poniedziałek, 3 lipca 2017

Dokąd prowadzi A2? Nowe oferty Play i T-Mobile.

Wbrew pozorom dzisiejszy wpis nie dotyczy budowy autostrad. :-)
Pod koniec marca sieć a2mobile przedstawiła ofertę, którą nazwałem przełomem marketingowym.
"Niewyczerpalne wszystko", w dodatku za mniej niż 20 zł/m-c, to brzmi naprawdę dobrze.
Najwyraźniej nie tylko ja doceniłem potencjał marketingowy tego hasła.

Marketingowcy w Play i T-Mobile postanowili podążyć śladami a2mobile i swoje nowe taryfy oparli na słowie "nielimitowane".  Mam wrażenie, że słowo "niewyczerpalne" było jednak bliższe prawdy, ale skoro skopiowali już pomysł, to chcieli zmienić chociaż nazwę ;-)

Tak więc w Play mamy od tygodnia taryfę o nazwie STAN NIELIMITOWANY.
W T-Mobile od jutra wchodzi oferta T-MOBILE 1 - BEZ LIMITU, z hasłem przewodnim: "nielimitowane wszystko".

Co zmieniło się poza nazwą? Do standardowych nielimitowanych rozmów, SMS i MMS-ów, po ostatnich zmianach w roamingu obowiązujących także na terenie całej UE, dołożono "nielimitowany" internet w telefonie. Niestety nielimitowany jest on tylko z nazwy. U obu operatorów lejek (1 Mbps) włączy się nam już po przekroczeniu 10 GB transferu. W Play dodatkowo warto pamiętać o wprowadzonym niedawno lejku w roamingu krajowym ograniczającym prędkość pobierania do 1,5 Mbps poza nadajnikami własnymi operatora.

Niestety żadna z sieci nie zdecydowała się na skopiowanie cennika a2mobile ;-) Nawet nie zbliżyli się w pobliże granicy 20 zł/m-c. U obu operatorów nowy "nielimitowany" abonament kosztuje okrągłe 50 zł/m-c. Nieco taniej jest, jeśli zdecydujemy się na większą ilość kart SIM. Przy 2 kartach koszt spadnie do 40 zł/kartę, a przy 3 do 30 zł/kartę (w Play 35 zł/kartę).

W zamian otrzymamy bonusy w postaci darmowego dostępu do usług multimedialnych. W Play jest to: 24 miesięczny dostęp do Tidala i PlayNow, oraz Showmax na 12 miesięcy. W T-Mobile jest to Netflix na 12 miesięcy (ale tylko w ofercie z telefonem).

Czy to wystarczająco dobry powód, żeby dopłacać 30 zł/m-c w stosunku do oferty a2mobile?
Moim zdaniem nie. Ale być może znajdzie się jeszcze jeden argument. Może nim być oferta z telefonem.
Tu oczywiście wiele zależy od wysokości zaproponowanych cen telefonów. Cennika telefonów w T-Mobile dla nowej taryfy jeszcze nie znamy. Natomiast w następnym wpisie poszukam okazji w cenniku Play.
 2 komentarze:

  1. A jeśli przenosimy do TM powiedzmy 3 numery to wtedy wychodzi 20 zł za jedną kartę czy rabat 10 zł za przeniesienie numeru dotyczy tylko jednego konta abonenta.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tego co widzę w regulaminie, to ten rabat obowiązuje tylko w ofercie z telefonem. Czyli nie.

      Usuń