piątek, 15 kwietnia 2016

W Klubie potestować lubię.

Jakiś czas temu zasygnalizowałem, że chciałbym najbardziej zaangażowanym czytelnikom bloga zaoferować pewne przywileje. Wspomniałem między innymi o testowaniu produktów i usług związanych z telefonami.
Skąd w ogóle ten pomysł? Mało to testów można znaleźć w internecie?
Testów dużo, ale wszystkie takie same. Odpakowanie, w miarę dokładny opis, i wrażenia z 2 tygodni użytkowania.
Przepraszam, co to za test, który trwa 2 tygodnie? Oczywiście wiem skąd się to bierze. Trzeba napisać artykuł i go opublikować. Nie można przecież pisać artykułu przez 2 lata. Poza tym, w kolejce czekają następne gadżety do testowania;-) 
Druga sprawa to osoba testująca. Ta sama osoba najpierw testuje Samsunga Galaxy S6, a zaraz potem LG Leon. To co on ma napisać o tym drugim telefonie? No nie, nie napisze, że to złom, bo przecież dostał go do testowania za darmo od dystrybutora i jak za bardzo pojedzie to już nic więcej do testowania nie dostanie;-)

Czy można to zrobić lepiej? Najlepiej to by było poczytać testy prawdziwych użytkowników, którzy kupili sprzęt taki, na jaki ich było stać, mają w związku z tym określone doświadczenia i oczekiwania. Dobrze byłoby też, aby używali sprzętu trochę dłużej niż 2 tygodnie i mogli coś powiedzieć o jego trwałości.
Problem jest jeden - komu się będzie chciało?

Przyznam, że nie mam jasnej wizji jak to ma działać. Postanowiłem puścić to trochę na żywioł i zobaczyć co z tego wyjdzie :-D Dlatego budżet na razie jest mocno ograniczony;-)

Na pierwszy ogień pójdzie budżetowy smartwatch U8 (prosto z Chin). Typową i w miarę wyważoną recenzję możecie przeczytać tu.   
Czekam na zgłoszenia członków Klubu, którzy chcieliby przetestować takiego smartwatcha.
Jak ja to widzę:
- dobrze byłoby gdyby zgłosiła się osoba, która zamierzała kupić smartwatcha, bo wtedy jest szansa, że będzie próbowała go intensywnie używać,
- osoba ta musi mieć chęć do podzielenia się swoimi wrażeniami z długotrwałego użytkowania. Nie chodzi o to żeby pisać opowiadania, na temat tego co już dawno zostało opisane. Chodzi o typowe wrażenia użytkownika, który miał jakieś oczekiwania i konfrontuje je z rzeczywistością. (proszę przeczytać podlinkowaną recenzję żeby ocenić czy oczekiwania są realne;-)) Wskazana jest także chęć odpowiedzi na ewentualne pytania czytelników recenzji.
- sprzęt do testowania udostępniam bezpłatnie na okres 2 lat. Biorąc pod uwagę okoliczności, moim zdaniem udział w teście nie rodzi skutków podatkowych, ale nie biorę za tę interpretację podatkową żadnej odpowiedzialności;-) Pytania proszę kierować do swojego urzędu skarbowego;-)
- na zgłoszenie chętnych czekam do końca kwietnia. Klub ma na razie jednego członka, dlatego przewiduję możliwość przedłużenia tego terminu, gdyby nie znalazł się żaden ochotnik;-)
- bardzo proszę o pytania, komentarze i uwagi.

3 komentarze:

 1. Zgłaszam się do testów! Pisanie recenzji nie jest mi obce, poczyniłem kilka takich wpisów na dobreprogramy.pl Do tego prowadzę aktywny tryb życia (dziennie ponad 15 000 kroków) a od niedawna powróciłem do biegania. Przymierzałem się właśnie do zakupy smartwatcha z pulsomierzem, ale chętnie przetestuje też prostszy model

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że jesteś idealnym kandydatem:-) W dodatku jedynym. Ale napisałem, że zgłoszenia przyjmuję do końca kwietnia, to teraz nie wypada łamać własnego regulaminu;-) Co to ja Orange jestem? XD

   Usuń
  2. Marcin, proszę o kontakt w sprawie wysyłki zegarka.

   Usuń