wtorek, 7 czerwca 2016

Wielki powrót planu wspólnego w Orange.

Mamy wreszcie obniżkę cen w Orange. Nie na wszystkie telefony  i przeważnie tylko w wyższych abonamentach, ale przynajmniej widać już jakieś światełko w tunelu;-)

Ale zanim powiem o telefonach, to podzielę się jeszcze jednym spostrzeżeniem dotyczącym planu wspólnego. Zupełnie przypadkiem odkryłem, że w planie wspólnym bez telefonu też da się zastosować promocję 40% rabatu przy umowie rocznej, a to już daje całkiem przyzwoitą stawkę 43,59 zł za 3 numery z nielimitowanymi rozmowami/SMS.Wracając do telefonów. Jest kilka pozycji, które mają całkiem niezłą cenę w planie wspólnym za 85 zł (65,79 z dostępnym obecnie rabatem 20%).
Sporządziłem na szybko tabelkę z ciekawszymi pozycjami:


Krótki opis do tabelki:
2 pierwsze wiersze to cena telefonu w Orange w planie wspólnym za 85 zł.
Trzeci wiersz to suma wszystkich rat, czyli tyle zapłacimy ogółem za sam telefon.
Czwarty wiersz to kwota abonamentu po rabacie 20% (najwyższy dostępny na dzień w którym to piszę).
Piąty wiersz to całkowita kwota umowy, czyli suma wszystkich opłat jakie poniesiemy w związku z umową. Nie uwzględniłem tylko ewentualnej aktywacji.
Szósty wiersz to przybliżona cena telefonu wg. porównywarki Ceneo.
Siódmy wiersz to: całkowita kwota umowy (czyli wiersz 5) minus cena telefonu z szóstego wiersza. Tyle zapłacimy za same usługi Orange.
Wiersz 8 to: wiersz 7 podzielony na 24, czyli tyle zapłacimy miesięcznie za usługi Orange. Pamiętajmy, że to opłata za 3 numery!

Co z tego wszystkiego wynika? Moim zdaniem przy obecnej mizerii ta oferta nie jest najgorsza. Jeżeli ktoś chce pozostać w Orange (bo na przykład dodatkowo korzysta z rabatu Open) i ma możliwość podłączenia 2 dodatkowych numerów, to jest ona akceptowalna.
(edytowałem wpis bowiem pomyłkowo napisałem, że w tym planie otrzymujemy darmowe rozmowy na stacjonarne i pakiet roamingowy, co jest nieprawdą)

Na koniec tradycyjnie, w ramach autopromocji, przypomnę o wpisach na temat przedłużenia umowy w Orange i przeniesienia numeru do Orange i dodatkowych korzyściach z tytułu przynależności do klubu czytelników bloga;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz