poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Smart Plan LTE Open - okazja, ale nie dla wszystkich.

Dzisiaj wpis raczej dla początkujących;-) Jakiś czas temu pisałem na blogu o rabacie Open.
Rabat ten premiuje klientów mających kilka usług w Orange. Firma przewidziała jednak jeszcze jeden rodzaj premii dla klientów usług stacjonarnych (telefon stacjonarny, neostrada itd). Jest to specjalny plan taryfowy, który nazywa się Smart Plan LTE Open i został zbudowany na bazie planu Smart Plan LTE, a jedyna różnica to obniżona (najczęściej o 30 zł) cena abonamentu.
Promocja została dość dobrze opisana na stronie operatora. Skupię się zatem na tym co niedopowiedziane lub może budzić wątpliwości.

Pierwsza poważna wada tej promocji to fakt, iż w tym planie nie działają żadne rabaty kuponowe.
Druga rzecz warta odnotowania to sposób łączenia się z promocją Orange Open. Sam operator opisuje to następująco: "Jeżeli masz już rabat Orange Open i dokupisz lub utrzymasz się w ofercie Smart Plan Open to Twój dotychczasowy rabat Orange Open zostanie przeliczony uwzględnionym zasady, że wszystkie Smart Plany Open (niezależnie od ilości zawartych umów i aneksów) oraz wszystkie usługi stacjonarne w Orange traktowane są jako jedna usługa z punktu widzenia zasad ustalania rabatu Orange Open" (pisownia oryginalna:-) )
Pomimo słabej polszczyzny myślę, że jest to w miarę jasne. Oznacza to, że wybór tego planu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.
Na przykład w przypadku posiadania Funpacka (telefon, internet, telewizja) i dokupienia telefonu komórkowego, normalny rabat Open wyniósłby 25 zł.
W planie Smart Plan LTE Open wszystkie te usługi traktowane będą jako jedna i rabat Open wyniesie 0.
Biorąc pod uwagę, że w pierwszym przypadku moglibyśmy skorzystać z kuponu rabatowego (załóżmy 20% rabatu na abonament), to za abonament za telefon komórkowy zapłacilibyśmy 55 zł - 20% rabatu = 41,79 zł. Po odjęciu rabatu Open 41,79 - 25 = 16,79 zł.
W drugim przypadku Smart Plan LTE Open zawierający te same usługi, kosztuje o 30 zł mniej czyli 25 zł, ale nie można już zastosować ani kuponu rabatowego, ani nie dotyczy nasz rabat Open. Zatem ostatecznie zapłacimy 25 zł. W przypadku wyboru wyższego abonamentu różnica będzie jeszcze większa.

Kiedy opłaca się wybrać Smart Plan LTE Open?
1. Gdy nie możemy  skorzystać z kuponów rabatowych.
2. W większości przypadków kiedy posiadamy tylko jedną usługę stacjonarną, ale i tak warto to przeliczyć, w zależności od posiadanych kuponów rabatowych.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz