poniedziałek, 9 stycznia 2017

Zanim zadasz pytanie.

Tydzień temu wspominałem, że mam ostatnio trudności z odpowiadaniem na Wasze pytania, ze względu na ich dużą ilość oraz ograniczoną ilość wolnego czasu jaką mogę na to poświęcić.W moim przekonaniu moja pomoc będzie znacznie bardziej efektywna wtedy, gdy napiszę interesujący wpis na blogu, który przeczyta 300 osób, niż gdy w tym samym czasie odpowiem na pięć indywidualnych pytań, z czego 3 dotyczą z reguły rzeczy już dawno szczegółowo wyjaśnionych w jednym z artykułów na blogu.

Dlatego chciałbym wprowadzić pewne zasady dotyczące zadawania pytań:

1. Pytania najlepiej jest zadawać jako komentarz pod odpowiednim wpisem na blogu, związanym z tematem pytania. Jest duża szansa, że odpowiedź na pytanie znajdziecie sami w artykule, pod którym je zadajecie (dlatego koniecznie go przeczytajcie). Dodatkowo Wasze pytanie (oraz moja odpowiedź) może być wtedy pomocne dla innych osób czytających artykuł, jako jego uzupełnienie. Nie obawiajcie się, że komentarz do starego wpisu pozostanie niezauważony. I tak muszę zatwierdzić każdy komentarz, więc nie ma takiego ryzyka.
Wielu Czytelników zadaje pytania pod najnowszym wpisem na blogu (niezależnie od tego czego ten wpis dotyczy) w nadziei, że wtedy przeczyta je największa liczba osób i ktoś szybko na nie odpowie.
Nie idźcie tą drogą! Takich komentarzy najczęściej w ogóle nie zatwierdzam i tym samym nie ma żadnych szans na odpowiedź. Robię tak, ponieważ komentarze nie na temat wprowadzają chaos i zniechęcają do czytania komentarzy pod wpisem. Nawet bardzo wartościowe komentarze umieszczone w nieodpowiednim miejscu, mają nikłe szanse na to, że zostaną przeczytane przez osoby zainteresowane tematem.
Platforma Blogger nie pozwala mi niestety przenosić komentarzy w odpowiednie miejsce.
W znalezieniu odpowiedniego wpisu pomoże Wam spis treści, który postaram się wkrótce przeredagować, tak aby lepiej odpowiadał Waszym potrzebom.

2. Wyjątkiem od zasady nr. 1 są pytania/prośby o pomoc w doborze indywidualnej oferty. Takie pytania z reguły nie są interesujące dla innych Czytelników i dlatego proszę je zadawać za pośrednictwem emaila: zielony71a@gmail.com lub poprzez wiadomość na blogowym profilu na Facebooku.
W miarę możliwości będę się starał szybko na nie odpowiadać, ale pamiętajcie, że nie jestem czarodziejem. Nie potrafię wydłużyć doby, ani odpowiedzieć na pytania tak ogólne jak: "Jaka oferta jest najlepsza?/Jaką ofertę polecasz?". To zależy dla kogo. Inna oferta będzie najlepsza dla singla uwielbiającego nowinki techniczne, a inna dla matki trójki dorastających nastolatków.
Jeżeli zadacie pytanie w taki sposób, że będę mógł udzielić krótkiej odpowiedzi, bez konieczności zadawania dodatkowych pytań, to znacznie zwiększycie szansę na szybką i wartościową odpowiedź.
Dlatego pytanie powinno zawierać wszystkie istotne szczegóły dotyczące Waszej sytuacji (między innymi: obecnie posiadane usługi u operatora, czas do końca umowy, Wasze oczekiwania co do oferty itp.)
Na pytania Członków Klubu Czytelników Bloga odpowiadam zawsze w pierwszej kolejności i bez zbędnej zwłoki, dlatego proszę na początku pytania przypomnieć o swojej przynależności do Klubu.

Mam nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad ułatwi nam wszystkim życie. Jestem otwarty na Wasze pomysły - jeśli takowe macie, to proszę o propozycje w komentarzach.

2 komentarze:

 1. Ostatnio brakuje , wpisów z dobrymi lub najlepszymi ofertami operatorów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak krawiec kraje, jak materii staje ;-)
   W Orange od 2 tygodni jest ta sama promocja, o której już pisałem. W Play wyprzedaż = marketingowa ściema, o której nie warto pisać. W Plusie duże podwyżki (telefony na raty). W T-Mobile jeden telefon w promocji (P9 Lite, o którym też pisałem).

   Usuń