wtorek, 14 czerwca 2016

Koniec promocji Smart Plan LTE Open, w zamian promocja Orange Open Extra.

Wczoraj pisałem o niekorzystnych zmianach w promocji Orange Open. Dzisiaj sprawdzimy ile warta jest nowa promocja, która zastąpiła Smart Plan LTE Open. Przypomnę, że o Smart Plan LTE Open pisałem na blogu w tym wpisie. Stara promocja wyglądała na znacznie lepszą, niż była w rzeczywistości, zobaczmy czy jest czego żałować.

Orange Open Extra podobnie jak poprzedniczka ma nas zachęcać do korzystania z usług stacjonarnych Orange. Pozytywną zmianą jest to, że teraz do usług stacjonarnych zaliczono 2 usługi mobilne: Orange internet LTE dla domu oraz Nowa Orange Strefa. W moim przekonaniu to bardzo ważna zmiana, bowiem umożliwia skorzystanie z promocji osobom, które nie mają ochoty płacić haraczu za miedziany kabel.

Drugą pozytywną zmianą jest to, że z promocji możemy skorzystać w większej ilości planów. Poprzednio wybór abonamentów był mocno ograniczony.

Podobnie jak to było w starej promocji nie da się  jednocześnie skorzystać z kodów rabatowych na abonament i promocji Orange Open Extra. Usługa dla której naliczany jest rabat O. O. Extra nie jest też uwzględniana przy naliczaniu rabatu Orange Open II. Podobnie było w starej promocji.

W starej promocji rabat w większość przypadków był stały i wynosił 30 zł przez 24 miesiące. Akurat tyle, żeby pokryć opłatę za utrzymanie linii telefonicznej;-)
W nowej promocji rabat jest uzależniony od posiadanego abonamentu. Szczegółowe dane znajdziecie w tabeli poniżej.


Tabela porównuje wysokość rabatu Open Extra, z możliwym do uzyskania w zamian rabatem 20% na abonament + 10 zł rabatu Open oraz starym rabatem Smart Plan LTE Open. Zaznaczam, że jest to wyliczenie dla prostego przypadku, gdy na koncie są tylko 2 usługi. Przy większej ilości usług na koncie wyniki mogą być całkowicie odmienne.
Pierwsza kolumna to nazwa abonamentu i jego wysokość (wg. nazewnictwa stosowanego w sklepie internetowym Orange).
Druga kolumna informuje o wysokości i czasie trwania rabatu Open Extra w tym abonamencie.
Trzecia kolumna to suma rabatu Extra za całą umowę.
Czwarta kolumna pokazuje jaki rabat miesięcznie możemy dostać w danym abonamencie, stosując kupon rabatowy 20% na abonament. Piąta kolumna to wysokość miesięcznego rabatu Open.
Suma czwartej i piątej kolumny dla całego okresu umowy przedstawiona jest w kolumnie szóstej.
Jak widzimy, dla abonamentów powyżej 50 zł/m-c rabat Orange Open Extra jest bardziej opłacalny niż zastosowanie kuponu 20% i dodatkowe 10 zł zwykłego rabatu Open.
W większości przypadków nowy rabat jest także korzystniejszy niż dotychczasowy Smart Plan LTE Open - wysokość rabatu w tym abonamencie dla całej umowy znajdziecie w ostatniej kolumnie.

Dla prostego przypadku nowy rabat wygląda dobrze, nawet bardzo. Komplikacje zaczynają się wtedy gdy na koncie abonenckim jest większa liczba usług. Choć regulamin promocji Orange Open Extra (moim zdaniem) jasno tego nie precyzuje, to z informacji prasowych wynika, że posiadając jedną usługę stacjonarną można zakupić tylko jedną usługę mobilną korzystającą z rabatu Extra. To zupełnie inaczej niż było w przypadku Smart Plan LTE Open, gdzie posiadacze tylko jednej usługi stacjonarnej mogli zakupić dowolną ilość tych abonamentów mobilnych, na każdy z nich otrzymując 30 zł rabatu.
Już przy 2 usługach mobilnych i jednej usłudze stacjonarnej całkowicie zmienia to wnioski z powyższej tabeli.

Na tę chwilę nie jest do końca jasne, czy rabat Extra pozbawia nas prawa do zwykłego rabatu Open tylko dla abonamentu komórkowego, dla którego naliczany jest rabat Extra, czy także dla abonamentu stacjonarnego, który jest "sparowany" z tym abonamentem (wstępnie wygląda, że też).

Nie jest dla mnie też jasne co oznacza w praktyce zapis:" Jeżeli  mają  Państwo  więcej  niż  3  umowy  dotyczące usług  w  naszej  sieci  mobilnej  z taką  samą kwotą abonamentu, to z tej promocji mogą Państwo skorzystać tylko dla 3 z nich". Czy jeżeli usług jest więcej, ale kwoty abonamentu są inne na każdej z nich to z promocji można skorzystać więcej niż 3 razy? Mam wrażenie, że autor chciał powiedzieć coś innego, ale nie bardzo umiał;-)
Kolejna niewiadoma - czy rabat Extra wyklucza się z kodami rabatowymi dla usługi stacjonarnej? Dla typowych usług stacjonarnych i tak nie było kodów rabatowych, ale już dla internetu dla domu takie kody występują.
Doświadczenie nauczyło mnie, że zadawanie tych wszystkich pytań konsultantom jest bezcelowe. Od każdego dostaniemy inną odpowiedź, sami musimy zdecydować, która jest prawidłowa;-)


Dlatego wpis ten będzie w przyszłości uzupełniany, w miarę zdobywania praktycznej wiedzy o tej promocji.
Rabat Open Extra można też uruchomić na starych taryfach, niedostępnych już obecnie w sprzedaży.  Możecie więc liczyć także na wpisy na temat praktycznego zastosowania promocji w celu uzyskania dobrej oferty.

Powiązany wpis: Orange Open Extra - korzystne zmiany w promocji.

5 komentarzy:

 1. Dzięki za kolejny wpis, jesteś chyba najlepszą wyciskarką soków, które spotkałem ;)

  Jakbyś robił jakieś rozeznanie w kwestii miksów starszych planów pod kątem Smart Plan Multi II (mam 3 abo), ale ten limit 2GB bez dopłaty jest męczący.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam
  Czy orientujesz się czy jest możliwość połączenia przy przedłużeniu oferty 6 miesięcy gratis z zakupionym 10%kodem rabatowym przez payback? Dotyczy umowy z tylko sim za 59.99.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to przy przedłużeniu 6 miesięcy gratis już nie obowiązuje.

   Usuń
 3. 6 miesięcy gratis obowiązuje na pewno.Nie wiem jak z połączeniem 2 kuponów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w każdym razie nic nie wiem o możliwości łączenia kuponów.

   Usuń