wtorek, 28 marca 2017

Przełomowa oferta a2mobile.

Nielimitowane rozmowy, SMS-y, a nawet internet... Prawda, że brzmi świetnie? Ale czy to w ogóle możliwe?
Na szczęście nikt tak naprawdę nie potrzebuje nielimitowanych usług. Gdyby ktokolwiek ich potrzebował, to operatorzy nie odważyli by się ich zaoferować. :-D

Statystyki pokazują, że przeciętny użytkownik abonamentu zużywa jedynie nieco ponad 350 minut miesięcznie (na podstawie AUPU raportowanego przez Orange w 2016 r.), nie mówiąc już o użytkownikach prepaidów, którzy "wygadują" około 100 minut/m-c. Warto też pamiętać, że statystycznie co najmniej jedna czwarta z tego to rozmowy wewnątrzsieciowe.
Dla porównania przypomnę, że Smart Plan Halo z 2014 roku oferował 400 minut do wszystkich sieci za 35 zł/m-c. To wcale nie była w tamtym czasie szczególnie korzystna oferta, ale już na jej podstawie widać, że oferując nielimitowane rozmowy za 25 zł/m-c operatorzy mogą osiągać zyski nie mniejsze niż kilka lat temu.

Z powyższego wynika też, że użytkownicy wybierający oferty z nielimitowanymi usługami tak naprawdę sygnalizują tylko, że nie wiedzą i nie chcą wiedzieć ile tak naprawdę korzystają z telefonu i skłonni są nawet trochę przepłacać, po to żeby się tym nie zajmować.

Ten przydługi wstęp ma na celu uświadomienie, że tak naprawdę mamy tu tylko przełom na poziomie marketingowym. Po raz pierwszy operator odważył się zaoferować "niewyczerpalne" usługi na 19,90 zł/m-c, a tak naprawdę to nawet mniej, bo tyle zapłacimy za każde 31 dni, a przecież co drugi miesiąc jest krótszy ;-)


Marketingowo brzmi to jednak świetnie! W najnowszej ofercie a2mobile oferuje:

Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci za 9,90 zł/m-c.
Jeśli dołożymy do tego nielimitowane SMS-y/MMS-y lub niewyczerpalny internet to zapłacimy 15,90 zł/m-c.
Na wszystko to razem do kupy wydamy 19,90 zł/m-c.

Zwróćcie uwagę na słowo "niewyczerpalny". Internet nie jest nielimitowany. Operator nie jest aż tak odważny;-) Internet jest w istocie niewyczerpalny, bowiem nigdy się nie wyczerpie, natomiast limity jednak istnieją. Są to limity prędkości ;-)

To, że wspominam o marketingowych sztuczkach wcale nie oznacza, że nie doceniam tej oferty!
Wręcz przeciwnie. Moim zdaniem operator bardzo wnikliwie przeanalizował oczekiwania klientów i zaoferował im to czego naprawdę potrzebują za naprawdę przystępną cenę!
Przeciętny klient ma bowiem absolutną pewność, że (na terenie kraju) nie musi się zajmować zużyciem minut, SMS, czy internetu w swoim telefonie. Niczego mu nie zabraknie. I nie musi się także martwić kosztami. Totalny luzik za mniej niż 20 zł/m-c.
Żeby być totalnie wyluzowanym klient nie musi nawet podpisywać umowy, bowiem jest to oferta na kartę. Roczna ważność konta i samoodnawialne pakiety wpisują się dodatkowo w atmosferę totalnego luzu :-D

Na blogu wielokrotnie wspominałem o licznych ofertach bez telefonu, jako ofertach na przeczekanie.
Biorąc pod uwagę fakt, że operatorzy nie chcą ostatnio dotować telefonów, to nową ofertę a2mobile zaproponowałbym nawet jako ofertę na stałe.

Dalsze szczegóły zostawiłem sobie na kolejny wpis ;-), ale jeśli nie chcecie czekać, to już teraz poznacie je w regulaminie oferty oraz na stronie internetowej operatora.

3 komentarze:

  1. Szkoda że nie mają HD voice. Poza tym oferta przednia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co się stanie w przypadku braku środków na aktywację kolejnego pakietu "nielimitowanego" internetu? Aktywuje się lejek 512kbs, 32kbs czy zablokuje zupełnie przesył danych? Cena poza nolimitem 1GB/10PLN to może zacznie naliczać 100kB/10gr?

    OdpowiedzUsuń
  3. fajny operator - szkoda tylko że zasieg Plusa a ten u mniue akurat jest słaby

    OdpowiedzUsuń