej części wpisu sposób ten opiszę.
Dodatkowe warunki, które musimy spełnić w każdym miesiącu to: zalogowanie się do aplikacji mobilnej (jeżeli będziemy płacić BLIKiem to warunek ten spełnimy automatycznie) oraz wpływ na rachunek 1000 zł, ale nie może to być wpływ własny. W takich okolicznościach dobrze sprawdza się przelew od żony/męża bowiem nie trzeba się z niego tłumaczyć nawet w przypadku dogłębnej kontroli podatkowej.

Samo konto jest darmowe, bezpłatna jest także większość operacji wykonywanych samodzielnie w bankowości internetowej. Nie ma także opłaty za kartę, o ile wykonamy nią 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 5 zł).
Szczegóły znajdziecie w tabeli opłat i prowizji i regulaminie promocji.

Jak najłatwiej wykorzystać promocję.
1. Założyć konto na stronie promocji.
2. W ciągu 24 godzin po otwarciu rachunku zainstalować aplikację mobilną na smartfonie/tablecie i zalogować się w niej na rachunek, za co otrzymamy 10 zł.
3. W kolejnym miesiącu po otwarciu rachunku zapłacić przy pomocy aplikacji mobilnej (BLIKiem) rachunki za prąd, gaz, lub telefon na kwotę co najmniej 250 zł (maksymalnie 1250 zł), na stronie Przelewy24 (to chyba jedyna platforma płatności umożliwiająca opłacanie rachunków za pomocą płatności BLIK, prowizja za opłacenie rachunku wynosi 1 zł). Im więcej rachunków zapłacimy, tym większy będzie zwrot, ale musimy je "oszczędzać", bowiem żeby otrzymać zwrot musimy wydać 250 zł w każdym z 5 pierwszych miesięcy po otwarciu rachunku. Przy założeniu, że wydamy BLIKiem wymagane minimum, czyli 250 zł, otrzymamy za to 10 zł zwrotu.
Należy pamiętać żeby zorganizować wpływ 1000 zł (jednorazowy - nie może być w "ratach") na rachunek, najlepiej od żony/męża Sądzę, że jeśli będzie to wpływ od innego członka rodziny, który w części wykorzystamy na opłacenie jego rachunków, a resztę zwrócimy, to także nie będzie to punktem zaczepienia dla skarbówki;-)
4. Powtarzać punkt 3 przez 4 kolejne miesiące i w ten sposób otrzymać kolejne 40 zł.
5. W szóstym miesiącu otrzymamy dodatkową premię za wypełnienie warunków promocji w wysokości 240 zł i wtedy możemy zamknąć konto.

Sądzę, że w sumie poświęcimy na całość nie więcej niż godzinę czasu, w zamian otrzymamy 300 zł. Oczywiście jeśli płacimy wysokie rachunki to możemy wyciągnąć 500 zł :-)
Przypomnę, że w Orange Finanse większość klientów może otrzymać 120 zł, a jedynie nieliczni (klienci usług stacjonarnych i mobilnych) 240 zł w ciągu 2 lat.
Dla porządku jeszcze raz przypomnę, że w obu bankach dodatkową korzyścią jest premia za podpisanie umowy z Orange.
    
Na koniec dodam, że założenie konta w Mbanku ze wskazanego wyżej linku i przesłanie na mój adres email zielony71a@gmail dokładnej daty i godziny złożenia wniosku, wraz z jego numerem, jest kolejnym sposobem na dołączenie do Klubu Czytelników Mojego Bloga ;-)

7 komentarzy:

 1. Od siebie dorzucę dodatkową promocję, dzięki której zyskamy dodatkowe 5% za opłacenie faktury z Orane (i każdej innej pobranej automatycznie przez robota finansowego)
  Więcej szczegółów https://bm.pl/#!/cennik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystasz z tego? Słyszałem, że trzeba im podać swoje hasło dostępu do konta klienta. To prawda?

   Usuń
  2. Od ponad roku korzystam z ich usług. Niestety aby Robot Finansowy zadziałał najpierw trzeba podać dane do konta klienta. Nie ma innej opcji przesłania faktury do ich systemu.
   Blue Media zapewnia, że usługa jest bezpieczna. https://bm.pl/do-pobrania/polityka_prywatnosci.pdf

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Mam wątpliwości czy dla złotówki oszczędności warto korzystać z usług firmy "krzaczek", ale może nie mam racji;-)

   Usuń
 2. Czy próbowałeś może łączyć mOkazje z bonusowymi punktami Payback? Teoretycznie za przeniesienie można dostać 15000 i nigdzie nie widziałem informacji, żeby wykluczało się to z innymi promocjami. Może Ty sprawdzałeś już jak to działa? Link ze strony payback przenosi do strony orange i podejrzewam, że informacja o tym jest ładowana gdzieś do ciasteczek. Ja niestety zorientowałem się, że jest taka oferta dopiero, gdy finalizowałem transakcję i przez to nie wiem czy to mi zadziała (chociaż teoretycznie dane podałem w odpowiednim miejscu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z punktami payback w Orange mam takie doświadczenia, że na 3 próby, 2 razy nie naliczyli mi punktów. Reklamacje odrzucili, tak samo jak odwołania od nich. Przesłałem im zrzuty ekranu, dowodzące że wszystko odbyło się zgodnie z ich wymaganiami. Mimo to, przysyłali odpowiedzi "od czapy". Nawet hejtowałem trochę na ich fanpage, ale to też nie robi na nich wrażenia. Generalnie odradzam. Postanowiłem sobie, że na moim blogu nie przeczytacie o nich ani jednego dobrego słowa. Sory.

   Usuń