piątek, 27 stycznia 2017

Kolejny sposób na obniżenie wysokiego abonamentu w Orange.

Ofertami internetu stacjonarnego w zasadzie się nie zajmuję. W końcu tematem blogu są telefony.
Dlatego temat, który dzisiaj poruszę potraktuję czysto "przedmiotowo". Nie będę się rozpisywał na temat zalet i wad usługi, dostępnych opcji itp.
Interesuje mnie tylko jedno - rabat :-D

Chodzi o rabat za podpisanie umowy na światłowód. Dlatego niestety nie każdy może z niego skorzystać.
Na przykład ja nie mogę :-(  Można to sprawdzić klikając w ten link.

Rabat jest całkiem pokaźny:


Celowo wkleiłem ten fragment regulaminu, bowiem moim zdaniem zapisy są dosyć niejasne, co spowodowało, że promocja wydawała mi się dotąd znacznie gorsza, niż jest w rzeczywistości.

1. Otrzymujemy 100% rabatu na dowolny wskazany przez nas abonament głosowy aktywny na naszym koncie abonenckim.
2. Rabat dostajemy do końca okresu zastrzeżonego umowy, ale nie dłużej niż przez 12 miesięcy.
3. Maksymalna długość przyznawania  rabatu w przypadku umów zawartych na 12 miesięcy wynosi mniej, bo tylko 6 miesięcy.
Właśnie ten punkt był dla mnie mylący. Sądziłem bowiem, że przy zamówieniu światłowodu na 12 miesięcy możemy korzystać z rabatu jedynie przez 6 miesięcy. Ostatnio jednak jeden z czytelników bloga zamawiał światłowód i przy tej okazji okazało się, że taka interpretacja jest błędna.
Chodzi tu bowiem o długość umowy na abonament głosowy. Długość umowy o światłowód nie ma wpływu na czas, na jaki przyznawany będzie rabat. Z tego wynika, że zamawiając światłowód z umową na 12 miesięcy, możemy otrzymać 12 miesięcy rabatu na abonament głosowy.

Posiadacze wysokich abonamentów, szczególnie planów wspólnych za 135 zł/m-c i 150 zł/m-c mogą znacznie obniżyć miesięczne rachunki. Abonament za światłowód w umowie na 12 miesięcy kosztuje 79 zł/m-c. Oszczędność przy abonamencie za 135 zł/m-c wyniesie 135 -79 = 56 zł/m-c.
Przez 12 miesięcy obniżymy więc rachunki o 672 zł. Przy abonamencie za 150 zł oszczędność wyniesie 852 zł. Moim zdaniem sporo. Jeżeli ktoś ma niższy abonament niż wymienione, to oczywiście też może skorzystać z promocji, ale zysk będzie zdecydowanie mniejszy. Ważne jest natomiast, żeby do końca abonamentu głosowego pozostało nam co najmniej 12 miesięcy.

Nie udało mi się znaleźć sposobu na zamówienie światłowodu w umowie na 12 miesięcy za pośrednictwem sklepu internetowego. A szkoda, bowiem wtedy dodatkowo można liczyć na zwrot 350 zł z mokazji.
Zamawianie umowy na 24 miesiące jest jednak nieopłacalne, bo wtedy rabat dostaniemy i tak tylko na 12 miesięcy. Lepiej zatem dwa razy zamówić umowę na 12 miesięcy i dwa razy skorzystać z promocji (przy założeniu, że zostanie przedłużona).

Promocja trwa tylko do 30.04.2017, ale są duże szanse, że zostanie przedłużona.
Na koniec link do pełnego regulaminu promocji.
Regulamin usługi światłowodowej.

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrz regulamin:

  12. Promocja nie łączy się z innymi promocjami danej oferty opartymi o funkcjonalność kodów zniżkowych organizowanymi przez
  Orange oraz Promocją Orange Open Extra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa rabaty Open Extra jednocześnie to byłoby trochę zbyt dobrze;-) Natomiast nie widzę przeszkód, aby po zakończeniu 12 miesięcy z jednej promocji, następnie skorzystać z drugiej.

   Usuń
 3. Brzmi ciekawie. A jak chciałabym internet wraz z tv, a abonament za telefon mam w wysokości 80 zł (- odliczenia, wychodzi ok 55 zł). Jak wysoki byłby rachunek?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja osobiście jeśli chodzi o wysoki rachunek to obniżyłem go sobie przenosząc wszystkie usługi do jednej firmy. W moim przypadku jest to Orange, ale to dlatego, że tylko oni mają internet, telewizje i abonament na telefon w moim mieście. Fajnie to działa. Słupsk podpisał umowę na światłowód (link: http://swiatlowod.orange.pl/slupsk) i dzięki temu udało mi się obniżyć wszystkie koszta do... 120 złotych, wcześniej płaciłem 149zł, a na samym początku (bez telewizji i internetu w Orange) 219. To jest przebitka, moim zdaniem znacząca.

  OdpowiedzUsuń