sobota, 4 czerwca 2016

40% rabatu na abonament w Orange

Wczoraj weszła nowa promocja w Orange. Jak już sygnalizowałem na FB promocja poza tym, że daje 40% rabatu przez pierwszy rok w umowach na 24 miesiące, to daje też 40% rabatu przez pierwszy rok w umowach na 12 miesięcy :-D Trudno powiedzieć czy jest to zamierzone działanie czy przypadek. Stawiam na to drugie, choć regulamin sformułowany jest tak (od strony językowej), że można go rozumieć różnie;-)
Kupon potrzebny do wykorzystania promocji można pobrać tutaj. Promocja trwa do 7 czerwca.

Czy promocja jest lepsza niż dotychczasowa z 20% rabatu na całe 2 lata?
Może mieć pewne zalety jeśli odpowiednio ją wykorzystać:
- jeżeli założyć, że podpisujemy umowę dzisiaj, a uda nam się tę umowę aneksować na pół roku przed jej zakończeniem, to wykorzystamy cały rabat w pierwszym roku, a tylko przez 6 miesięcy będziemy płacili pełny abonament.  W wysokim abonamencie potencjalnie można "ugrać" prawie 200 zł. Ostatnio możliwe jest przedłużenie umowy wcześniej niż 3 miesiące przed jej zakończeniem, ale co będzie za 1,5 roku?
- umowa na 12 miesięcy bez telefonu z rabatem 40% jest  nieco korzystniejsza niż z rabatem 20% na 24 miesiące. Tym niemniej (moim zdaniem) dalej nic ciekawego;-)
- umowa na 12 miesięcy z telefonem jest interesująca tylko z jednym modelem: LG K10. Jeżeli ktoś myślał o tym modelu to podpowiem, że niezależnie od wysokości abonamentu, za ten telefon zapłacimy razem 650 zł, a więc nieco mniej niż w sklepach. Z kolei roczny abonament w ofercie z telefonem jest, z niewiadomych przyczyn, tańszy niż roczny abonament bez telefonu:-D  Takie rzeczy to tylko w Orange;-)

Promocja ma również swoje wady:
- skumulowanie rabatu w pierwszych 12 miesiącach może w niektórych przypadkach pozbawić nas rabatu Open. Ogólna zasada mówi, że rabat open nie może być wyższy niż wysokość faktury za usługi telekomunikacyjne (raty za telefon nie są usługą!). Taka sytuacja może na przykład wystąpić gdy mamy tylko jedną usługę mobilną, a wysoki rabat Open z tytułu posiadania usług stacjonarnych.

Osobiście uważam, że roczna umowa w planie za 35 zł z telefonem LG K10 jest całkiem przyzwoita.
61,60 x 12 miesięcy + 109 zł na start = 848 zł. Po odjęciu wartości telefonu, ofertę można zakwalifikować jako dobrą ofertę, co ostatnio nie zdarza się często;-)

Na koniec w ramach autopromocji przypomnę o wpisach na temat przedłużenia umowy w Orange i przeniesienia numeru do Orange i dodatkowych korzyściach z tytułu przynależności do klubu czytelników bloga;-)


10 komentarzy:

 1. Nie wiesz, czy roczne umowy łapią się do uzyskania zwrotu 150 zł z mOkazji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nigdy tego nie sprawdzałem, ale jest duża szansa, że tak.

   Usuń
 2. Jaką wedlug Ciebie można uzyskac najlepszą ofertę bez telefonu przy przedłużeniu umowy w orange?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przypominam sobie, żeby komuś dali ostatnio 30% rabatu, więc chyba 20% to max, można za to w DUK dostać darmowe stacjonarne i powiększony pakiet internetowy.

   Usuń
  2. A ile wg Ciebie oplaca sie zaplacic za wszytko nielimitowane,duzy pakiet danych,minuty i dane w roamingu?

   Usuń
  3. To zależy na ile będziesz wykorzystywał ten pakiet roamingowy. Reszta to max 15 zł, ale jeśli intensywnie korzystasz z roamingu to nawet ze 40 zł jest do przełknięcia.

   Usuń
 3. Nie da się przedłużyć umowy na rok z telefonem. Gdzie na stronie widzisz taką opcję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie to się na pewno da. Natomiast często zdarza się, że konkretny numer ma zablokowane niektóre opcje przedłużenia i być może tak jest w Twoim przypadku.

   Usuń
 4. czy w przypadku abonamentu za 39,99 zł bez telefonu na 12 miesięcy z rabatem 40% (po rabacie 25,58 zł) rabat open 10 zł za dwie usługi będzie naliczany? A może jest jakaś lepsza opcja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rabat Open będzie naliczany. Moim zdaniem lepsza będzie opcja z telefonem.

   Usuń