wtorek, 3 stycznia 2017

Nowy rok, czas podsumowań...

Mamy nowy rok. Nie tylko kalendarzowy. Tak się składa, że również blogowi "stuknął" równy roczek :-)
To dobry moment, żeby zastanowić się nad tym co działa dobrze, a co trzeba zmienić. Kilka ostatnich dni poświęciłem właśnie na takie przemyślenia.

Przyznaję, że popularność bloga trochę mnie przerosła. Duża ilość pytań, które mi zadajecie niemal całkowicie wypełnia mój wolny czas. Staram się odpowiadać na wszystkie pytania, bo w końcu po to ten blog powstał. Jednak z drugiej strony powoduje to, że mam coraz mniej czasu na nowe wpisy.
W pierwszej kolejności ucierpiała na tym forma. To pewnie każdy już zauważył. Staram się, żeby nie cierpiała treść. Czy mi się udaje? To musicie ocenić sami.
Widać wyraźnie, że prędzej czy później (raczej prędzej) nadejdzie moment kiedy nie będę fizycznie w stanie odpowiadać na wszystkie Wasze pytania. Dlatego pilnie muszę coś w tej sprawie zrobić.


Druga sprawa, która wymaga pilnego rozwiązania to aktualizacja wpisów. Znaczna część artykułów opowiada o ofertach, które obowiązują dosłownie przez kilka dni. Później nie ma sensu do nich wracać.
O niektórych ofertach wspominam właściwie tylko z "kronikarskiego obowiązku" i sam nawet później nie śledzę czy są one dalej aktualne. Jest jednak kilka wpisów, które uznaję za ważne i często się do nich odwołuję w kolejnych wpisach. Problem w tym, że Czytelnicy na ogół nie mają szans zorientować się, które wpisy są ważne i aktualne, a które nie.
Pewną próbą (nie do końca udaną) rozwiązania tego problemu był spis treści, w którym starałem się wymienić te wpisy, które zasługują na uwagę (ABC wyciskacza soku). Pomysł może nie był zły, ale wykonanie trochę gorsze i być może to spowodowało, że wpis zajmuje dopiero piąte miejsce na liście najczęściej czytanych wpisów, choć logicznie rzecz biorąc powinien być na miejscu pierwszym.

W najbliższym czasie postaram się znacząco ulepszyć ten spis treści, a może raczej przekształcić w coś w rodzaju FAQ, bowiem widzę w tym szansę (przynajmniej częściowego) rozwiązania obu wspomnianych problemów.
Intensywnie myślę także nad jakimś rozwiązaniem dla tych z Was, którzy zwyczajnie nie mają czasu systematycznie czytać bloga, a mimo to chcieliby uzyskać korzystną ofertę od operatora.

Po co o tym wszystkim piszę? To jest właśnie ten czas kiedy możecie zgłaszać swoje pomysły na ulepszenie bloga. To znaczy oczywiście pomysły możecie zgłaszać zawsze. Blog powstał dla Was i Wasze potrzeby są najważniejsze. Jednak trudno poważne zmiany wdrażać permanentnie (choć partia obecnie rządząca w Polsce wyznacza w tym zakresie nowe standardy;-) ). Po wprowadzeniu pewnych zmian będę obserwował ich skutki i zapewne w tym okresie nie będę wprowadzał kolejnych.
Dlatego z wdzięcznością przyjmę wszelkie podpowiedzi i propozycje ulepszeń. Tradycyjnie proszę je kierować na blogowego emaila: zielony71a@gmail.com

Tymczasem życzę wszystkim Czytelnikom wielu sukcesów w nowym roku. :-)
Zdrowie, miłość i finanse :-D to podstawa, ale pozwolę sobie także na dodatkowe życzenia "branżowe".
:-D
A więc życzę także wszystkim:
- wielu ciekawych promocji,
- bezawaryjnych i "niezamulających" telefonów,
- niskich rachunków,
i na koniec... - wielu ciekawych wpisów na blogu :-D


11 komentarzy:

 1. Gratki.Bardzo dobra robota.
  Chęci,cierpliwości i dużo odwiedzin w nowym roku.
  A.S.

  OdpowiedzUsuń
 2. Duża jest liczba odslon miesięcznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, nie jest to blog kulinarny;-)
   Średnio trochę ponad 10 tyś odsłon w miesiącu.

   Usuń
 3. to w sumie i tak sporo , a zapewne blog będzie się rozwijał

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. Naprawde ogromne podziękowania od wszyskich za ogarnianie tego tematu. Jedyne co mogę zasugerować to zastosowanie bloga dynamicznego w nim ustalasz priorytet wpisu czas trwania priorytetu czyli jak długo będzie na górze. A jak straci ważność to spada na dolne pozycje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na platformie blogger to chyba nie jest możliwe, a przeprowadzka... cóż, na razie nie mam do tego głowy.

   Usuń
 5. . Jeżeli miesięczny koszt usług jest mniejszy niż 15 zł, to oferta jest dobra. Takie oferty pojawiają się stosunkowo często, choć też wymagają połączenia promocji. Do niedawna taką ofertę można było otrzymać z DUK, w tej chwili trochę się to skomplikowało

  Jakich promocji np ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na przykład "szalone dni" + Orange Open + kod rabatowy

   Usuń
 6. Ja też chciałem podziękować zielony71 za cenną wiedzę.
  Dzięki temu mam dobrą ofertę.
  Najwyższy abonament wspólny(24 m-ce)z 3 telefonami(samsung j3,htc 626,lumia 625)+ lte dla domu z samsung galaxy tab 10.
  Rabat 30% na abonament(DUK) i zamówienie internetowe na lte dla domu(taniej niż DUK).Do tego rabat open extra.
  Efekt to 23,69(abo tel.)+15,01(rata)+44,90(abo lte)+15.01(rata)= 98,61/m-c
  Ze sprzedaży telefonów i tableta 2500,a 24x98,61= 2366,64 :)
  Wychodzi na to że przez 2 lata mam 3 numery no limit z 40 gb netu i internet lte dla domu w prezencie od orange :)
  W zasadzie to nawet dopłacili :)
  Wszystko dzięki tej stronie.
  Jeszcze raz dzięki

  OdpowiedzUsuń
 7. Za trzy telefony jest aby jedna rata?

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak jedna rata.
  Zestaw świąteczny-jest w najnowszym cenniku :)

  OdpowiedzUsuń