poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Kolejna miła niespodzianka dla przenoszących numer do Orange.Powoli zaczynam się przyzwyczajać się do nieoczekiwanego sposobu działania promocji Orange.
W jednym z poprzednich artykułów pisałem już o łączeniu się promocji, które wg. regulaminu łączyć się nie powinny.
Dzisiaj temat podrzucony przez jednego z Czytelników bloga (jeszcze raz dziękuję za sygnał :-) ).
Kolejny raz chodzi o promocję "100% rabatu na abonament przez 6 miesięcy dla Klientów przenoszących numer z innej sieci" :-D
Przypomnę, że jest to promocja kuponowa, w której kupony możemy pobrać bezpośrednio ze strony operatora. Szczegółowy opis pobierania i użycia kuponu omówiłem w tym wpisie.
Teoretycznie promocja zakończyła się z dniem 31.03.2016. Tak przynajmniej mówi regulamin promocji dostępny na stronie operatora. W praktyce promocja nadal działa. W dodatku działa nadspodziewanie dobrze;-)
Zgodnie z regulaminem promocji kupony obowiązują " w jednej z następujących ofert: Smart Plan LTE 69,99, Smart Plan LTE 89,99". Taka sama informacja wyświetla się na ekranie, po użyciu kuponu w sklepie internetowym. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości kupony działają na wszystkie Smart Plany LTE z telefonem, a nawet na wszystkie Smart Plany LTE bez telefonu!

Co w praktyce oznacza takie działanie kuponów? Chciałbym zwrócić uwagę na 2 aspekty.

1. Telefony odnowione.
Szerzej o telefonach odnowionych napisałem w tym artykule. Skupiłem się w nim przede wszystkim na cechach użytkowych takich telefonów, ale oczywiste jest, że mają one najczęściej atrakcyjną cenę, już w najniższym abonamencie za 39,99 zł/m-c. Wykorzystanie wszystkich promocji dla przenoszących numer do Orange sprawia, że możemy kupić taki telefon już za 12 x 39,99 (abonament) + 30 (aktywacja) + 1 zł (najniższa cena telefonu) +5 zł (starter dowolnej obcej sieci) - 150 zł (zwrot z mokazji) - 240 zł (rabat open) = 126 zł.
Często jest to telefon średniej klasy, który w sklepie kosztuje ponad 600 zł, a zdarzały się i perełki o wartości około 1 tyś zł :-)

2. Abonament LTE Wspólny.
W podstawowej wersji tego abonamentu za 100 zł/m-c dostajemy nielimitowane rozmowy i sms do wszystkich sieci komórkowych oraz 10 GB internetu do wykorzystania na 3 kartach sim.
Dodatkowo, za dobrej klasy telefon (np. LG G3, Huawei P8, HTC One M8, Sony Xperia Z5 compact) zapłacimy w nim kwotę poniżej 100 zł (w dniu, w którym to piszę).
Oznacza to, że płacąc 12 x 100 zł (abonament) + 90 zł (3x aktywacja) + 15 zł (3 x starter) + 1 zł (najniższa cena telefonu) - 450 zł (3 x zwrot z mokazji) = 856 zł otrzymujemy telefon o wartości powyżej 1000 zł i darmowe rozmowy dla całej (statystycznej) rodziny przez 18 miesięcy.

To jest właśnie odpowiedź na pytanie, dlaczego na moim blogu piszę (prawie) wyłącznie o Orange;-)


Ten wpis zdezaktualizował się w rekordowo szybkim czasie. Od 12.04.2016 w sklepie internetowym Orange są już tylko dostępne plany ratalne. Dobra wiadomość jest taka, że opisane kody działają także w tych planach.7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Z tą miłością to bym nie przesadzał. Potrafią też się mylić na swoją korzyść, a wtedy reklamacjom nie ma końca. Ja bym powiedział, że to związek z wyrachowania;-)

   Usuń
 2. Wystarczy tylko zmienić wysokość abonamentu (np. na 49,99)na stronie z wyborem telefonu?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy przy wyborze abonamentu wspólnego jest możliwość przeniesienia wszystkich trzech numerów czy tylko jeden, główny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet trzeba wszystkie trzy, bo ostatnio dwa razy próbowałem przedłużenia w planie dodatkowym i nie działało. To znaczy w sklepie internetowym, bo BOK załatwia to od ręki.

   Usuń
 4. A dziś mamy żałosną ofertę, złożyłem wypowie w ostatnim momencie, myślałem że dadzą na wiosnę kilka lepszych telefonów a tu takie dziadostwo. Jeszcze stacjonarne do wypowiedzenia za 6mesięcy i pożegnam tą dobrą zmianę w orange.

  OdpowiedzUsuń