wtorek, 29 marca 2016

Jak obrobić bank (Orange Finanse) - część II

W pierwszej części omówiłem najnowszą promocję Orange, dającą pewne przywileje dla osób, które założą konto w banku Orange Finanse. Wspomniałem też, że sama promocja nie powala na kolana, ale są także inne korzyści z posiadania konta w tym banku. Dzisiaj napiszę szerzej o tych korzyściach.

Pierwsza ważna informacja jest taka, że konto w zasadzie jest darmowe, co obecnie jest już rzadkością.
W skróconej taryfie opłat i prowizji zobaczymy praktycznie same zera:


Mamy tu tylko opłatę za wypłaty z bankomatów, której można uniknąć, wykonując 5 transakcji kartą w miesiącu. Drugiej opłaty, dotyczącej pakietu SMS-ów, nie udało mi się rozszyfrować, bowiem jestem klientem banku od dłuższego czasu, a nigdy żadnej prowizji za SMS-y ode mnie nie pobrano.
W pełnej tabeli opłat i prowizji oczywiście trafimy na przeróżne opłaty, ale dotyczą one czynności rzadziej wykonywanych, np. operacji za granicą.

Dodatkowo w promocji "Dobry Start z Orange Finanse" bank gwarantuje niezmienność opłat przez 24 miesiące, zatem nie zostaniemy nagle zaskoczeni wzrostem kosztów utrzymania konta.
Kolejna dobra wiadomość to promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego 3,5% - niestety tylko do kwoty 10 tys. zł i tylko przez 6 miesięcy od dnia otwarcia konta.
Są też promocyjne warunki limitu kredytowego w koncie i kredytu gotówkowego, ale warunki promocji nie rzucają na kolana, dlatego nie będę ich szczegółowo opisywał.
Zainteresowani szczegóły znajdą w regulaminie promocji.

Zdecydowanie warto natomiast wspomnieć o "strefie korzyści", czyli specjalnych ofertach, które pozwalają klientom banku zaoszczędzić na zakupach.


Pojawiają się tam różne oferty, raz lepsze, raz (zwykle) gorsze, ale jedna może szczególnie zainteresować klientów Orange. Chodzi o zwrot 150 zł lub 50 zł za przeniesienie numeru lub przedłużenie umowy w Orange. Promocja polega na wypełnieniu specjalnego formularza, do czego potrzebny jest numer zamówienia ze sklepu internetowego Orange oraz 10 ostatnich cyfr numeru karty płatniczej, wydanej do rachunku w Orange Finanse. Oczywiste jest zatem, że z promocji nie można skorzystać podpisując umowę w salonie Orange ani przez telefon (np w DUK). W grę wchodzi tylko i wyłącznie sklep internetowy Orange. Dużym plusem jest natomiast fakt, że promocja łączy się z większością innych promocji Orange, także z kuponami rabatowymi na abonament. Zwrot następuje w ciągu 60 dni od dnia wypełnienia formularza poprzez uznanie konta bankowego uczestnika promocji.

W połączeniu z promocją omówioną w pierwszej części artykułu korzyści stają się już odczuwalne. Teoretycznie zyskać można już nawet 240 + 150 = 390 zł. Niestety tyle zyskają nieliczni - korzystający z usług stacjonarnych i jednocześnie przenoszący numer do Orange.  Żeby skorzystać ze zwrotu 150 zł trzeba mieć już aktywna kartę płatniczą oraz aktywną samą okazję w "strefie korzyści". Raczej nie uda nam się spełnić tych warunków w miesiącu otwarcia konta, a i w miesiącu następnym nie jest to wcale takie oczywiste. O otwarciu konta musimy zatem pomyśleć z pewnym wyprzedzeniem.
Większość dotychczasowych klientów Orange będzie się musiała zadowolić kwotą 120 + 50 = 170 zł.
Czy dla takiej kwoty warto otwierać nowe (darmowe!) konto? Odpowiedzcie sobie sami. Ja natomiast w jednym z kolejnych wpisów postaram się przedstawić Wam jeszcze lepszą alternatywę;-)

Powiązane wpisy:
Jak obrobić bank (Orange Finanse)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz