czwartek, 9 czerwca 2016

Zmiany w cenniku Orange - ciąg dalszy historii.

W poprzednim wpisie wspomniałem o tym, że zmiany w cenniku Orange przywróciły sens zakupu telefonu w planie wspólnym. Dzisiaj parę słów na temat tego, jaki wpływ mają zmiany w cenniku na opłacalność pozostałych taryf.
Dobra wiadomość jest taka, że znowu opłaca się kupować wyższe abonamenty. Po ostatnich zmianach spadek ceny telefonu w wyższych abonamentach w niektórych przypadkach jest znaczny.
Zła wiadomość jest taka, że wciąż jeszcze za mały, aby ofertę nazwać dobrą.

Tradycyjnie przygotowałem tabelkę z ciekawszymi pozycjami:


Krótki opis do tabelki:
2 pierwsze wiersze to cena telefonu w Orange w wybranym abonamencie.
Trzeci wiersz to suma wszystkich rat, czyli tyle zapłacimy ogółem za sam telefon.
Czwarty wiersz wskazuje, który abonament wybrałem do obliczeń. Wybierałem najkorzystniejszy wariant. W przypadku gdy opłacalność oferty była zbliżona w 2, czy nawet 3 abonamentach (były takie przypadki), wybierałem abonament wyższy, zawierający większą ilość wliczonych usług.
Piąty wiersz to kwota abonamentu po rabacie 20% (najwyższy dostępny na dzień w którym to piszę).
Szósty wiersz to całkowita kwota umowy, czyli suma wszystkich opłat jakie poniesiemy w związku z umową. Nie uwzględniłem tylko ewentualnej aktywacji.
Siódmy wiersz to przybliżona cena telefonu wg. porównywarki Ceneo.
Ósmy wiersz to: całkowita kwota umowy (czyli wiersz 6) minus cena telefonu z siódmego wiersza. Tyle zapłacimy za same usługi Orange.
Wiersz 9 to: wiersz 8 podzielony na 24, czyli tyle zapłacimy miesięcznie za usługi Orange.

Jak widzicie, mamy jedną okazję: Sony M4 aqua - telefon chyba bardzo słabo się sprzedawał;-) Wszyscy czekają na androida 6.0 na tym telefonie, bo jest szansa, że wtedy stanie się zdatny do użytku. Czy wersja sprzedawana przez Orange doczeka się kiedykolwiek aktualizacji?
Samsung J5 i LG K10  były blisko tego, żeby nazwać je dobrą ofertą, szkoda, że tylko w abonamencie za 35 zł.
Podsumowując: jest lepiej, ale jeszcze nie jest dobrze;-) Być może promocje typu "szalone dni" wniosą tu coś nowego. W niektórych przypadkach pomógłby rabat 30% na abonament, dlatego warto rozmawiać z DUK.

Na koniec tradycyjnie, w ramach autopromocji, przypomnę o wpisach na temat przedłużenia umowy w Orange i przeniesienia numeru do Orange i dodatkowych korzyściach z tytułu przynależności do klubu czytelników bloga;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz