piątek, 17 czerwca 2016

Bałkańskim szlakiem, czyli nowa oferta roamingowa od T-Mobile.

Spójrzcie na tę mapkę. Jakieś skojarzenia? Pierwsze co przychodzi mi do głowy to, że jest to mapka szlaków migracji uchodźców z Afryki do ich nowej Ziemi Obiecanej;-)
Tymczasem chodzi o T-Mobile i ich nową ofertę roamingową. Zaznaczone kraje to Międzynarodowa Strefa T-Mobile. W tych krajach (dlaczego nie zaznaczyli Polski?) T-Mobile dysponuje własną siecią i postanowili to wykorzystać do zaoferowania ciekawej oferty roamingowej.

Przypomnę, że o roamingu pisałem już na blogu w tym wpisie. Nowa oferta od T-Mobile wprowadza jednak nową jakość: nielimitowane rozmowy w roamingu. Oczywiście można marudzić, że lista krajów krótka, że to nie są główne kierunki emigracji Polaków itd, itp. Można, ale po co? Dają za darmo, to trzeba korzystać.
Co trzeba zrobić, żeby skorzystać? Jest kilka możliwości:

1. Abonament - trzeba podpisać umowę o abonament w taryfie Relax lub wyższej (od 79,99 w górę).
Wątpię żeby te pakiety roamingowe były głównym powodem do zakupu abonamentu w T-Mobile, ale ostatnio coraz częściej mają dobre oferty, więc może przy okazji? Dla porządku dodam, że w abonamencie w skład pakietu wchodzą nielimitowane rozmowy/SMS/MMS oraz 1 GB pakiet internetu w M.S. T-Mobile.
W niższych abonamentach można wykupić taki pakiet (ale bez internetu) za 49,99 zł na 14 dni.

2. Mix - aby otrzymać powyższy pakiet za darmo na 14 dni wystarczy doładować konto kwotą co najmniej 10 zł i wyjechać za granicę:-) Z promocji można skorzystać 2 razy do dnia 31.08.2016.

3. Oferta na kartę - warunki identyczne jak w mix, tylko kwota doładowania musi być wyższa - 50 zł.

To jednak nie wszystko!
Spójrzcie na drugą mapkę:
 
 Wbrew pozorom to nie zalew uchodźców w perspektywie następnych 10 lat, ale zasięg w którym T-Mobile oferuje interesujący pakiet internetu w roamingu;-)
Chodzi o nielimitowany pakiet internetu na 14 dni w cenie 49,99 zł. Pakiet dostępny jest tylko w abonamencie i jak już wspomniałem, brak jest limitu pobieranych i wysyłanych danych. Limitowana jest za to prędkość: 256 kb/s Nie jest to prędkość zawrotna;-) Raczej wskazane będzie stosowanie kompresji (np. w Operze), ale do podstawowych zastosowań powinno wystarczyć.

Pełną listę pakietów i sposobów ich uruchamiania znajdziecie na stronie operatora.

Przyznam, że T-Mobile ostatnio mocno mnie zaskakuje. Przez wiele lat starał się stworzyć wizerunek operatora drogiego (za czym miała iść jakość, ale jakoś to nie wyszło;-) ). Tymczasem ostatnio serwuje nam promocje, których mogą tylko pozazdrościć klienci pozostałych operatorów.
1 komentarz:

  1. zgadzam sie z ostatnim akapitem, nie powiem. faktycznie, roaming raczej nie byl glownym powodem, dla ktorego zdecydowalem sie na abonament w TMobile, a jednak korzystam czasem i sobie chwale. do tego jeszcze nie naliczaja teraz dodatkowych kosztow do faktury, wiec jestem zadowolony z ich uslug.

    OdpowiedzUsuń