czwartek, 5 stycznia 2017

Darmowy no-limit od Play na kartę.

Play niewątpliwie nie ma sobie równych jeśli chodzi o promocje w ofercie na kartę.

W połowie ubiegłego roku pisałem o rewelacyjnej ofercie internetu. Niestety operator załatał dziurę i patent już nie działa na nowych kartach. Na szczęście wciąż działa na starych, w tym na mojej ;-)
Pisałem też o odmianie tej promocji możliwej do wykorzystania w taryfach głosowych. No ale tu aktualnie sytuacja jest podobna.
Red Bull (czyli Play w przebraniu) oferuje promocję, w której otrzymamy najtańsze na rynku nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, już od 10 zł/m-c.

Okazuje się jednak, że da się jeszcze taniej;-) Nielimitowane rozmowy można mieć zupełnie za darmo.
Utrzymanie ważności konta wymaga doładowania raz na 3 miesiące kwotą 50 zł, ale środki te pozostają na koncie i można je wykorzystać np. na zakup usług, za które można zapłacić SMS-em.

Usługa "zbieraj minuty" w Play jest tak stara, że pewnie połowa czytelników bloga jej nie pamięta.
Jej początki sięgają czasów, gdy Play wchodził dopiero na rynek i dzięki nierównowadze w rozliczeniach między operatorami (MTR) mógł sobie pozwolić na to, żeby w zamian za każde 2 minuty połączenia przychodzącego z innej sieci dawać gratis jedną minutę na połączenia wychodzące.
W najnowszych taryfach usługa została wycofana i nie da się jej już włączyć. Ale na kartach, które działają w starych taryfach usługa wciąż działa.

Startery z taryfą Play Fresh z roczną ważnością konta są już prawdziwą rzadkością. Czasami pojawiają się na Allegro w cenach powyżej 300 zł.
Jest jednak jeszcze drugi rodzaj starterów - z taryfą Play Karta, które można kupić znacznie taniej (10-  30 zł), ponieważ standardowo nie działa w nich roczna ważność konta. To oznacza, że możemy mieć wprawdzie darmowe minuty do wszystkich sieci, ale kartę i tak musimy doładowywać, aby zachować ważność konta na połączenia wychodzące. Minimalny wydatek to 4 doładowania po 50 zł na rok, a więc utrzymanie numeru kosztuje nas minimum 200 zł rocznie (choć czasami możemy kupić doładowania taniej np. 50 za 45 zł). Chyba, że mamy pomysł jak odzyskać te 200 zł z konta głównego (kody do gier, bilety kupowane za SMS premium itp.)

Każde połączenie z innej sieci niż Play trwające ponad 2 minuty, powiększa nam saldo minut, które możemy wykorzystać na połączenia wychodzące do wszystkich sieci (także stacjonarnych).
Rozmowy i SMS-y do Play nie pomniejszają nam tego salda, bowiem na karcie można aktywować stan darmowy, czyli całkowicie bezpłatne połączenia i SMS-y w sieci Play.
Istnieje także możliwość zakupu pakietu 1000 SMS-ów za 10 zł lub 30 SMS-ów za 3 zł, co teoretycznie pozwala obniżyć koszt SMS-a nawet do 1 grosza.
Ciekawą możliwością jest wykorzystywanie zebranych minut na darmowe połączenia międzynarodowe (dzwoniąc przez numer dostępowy 222282040 - tego osobiście nie testowałem, ale podobno działa).

Jak już wspomniałem promocja ma tylko dwie wady:
-  niewielkie i kosztowne pakiety internetowe.  Dostępne są tylko pakiety 25 MB za 3 zł i 200 MB za 9 zł.
- aby skorzystać z promocji musimy zdecydować się na nowy numer. Nie da się bowiem zmigrować, ani przenieść numeru do starej taryfy. Możemy natomiast ze starej taryfy zmigrować do nowych, ale jest to droga bez powrotu i oznacza przepadnięcie wszystkich zebranych minut.

Startery działające w tej promocji można kupić na Allegro (szukając hasła "zbieraj minuty").11 komentarzy:

 1. Na jakich konkretnie starterach działa ta promocja? Da się poznać po samym wyglądzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie się da. Ale w praktyce w sklepach już od dawna ich nie ma. Sprawdź na Allegro tak jak napisałem, to zobaczysz wszystkie możliwe rodzaje, bo jest ich kilka (co najmniej 2). Zaraz dorzucę do wpisu zdjęcie takiego startera jakie mam ja.

   Usuń
  2. Dodam jeszcze, że ja moje startery kupiłem już z 5 lat temu.

   Usuń
 2. Ostatnio widziałem te startery w Auchan po 9 zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co posiadają te startery play fresh skoro są takie drogie ?
  poza tym na allegro nie ma żadnych po 300 , a dużo tańsze nie osiągając nawet 10 zł

  OdpowiedzUsuń
 4. Pakiety netu nie są drogie a tanie :) nie ma teraz pakietu za 3zł, a tyle wystarczy by przedłuzyc 10GB za rejestrację

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale z tego co słyszałem, to Play ograniczył przedłużanie bonusu za rejestrację pakietami:-(
   Choć niektórzy składają masowo skargi do UKE, a nawet zapowiadają pozew zbiorowy, więc kto wie jak to się skończy.

   Usuń
  2. Ja przedłużam już od ponad pół roku bonus za rejestrację aplikacją "Strefa doładowań" z profilu Play na Facebooku (doładowanie za 5 zł + 15% gratis) lub/oraz pakietem 10za5zł (kod *111*81*1#)

   Usuń
  3. Ja też. Jednak na kartach, na których bonus za rejestrację aktywowano po połowie grudnia podobno nie jest to już możliwe.

   Usuń
 5. Zbieraj minuty dzialaja w roamingu jako no-limit.Pakiet zlotowek i smsy po doladowaniu dzialaja w roamingu.Internet rozliczany z pakietu np.50GB dziala jako 50GB w roamingu

  OdpowiedzUsuń