piątek, 3 czerwca 2016

Kolejny test w klubie - Blackview A8.


O pomyśle testów w klubie pisałem już jakiś czas temu. Z pierwszymi wrażeniami z pierwszego klubowego testu możecie zapoznać się w tym wpisie. Na przetestowanie czeka karta sim oferująca nieograniczony mobilny internet w roamingu w całej Unii Europejskiej (przez 24 godziny). Na razie nie ma chętnych, a osoby zainteresowane zachęcam do zapoznania się ze szczegółami w tym artykule.
Kolejną "ofiarą" klubowych testów będzie budżetowy smartfon Blackview A8. Dlaczego znowu budżetowy? Po prostu bloga prowadzę amatorsko, nie mam sponsorów, a nie mogę do tego dokładać zbyt wiele :-D

Parametry telefonu spełniają podstawowe wymogi, aby był używalny. Ekran 5 cali w technologii IPS, czterordzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM. Nie ma się co spodziewać, że będą na nim świetnie działały najnowsze gry (choć nie ma tragedii, wynik w antutu na poziomie Samsunga A5), dlatego nadaje się raczej dla seniora niż dla dziecka :-D

Udało mi się nawet znaleźć krótką polską recenzję: recenzja Blackview A8
Widać, że autor zwykle ma kontakt ze znacznie bardziej wydajnymi urządzeniami;-) i można powiedzieć, że zdecydowanie nie jest właściwą grupą docelową jako potencjalny nabywca takiego smartfona.
Być może w "seniorskim" użytkowaniu bateria będzie wytrzymywała dłużej :-D Z testu wynika, że akurat ten telefon ma na pokładzie język polski, co nie zawsze jest normą w chińskich smartfonach.

Proszę o zgłoszenia członków klubu, którzy chcieliby przetestować smartfona w dłuższym okresie.
Jak ja to widzę:
- dobrze byłoby gdyby zgłosiła się osoba, która zamierzała kupić smartfona tej klasy, bo wtedy jest szansa, że będzie próbowała go intensywnie używać,
- osoba ta musi mieć chęć do podzielenia się swoimi wrażeniami z długotrwałego użytkowania. Nie chodzi o to żeby pisać opowiadania, na temat tego co już dawno zostało opisane. Chodzi o typowe wrażenia użytkownika, który miał jakieś oczekiwania i konfrontuje je z rzeczywistością. (proszę przeczytać podlinkowaną recenzję żeby ocenić czy oczekiwania są realne;-)) Wskazana jest także chęć odpowiedzi na ewentualne pytania czytelników recenzji.
- sprzęt do testowania udostępniam bezpłatnie na okres 2 lat. Biorąc pod uwagę okoliczności, moim zdaniem udział w teście nie rodzi skutków podatkowych, ale nie biorę za tę interpretację podatkową żadnej odpowiedzialności;-) Pytania proszę kierować do swojego urzędu skarbowego;-)
- na zgłoszenie chętnych czekam do końca czerwca.
- bardzo proszę o pytania, komentarze i uwagi.


4 komentarze:

 1. Na renderach ten telefon wygląda całkiem atrakcyjnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W podlinkowanej recenzji są real fotki.Moim zdaniem nie jest źle, na pewno wygląda lepiej niż Doogee X5 w podobnej klasie cenowej.

   Usuń
 2. Mam ten telefon. Dramat. Żałuję, że go zamówiłam. Bateria leci mniej więcej 1℅ na minutę kiedy zaczynam go używać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robiłaś aktualizację oprogramowania? U mnie po aktualizacji jest jakby lepiej. Właśnie dlatego jeszcze nic na ten temat nie napisałem, bo muszę to dokładnie przetestować.
   Możesz podzielić się dalszymi wrażeniami?

   Usuń