wtorek, 31 stycznia 2017

Śpieszmy się kochać rabat Open Extra - tak szybko odchodzi ;-)

Pojawiły się już całkiem konkretne przecieki dotyczące nowej oferty łączonej w Orange.

Nazywa się Orange Love i ma być wprowadzona od 10 lutego (dlaczego nie 14? :-D ).
Wprowadzenie nowej oferty łączonej sugeruje bliski koniec rabatu Open Extra, stąd tytuł dzisiejszego wpisu. Pozostaje mieć nadzieję, że operator nie podejmie tej decyzji od razu, lecz najpierw sprawdzi jak przyjmie się nowa oferta łączona.

Doświadczenie nauczyło mnie, że nie należy zbyt szybko oceniać nowych ofert Orange. W przypadku tego operatora bardzo często zdarzają się duże rozbieżności pomiędzy tym co zapowiadano, a tym co zapisano w regulaminach. Powiem więcej - zdarzają się też duże rozbieżności pomiędzy tym co zapisano w regulaminach, a tym jak oferta działa w rzeczywistości ;-)

Parę rzeczy można już jednak powiedzieć:

1. Operator zachęca nas do rozszerzania zakresu usług. Jeśli zdecydujemy się na komplet usług, to jest duża szansa, że zapłacimy mniej niż do tej pory.
Dotychczas Funpack kosztował niecałe 70 zł/m-c, ale do tego dochodziło prawie 30 zł za utrzymanie linii, więc w sumie dawało to prawie 100 zł/m-c.
W nowej ofercie całość (po miedzianym kablu) ma kosztować 89 zł, ponadto w tej cenie otrzymamy dodatkowo numer komórkowy z nielimitowanymi rozmowami/SMS do wszystkich sieci komórkowych i na telefony stacjonarne, z pakietem 3 GB mobilnego internetu. Zbliżony abonament bez telefonu kosztował dotychczas około 40 zł/m-c, więc nawet po wszystkich możliwych rabatach było drożej.

2. W przypadku zatwardziałego wyboru uboższej opcji może być już różnie.
Internet stacjonarny (w tym także LTE dla domu) w połączeniu z telefonem komórkowym ma kosztować od  69 zł/m-c. To mniej więcej tyle samo ile do tej pory trzeba było zapłacić za samą neostradę. Z drugiej strony dzięki różnym rabatom, można było do tego otrzymać abonament komórkowy praktycznie za darmo, a wybór abonamentów był szeroki - włącznie z abonamentami wspólnymi zawierającymi pakiety roamingowe. Teraz w pakiecie otrzymamy wspomniany wyżej abonament z nielimitowanymi połączeniami i SMS, ale skromnym pakietem 3 GB internetu, tylko dla jednej osoby.
Dlatego prawdopodobnie w tej opcji będzie to zmiana na gorsze.

Tak naprawdę jednak wszystkiego dowiemy się gdy poznamy cenniki urządzeń w nowej ofercie, bowiem mogą one całkowicie zmienić powyższe rozważania.

14 komentarzy:

 1. Myślisz, że zmiana oferty może wpłynąć na DUK i ich chęć do udzielania rabatu 30% przy przedłużeniu jeśli chce się połączyć usługi z OOE?

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z umowami już zawartymi skalkulowanymi z OOE ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tym etapie to pytanie do wróżki ;-)
   Dotychczas jednak nowe warunki (np Open II) wchodziły dopiero po zmianach na koncie.

   Usuń
 3. A co jeżeli już ktoś posiada np 3 usługi czy zostanie mu odjety /zabrany Rabat Orange open?

  OdpowiedzUsuń
 4. Rabat open extra będzie funkcjonował dalej. Love ma być ofertą skierowaną do klientów wybierających niższe abonamenty(do 69 zł).

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko zapewne nie będzie się łączyć z OOE, więc na usługach stacjonarnych że facto stracimy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie wybór. Albo korzystamy z dotychczasowej oferty z OOE, albo z pakietu love.

   Usuń
  2. Pytanie tylko jak długo będziemy mieć ten wybór. Na dłuższą metę współistnienie 2 ofert łączonych jest nieracjonalne.

   Usuń
 6. Czyli jeżeli w tej chwili mam dwa abonamenty i internet lte dla domu w tym jeden abonament się kończy i mam już zarejestrowane wypowiedzenie to warto przedłużyć umowę przed nowa oferta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowę będzie warto przedłużyć jak będzie jakaś fajna promocja, bo na razie ceny telefonów są raczej z sufitu.

   Usuń
 7. Czyli faktycznie , ceny i telefonów poszły sporo w górę ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiadomo kiedy przewidziana jest nowa jakaś promocja ?
  Obecnie skończyły się wyprzedaże magazynu

  OdpowiedzUsuń