piątek, 1 lipca 2016

Giga(bajtowa) promocja Play.

Rzadko mam okazję pisać o Play, ale tym razem okazja jest dobra.
Chodzi o internet mobilny. Internetu mobilnego nigdy nie jest za dużo. Zwłaszcza w lecie, kiedy więcej przebywamy poza domem. Ostatnio mieliśmy parę promocji w Orange i T-Mobile, o których informowałem na blogowym fanpage'u. Nie zasługiwały one na wpis na blogu z jednego powodu: krótki termin obowiązywania, zwłaszcza w przypadku Orange - całe 3 dni :-D
Poza tym tego rodzaju promocje mogą być nawet groźną pułapką. Systemy billingowe często pokazują stan pakietów z pewnym opóźnieniem. Na przykład w Orange do momentu zakończenia połączenia z internetem, system pokazuje stan pakietu na chwilę zakończenia poprzedniego połączenia.
Efekt może być taki, że uruchamiamy taki pakiet, żyjemy w przeświadczeniu, że mamy "nieograniczony net", przez kilka dni korzystamy "do bólu", po czym okazuje się, że udało nam się pakiet przekroczyć i budzimy się z pustym kontem (w prepaidzie) lub słonym rachunkiem w abonamencie.

Zupełnie inaczej jest w promocji Play. Promocja daje nam 100 GB internetu mobilnego na cały rok.
Nie wiem czy to błąd operatora czy działanie zamierzone, ale taki pakiet możemy dostać praktycznie za darmo. Jedyne czego potrzebujemy to starter Play internet na kartę za 9 zł, taki jak na zdjęciu poniżej.
Ważną cechą tego startera jest to, że otrzymujemy na nim 3 GB internetu podzielone na 250 MB paczki co miesiąc. Jest to istotne, bowiem właśnie te paczki otrzymywane regularnie co miesiąc pozwolą nam przedłużyć pakiet podstawowy, który w innych okolicznościach by wygasł już po 30 dniach.
A chodzi o 100 GB pakiet internetowy, który otrzymamy po zarejestrowaniu tego startera.
Sama promocja dość dokładnie opisana jest na stronie operatora, ale skupiono się tam na taryfach głosowych i trzeba dobrze wysilić wzrok, żeby dostrzec informację o ofercie "Play Internet na Kartę".
Ale ona tam jest i mówi wyraźnie: za rejestrację takiego startera dostaniemy:
- pakiet 100 GB (ważność 30 dni),
- rok ważności konta.
Rok ważności konta jest także bardzo istotny, ponieważ standardowo w tej ofercie jest on niedostępny.
Sam pakiet uruchamiamy online w Play24 lub kodem *111*330*1#
Stan pakietu sprawdzimy kodem *108#

Właściwie jest tylko jedna istotna rzecz, o której musimy pamiętać. Pakietu 100 GB nie wolno uruchomić za wcześnie. Jeżeli uruchomimy go za wcześnie, to wygaśnie zanim zdąży przedłużyć go pierwsza paczka 250 MB, którą dostaniemy po miesiącu. Dlatego po aktywacji startera warto zaczekać 2 dni z uruchomieniem pakietu 100 GB, żeby mieć pewność że do otrzymania pierwszej  paczki 250 MB pozostało nam mniej niż 30 dni.

Play wprowadził też udogodnienie w postaci możliwości rejestracji startera przez telefon, niestety tylko dla posiadaczy innych zarejestrowanych numerów w Play. W tym celu należy zadzwonić pod bezpłatny numer 730300300 i podać swoje dane konsultantowi. Mnie zajęło to około 3 minut.

Jeżeli dla kogoś 100 GB to za mało? Cóż, regulamin promocji  dopuszcza skorzystanie z niej maksymalnie dla 10 zarejestrowanych numerów;-) Jednak pamiętajcie, że promocja trwa do 1.02.2017, więc trzeba o tym pomyśleć przed jej zakończeniem.

Przy okazji dziękuję Marcinowi za cynk:-)

Aktualizacja z 30.12.2016
Otrzymuję sygnały, że operator zaczął łatać dziury i promocja przestaje działać. Co ciekawe nie na wszystkich kartach naraz. Podobno w pierwszej kolejności na najpóźniej aktywowanych starterach.

17 komentarzy:

 1. "Nie wiem czy to błąd operatora czy działanie zamierzone, ale taki pakiet możemy dostać praktycznie za darmo." O błędzie nie ma mowy, po prostu operator chce zachęcić jak najwięcej osób do rejestracji numeru.
  Warto dodać, że na tym staterze można uruchomić, za darmo na 30 dni dodatkowe uslugi:
  - nielimitowany transfer WWW
  - nielimitowany transfer nocny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyraziłem się nieprecyzyjnie;-) Sam pakiet jest oczywiście zamierzony, ale to że przedłuża się automatycznie aż przez rok wygląda mi na błąd. Przecież mogli ustalić od razu jego ważność na 365 dni. Tylko jak wtedy sprzedawać abonamenty?

   Usuń
 2. To nie błąd, nawet w taryfie Play Mini Max załącza się roczna ważność i konta po aktywacji pakietu 100 zł + 10 Gb

  OdpowiedzUsuń
 3. W internecie znalazłem informację, że sprzedaż kart nierejestrowanych będzie możliwa tylko do 25.07.2016 czyli zostało 3 tygodnie. Rozumiem, że po 25.07.2016 nie będzie można skorzystać z promocji przy zakupie nowego startera ponieważ już w momencie zakupu trzeba będzie podać dane osobowe sprzedawcy ?? Starter muszę kupić wcześniej a zarejestrować go będę mógł np. w sierpniu ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękna sprawa...
   Tylko bardzo prosze podajcie krok po kroku jak to uczynić, by mieć 100GB na rok.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. 1. Kupujesz starter
   2. Dokonujesz rejestracji numeru
   3. Czekasz 2 dni i uruchamiasz pakiet 100 GB kodem *111*330*1#
   4. Cieszysz się prawie darmowym internetem przez rok.

   Usuń
 4. A to 100gb jest co miesiąc odnawialne? Czy miesięcznie mamy 10GB?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostajesz 100 GB. Czy zużyjesz je w miesiąc, czy w rok, czy w godzinę to jest Twoja sprawa. Jak zużyjesz w godzinę to będziesz musiał szybciej kupić kolejny starter;-)

   Usuń
  2. Dzięki za info.
   Masz pomysł gdzie kupić taki starter byłem w trzech salonach play i kilku komiksach i kioskach i takich akurat nigdzie nie ma :(

   Usuń
  3. Ja akurat kupiłem w Mediamarkt.

   Usuń
  4. Ten chyba też będzie się nadawał, jest za 19 zł i 500MB co miesięcy przez 12 msc
   http://m.euro.com.pl/pakiety-startowe-pre-paid/play-starter-internet-na-karte-19pln.bhtml?from=ceneo&p=19.00&cr=0

   Usuń
  5. Tak, tylko jest 2x droższy :-D

   Usuń
  6. Kupiłem wczoraj ten starter (3 + 3 GB) w sklepie Stokrotka. Było ich dostępnych w całym sklepie około 15 szt.

   Usuń
 5. Kupiłem ten starter za 9zł gdzie co miesiąc dostaje 250MB, kupiłem go w salonie Play i musiałem obrazu zarejestrować kartę bo poproszono mnie o dowód osobisty. Starter aktywowane łącząc się z internetem i wykonując krótkie połączenie głosowe. Sęk w tym że narazie mam 7dni ważności konta i niespełna 3GB do wykorzystania. Za 2 dni uruchomienia pakiet 100GB ale co z tą roczna ważnościa konta?bo narazie mam informację że dsne są do wykorzystanie do północy 2016-07-21...

  OdpowiedzUsuń
 6. Zmienili kod aktywacyjny pakietu na *111*300*1# i sprawdzający na *101# ciekawe czy to coś zminia...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto jeszcze wspomnieć, że w Play Internet na Kartę nie mamy zasięgu 4 sieci, więc ta oferta zadziała tylko tam, gdzie jest zasięg sieci Play.

  OdpowiedzUsuń