wtorek, 19 kwietnia 2016

Hit (czy kit?) tygodnia. 19-21.04.2016

Bardzo krótki wpis na temat najnowszego pomysłu Orange. Krótka, 2-dniowa promocja na 3 telefony.
Szczegóły promocji znajdziecie tutaj.
Samsung Galaxy S6 nawet po obniżce ceny o prawie 400 zł dalej nie jest dobrą ofertą, przecena Sory Xperia M4 ;-) o 100 zł także nie czyni z niej rewelacji.
Za to Huawei Shot X jest bardzo dobrą ofertą.
W tabeli mamy cenę tego telefonu przed promocją i w promocji. W obu przypadkach do obliczeń założyłem użycie kuponu 20% rabatu na abonament (dostępny w chwili kiedy to piszę). W wierszu "poprzednio" widzimy całkowity koszt umowy w poprzednich szalonych dniach. Nawet w abonamencie wyżej (za 55 zł/m-c), mimo że jest to mniej opłacalne, telefon załapuje się jeszcze do kategorii "dobra oferta" (koszt miesięczny poniżej 15 zł).
Dla formalności obliczyłem też opłacalność zakupu Samsunga S6.

4 komentarze:

 1. Witaj!
  Rozumiem , że nie uwzględniasz w obliczeniach opłaty aktywacyjnej(30 PLN dla przenoszących nr)? W abonamencie 35 można dobrać stacjonarne za 10zł/msc , orientujesz się czy od tego również naliczany jest rabat czy też abo wyniesie wówczas 26+10? Gdzie znajdę kupon na 20% rabatu, bo na stronie orange już nie ma?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie uwzględniam aktywacji. To jest raczej kalkulacja dla przedłużających umowę. Przenoszący numer mogą dodatkowo mieć do 6 miesięcy gratis. Od pakietów dodatkowych nie ma rabatów. Czyli będzie 26+10. Będę miał parę kuponów. Jeszcze dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przenoszący numer mogą dodatkowo mieć do 6 miesięcy gratis" . Można to połączyć z kuponem rabatowym 20% ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Można. Mówię o tej promocji: http://zielony71.blogspot.com/2016/02/ciekawa-promocja-przenies-numer-do.html

  OdpowiedzUsuń