wtorek, 17 stycznia 2017

Najciekawsze oferty bez telefonu.

Umowną granicą którą przyjąłem dla tego zestawienia jest koszt 20 zł/m-c. Od 25 zł/m-c nielimitowaną ofertę bez telefonu ma już właściwie każdy operator, a przy odrobinie kombinacji można nawet do tego dostać telefon, dlatego granica 20 zł/m-c dla oferty bez telefonu wydaje mi się uzasadniona.
O większości z tych ofert pisałem już na blogu. To zestawienie ma Wam ułatwić znalezienie odpowiedniego wpisu. W miarę możliwości będę starał się to zestawienie na bieżąco aktualizować, tak aby znalazły się w nim tylko aktualne oferty. Jednak śledzenie ofert kilkunastu operatorów, z których ofert samemu się nie korzysta, nie jest prostą sprawą, dlatego będę wdzięczny za wszelkie informacje od czytelników dotyczące znalezionych nieścisłości, czy zmian w ofertach.
Jeżeli w przyszłości pojawią się kolejne ciekawe oferty, to zostaną one tutaj dodane.

Miesięczny koszt 0,40 zł (5 zł na rok).
Virgin Mobile - oferta Freemium. Miesięcznie otrzymujemy 30 minut, 30 SMS, 300 MB internetu. Oferta na kartę. Jedyny koszt to doładowanie konta za 5 zł, raz do roku, w celu przedłużenia ważności konta.

Miesięczny koszt 5 - 10 zł (29 zł aktywacja, 6 miesięcy za 0 zł, później 10 zł/m-c).
Netia - ZaDarmoSię - bezterminowy abonament, w którym pierwsze 6 miesięcy otrzymujemy za darmo (nie licząc aktywacji). Później koszt to 10 zł/m-c. W abonamencie wliczone jest 100 minut rozmów wymiennych na SMS i 100 MB internetu.

Miesięczny koszt 10 zł.
Przełomowa oferta A2mobile. Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne w ofercie na kartę. Możliwość niedrogiego (9,90 zł) rozszerzenia usług o nielimitowane SMS-y i "niewyczerpany" internet.

Miesięczny koszt 10 zł.
Netia - MówiSię. Bezterminowy abonament zawiera nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Dopłacając drugie 10 zł/m-c otrzymamy dodatkowo nielimitowane SMS i 4 GB pakiet internetu.

Miesięczny koszt około 11 zł.
Red Bull Energy na kartę. W tej ofercie na kartę przez rok możemy cieszyć się praktycznie nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami do wszystkich sieci, plus 1 GB internetu za (średnio) 11 zł/m-c.

Miesięczny koszt około 13 zł.
Plus na kartę w promocji dla przenoszących numer oferuje nielimitowane rozmowy i SMS oraz 10 GB pakiet internetu za 12,50 zł przez 3 miesiące. Później cena wzrasta do około 20 zł/m-c.

Miesięczny koszt od 13 zł.
Lajt Mobile - "rozmowy do wszystkich". Bezterminowy abonament, który za 15 zł/m-c oferuje nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych i stacjonarnych. Przy podpisaniu umowy na 24 miesiące możliwość otrzymania 3 miesięcy abonamentu gratis, co zmniejsza miesięczny koszt do około 13 zł.
Za 18 zł otrzymamy nielimitowane rozmowy SMS/MMS do wszystkich sieci oraz pakiet 1 GB internetu. Za dodatkowe 2 zł pakiet internetu wzrośnie do 4 GB.

Miesięczny koszt 16,70 zł.
Premium mobile - Freedom PL. Bezterminowy abonament zawierający nielimitowane połączenia i SMS do wszystkich sieci komórkowych oraz 3 GB pakiet internetu.

Miesięczny koszt około 17 zł (cena startera od około 10 zł, utrzymanie ważności konta 50 zł/3 m-ce).
Play Karta z usługą "zbieraj minuty". Wadą tego rozwiązania jest konieczność zakupu nowego startera, czyli brak możliwości zachowania dotychczasowego numeru.


Miesięczny koszt 19 zł.
Nju Mobile. Abonament bezterminowy, który za 19 zł/m-c oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i 1 GB pakiet internetu, SMS i MMS są dodatkowo płatne. W przypadku niewielkiego wykorzystania możliwe jest zmniejszenie opłaty abonamentowej, w skrajnym przypadku nawet do zera.

Przypomnę, ze opłata powyżej 15 zł/m-c nie jest dla mnie dobrą ofertą.
Oferty z telefonem, które spełniają te kryterium znajdziecie w bieżących wpisach na blogu. W tym przypadku publikacja podobnego zestawienia nie ma sensu, bowiem są to zwykle oferty o bardzo krótkim okresie ważności (kilka - kilkanaście dni).


8 komentarzy:

 1. Mógł by Pan odnieść się do oferty nju mobile bardziej szczegółowo?.
  Dokładnie w jakim przypadku koszt spada do zera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku kiedy w ogóle nie korzystamy z telefonu.
   Więcej szczegółów znajdziesz w odpowiednim wpisie. Mam nadzieję, że link działa.

   Usuń
 2. niestety ale nie widać żadnego linku

  OdpowiedzUsuń
 3. Freemium nie trzeba ładować 5zł rocznie, samo się przedłuża.
  Natomiast jeśli chodzi o ofertę nolimit, to najlepszy jest Redbullmobile ze swoim pakietem "na 3 dni" (de facto i wg regulaminu na 4 dni) za 3zł, czyli 0,75zł dziennie, czyli 22.50zł na 30 dni (rozmowy, smsy, mmsy bez limitu, dużo neta w pakiecie oraz za doładowanie). Cenę możemy jeszcze zbić kupując doładowanie taniej na allegro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, moje 2 numery we Freemium też przedłużają się automatycznie, ale wg. regulaminu wcale nie muszą i gdybym miał na koncie np. 100 zł, to jednak bym na to nie liczył. Mam 5 zł, więc mogę ryzykować;-)

   Usuń
  2. Lajt Mobile na 12 miesięcy wychodzi taniej (14.50/miesiąc) i bez kombinowania. Pakiet w RBM musisz włączać co 4 dni, co może być uciążliwe, tym bardziej, że czasem zdarzają się problemy z systemem Playa. Do tego w RBM jest mniejszy pakiet internetu.

   Do zestawienia dodałbym jeszcze RBM Energy za 15 zł/miesiąc (doładowanie 50 zł co 100 dni), co poza no limitem rozmów, smsów do play da nam jeszcze pakiet 16GB na 100 dni. Nie wiem czy w tej taryfie działa pakiet 10za5, ale jeśli tak, to w praktyce dostaniemy też no limit sms, bo będziemy w stanie przedłużyć bonus za rejestrację.

   Do wad usługi Zbieraj minuty dodałbym konieczność nabijania minut i brak sensownych pakietów internetowych. Wg mnie oferta w ogóle nie warta zachodu. Jedyne zastosowanie jakie znajduję to rozmowy międzynarodowe. Jest to też dobra oferta dla osób, które dużo dobierają, ale wtedy najczęściej zmiana numeru nie wchodzi w grę.

   Usuń
  3. Jeżeli ktoś rzeczywiście mało odbiera i nie ma w rodzinie nikogo z "no-limit" żeby sobie "doładować" konto, to zawsze można kupić na Allegro 7,5 godziny połączenia przychodzącego za 1 zł ;-)
   Ale fakt, że to nie jest oferta dla dorosłego człowieka. Jest za to idealna dla dzieci (zwłaszcza jeśli chcemy mieć kontrolę nad ich działalnością w internecie tzn dostęp tylko przez WIFI).

   Usuń
  4. Dokładnie, w czasach gdzie no limit rozmów kosztuje 10-15 zł nikt normalny nie będzie bawił się w całonocne nabijanie minut :)

   Usuń