poniedziałek, 27 czerwca 2016

Dobre oferty w Orange na koniec czerwca.

Dzisiejszy wpis ma charakter trochę porządkowy. Nie znajdziecie w nim nowych świetnych ofert (z jednym wyjątkiem, ale o tym później) a jedynie oferty, o których już pisałem w poprzednich artykułach zebrane w jednym miejscu.

Na początek oferty dla każdego - niewymagające posiadania innych usług w Orange.
W tej grupie większość ofert dotyczy najtańszego planu z nielimitowanymi rozmowami za 35 zł (25,79 zł po rabacie 20%)

1. Sony M4 aqua w tym planie będzie nas kosztował 149 zł na start, a następnie 15 zł/m-c.
Razem z abonamentem po rabacie daje to 1130 zł, a wg. Ceneo telefon warty jest 900 zł.
Problem polega na tym, że tyle ten telefon warty jest tylko wg Ceneo. Niedawno można go było kupić w Orange bez umowy za 700 zł, a wg. zgodnych opinii użytkowników nie jest warty nawet tyle.
Wodoodporny telefon renomowanego producenta z 2 GB RAM i z wydajnym procesorem boryka się z olbrzymimi problemami oprogramowania. Najpoważniejszy jest problem z pamięcią. Nowy telefon, po zainstalowaniu aktualizacji ma wolne 1,2 GB pamięci dla aplikacji użytkownika. Do tego dochodzą problemy z wydajnością i przegrzewaniem. Wszyscy czekają na androida 6 dla tego telefonu, który powinien rozwiązać większość problemów. Czy się doczekają - nie wiadomo. Ten model Sory ;-) to okazja dla tych, którzy nie boją się postawić na niepewnego (i kulejącego) konia.
Przenoszący numer do Orange mogą zapłacić nawet 150 zł mniej, dzięki tej promocji.

2. LG K10 kosztuje o 50 zł na start mniej niż Sory, a cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Należy pamiętać, że model z Orange ma tylko 1,5 GB RAM, ale nawet ludzie przesiadający się z Huawei P8 Lite nie narzekają na spowolnienia, co chyba świadczy o wzorowej optymalizacji tego telefonu.
Dla porządku dodam, że wg. Ceneo ten model warty jest 700 zł, a w Orange za abonament z tym telefonem zapłacimy przez 2 lata o 50 zł mniej niż za poprzednika, czyli 1080 zł, co stawia go na granicy dobrej oferty.
Ponownie przenoszący numer do Orange mogą zapłacić nawet 150 zł mniej, dzięki tej promocji.

3. Samsung J5. Za ten telefon w Orange zapłacimy kolejne 50 zł mniej niż za LG K10. Wg. Ceneo jest warty o 50 zł mniej, a więc opłacalność zakupu jest porównywalna. Telefon o bardzo zbliżonej specyfikacji do LG. Wyróżnia go ekran amoled oraz 2 krotnie mniejsza pamięć wewnętrzna (8 GB), co z czasem może stanowić problem. Użytkownicy narzekają tylko na słabą jakość plastików.
Ponownie przenoszący numer do Orange mogą zapłacić nawet 150 zł mniej, dzięki tej promocji.

4. LG K4 to telefon budżetowy. Wg. Ceneo warty 500 zł. W Orange zapłacimy za niego 29 zł na start, pierwsze 12 rat za telefon jest anulowane, a kolejne 12 kosztuje nas po 15 zł. Razem za całą umowę (z abonamentem po rabacie) daje to około 830 zł. Użytkownicy są zadziwiająco wręcz zadowoleni - może dlatego, że niewiele wymagają od telefonu w tej cenie;-)
Ponownie przenoszący numer do Orange mogą zapłacić nawet 150 zł mniej, dzięki tej promocji.

5. Huawei ShotX to kolejny telefon wysoko wyceniany przez Ceneo (1150 zł), co do którego mam poważne wątpliwości czy jest tyle warty. Niedawno w Orange bez umowy można go było kupić za 900 zł i to już jest bardziej realna cena. Nawet przy cenie 900 zł kwalifikuje się jednak do dobrej oferty ponieważ w Orange zapłacimy za niego 189 zł na start, jesteśmy zwolnieni z 12 pierwszych rat, a kolejne 12 płacimy po 35 zł. Ogółem za całą umowę (wraz ze zrabatowanym abonamentem) prawie 1230 zł. Opinie przeważnie pozytywne, choć niektórzy narzekają na spowolnienia (inni ich nie potwierdzają - dziwne).
Ponownie przenoszący numer do Orange mogą zapłacić nawet 150 zł mniej, dzięki tej promocji.

6. Huawei P9 Lite kosztuje tylko o 10 zł na start więcej niż ShotX i dlatego zdecydowanie polecam wybór tego telefonu. Pozostałe warunki zakupu są takie same, a telefon jest warty wg. Ceneo około 1200 zł i wartość ta jest zdecydowanie bardziej realna niż w przypadku ShotX. Oferta w tej chwili jest lepsza niż w T-Mobile po podwyżce ceny (pisałem o tym ostatnio). Jeszcze raz zdecydowanie polecam! To jest właśnie wspomniana na początku nowość w ofercie, o której jeszcze nie pisałem.

Ponownie przenoszący numer do Orange mogą zapłacić nawet 150 zł mniej, dzięki tej promocji.

 7. Sony Xperia Z5 - to jedyny telefon, który warto kupić w wyższym abonamencie - za 75 zł/m-c (po rabacie 20% 57,79 zł/m-c)
Koszt telefonu w tym abonamencie to 499 zł na start i 35 zł raty przez 24 miesiące. Całkowity koszt przez 24 miesiące to nieco ponad 2700 zł, a jego wartość wg. Ceneo to około 2300 zł. Opinie użytkowników są mocno podzielone. Być może dlatego, że wydając 2400 zł oczekują zbyt wiele, a to tylko telefon;-)
Przenoszący numer do Orange mogą zapłacić nawet 350 zł mniej, dzięki tej promocji

Oferty w planie wspólnym.

Plan wspólny za 85 zł/m-c (65,79 zł/m-c po rabacie 20%) oferuje nielimitowane rozmowy i pakiet 10 GB internetu dla 3 kart sim. Pewnie mało kto wykorzysta wszystkie 3 karty sim, ale nawet już przy 2 kartach sim ofertę można uznać za dobrą w przypadku kilku modeli telefonów:

1. S 5 neo. Lata świetności ten flagowiec Samsunga ma już za sobą, ale właśnie dlatego rozdają go już prawie za darmo;-)
Bez opłaty wstępnej, raty 15 zł/m-c. Razem z abonamentem (po rabacie) przez 2 lata zapłacimy za wszystko prawie 1940 zł. Bez wątpienia to dobra oferta jeśli w pełni wykorzystamy choć 2 karty sim, a przy 3 to już prawdziwa okazja. Telefon stary, ale naprawdę dobry - w końcu to flagowiec.

2. Samsung A5 (model 2016). Wprawdzie na start zapłacimy 239 zł, (rata także 15 zł) ale telefon ten jest także mniej więcej o tyle samo droższy w sklepach od poprzednika, więc w sumie opłacalność jest podobna. Telefony mają bardzo zbliżoną specyfikację i w sumie nie jestem przekonany czy jest sens dopłacać do nowszego modelu.

3. Sony Xperia M5. Producent usunął chyba wszystkie wady poprzednika. Powiększona do 16 GB pamięć flash na aplikacje, do 3 GB pamięć RAM, usunięto problemy z przegrzewaniem. Niestety za tym poszedł też znaczny wzrost ceny. Wg Ceneo około 1400 zł. W Orange zapłacimy 24 raty po 25 zł, co wraz z abonamentem oznacza prawie 2200 zł za całą umowę. Przy 2 kartach sim jest to jednak dobra oferta, a przy trzech to już okazja.

Za każdy z tych telefonów przenoszący numer do Orange mogą zapłacić nawet 400 zł mniej, dzięki tej promocji.

Na koniec tradycyjnie, w ramach autopromocji, przypomnę o wpisach na temat przedłużenia umowy w Orange i przeniesienia numeru do Orange i dodatkowych korzyściach z tytułu przynależności do klubu czytelników bloga;-) Polecam także kupony 20% rabatu na abonament (mam jeszcze kilka sztuk).

13 komentarzy:

 1. Przy telefonie Huawei P9 Lite w abonamencie za 34,99 raty za telefon płacimy tylko przez 12 miesięcy. Czyżby jakiś kolejny błąd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od soboty 02.07.2016 r. cena za P9 Lite wynosi 45,01 w okresie od 13 do 24 miesiąca. Zmiana nastąpiła w nocy z piątku na sobotę...(wcześniej 35,01)

   Usuń
  2. Zmian jest więcej np. Sony M4 aqua. Wszystkie zmiany omówię we wpisie na temat ofert lipcowych.

   Usuń
 2. Czy w abonamencie 34,99 całkowity koszt P9 lite wynosi 1090 zł ? Dobrze policzyłem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dobrze:-) Oczywiście jest to tylko opcja dla przenoszących numer do Orange.

   Usuń
 3. Dobrze, że autor zaczyna zauważać, że ceny z ceneo zbyt daleko odbiegają od rzeczywistości np. Allegro, aby brać je do obliczeń. Warto byłoby jednak być konsekwentnym: M4 Aqua nie jest z pewnością już warta 850zł, tylko ze 200zł mniej; ale identycznie jest z Huawei P9 Lite, wycenianym raczej na 1000zł, nie 1200.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autor zauważył to dawno temu, pisał o tym tutaj:
   http://zielony71.blogspot.com/2016/02/co-to-wasciwie-jest-dobra-oferta.html
   Jestem też konsekwentny, bowiem w przypadku ShotX i M4 aqua nie pisałem o cenie z Allegro tylko o cenie u oficjalnego dystrybutora - Orange.

   Usuń
 4. Rzeczywiście oRange ma teraz jedną z ciekawszych ofert na rynku :) Osobiście już nie korzystam z ich usług, ale może w przyszłości do nich wrócę o ile zaproponują coś ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy sa jeszcze dostepne kupony rabatowe na przedluzenie umowy? Jezeli tak, to w jaki sposób je uzyskać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są, skontaktuj się ze mną drogą mailową.

   Usuń
  2. Dziś piątek a tu zero nowych wpisów na blogu :(

   Usuń
  3. Wszystkich zawiedzionych przepraszam. Miałem w tym tygodniu nadmiar innych obowiązków:-( Postaram się poprawić:-)

   Usuń