środa, 15 czerwca 2016

Promocja Orange Open Extra - co się opłaca kupić.

Wczoraj opisałem ogólnie nową promocję Orange. Czas na konkrety, czyli co szef kuchni poleca;-)

Ze względu na to, że nie wszystkie aspekty promocji są jeszcze jasne, skupię się na razie na prostym przypadku. Załóżmy, że mamy tylko jedną usługę stacjonarną i chcemy dokupić abonament głosowy lub mamy jedną usługę stacjonarną i jeden abonament głosowy, który chcemy przedłużyć.
Generalnie promocja jest najbardziej opłacalna w wysokich abonamentach. Dlatego sporządziłem obliczenia dla 2 abonamentów:

1. Smart Plan LTE za 74,99 zł:


Krótki opis do tabelki:
2 pierwsze wiersze to cena telefonu w Orange w wybranym abonamencie.
Trzeci wiersz to suma wszystkich rat, czyli tyle zapłacimy ogółem za sam telefon.
Czwarty wiersz wskazuje, który abonament wybrałem do obliczeń. Piąty wiersz to kwota abonamentu po rabacie promocyjnym.
Szósty wiersz to całkowita kwota umowy, czyli suma wszystkich opłat jakie poniesiemy w związku z umową. Nie uwzględniłem tylko ewentualnej aktywacji.
Siódmy wiersz to przybliżona cena telefonu wg. porównywarki Ceneo.
Ósmy wiersz to: całkowita kwota umowy (czyli wiersz 6) minus cena telefonu z siódmego wiersza. Tyle zapłacimy za same usługi Orange.
Wiersz 9 to: wiersz 8 podzielony na 24, czyli tyle zapłacimy miesięcznie za usługi Orange.

2. Smart Plan LTE Wspólny za 134,99 zł:


Nie będę dublował opisu, bo jest zbliżony do tego powyżej. Przypomnę tylko, że w ostatnim wierszu mamy wyliczony miesięczny koszt samych usług Orange - ale dotyczy to 3 numerów z bogatym kompletem usług: nielimitowanymi rozmowami/SMS/MMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na stacjonarne, 20 GB pakiet internetu współdzielony przez te 3 numery oraz 400 minut i 100 MB miesięcznie w roamingu UE.

To co poleca szef kuchni? :-)
Całkiem smaczny, choć może niespecjalnie świeży jest Samsung S5 neo;-), szczególnie w planie za 74,99 zł/m-c.
Nieco świeższe dania godne polecenia to Samsung A5 z 2016 r i Xperia M5.
LG G3 to taki typowy odgrzewany kotlet - będziemy po nim najedzeni i obędzie się bez niestrawności. Ta ostatnia może nam się przydarzyć w przypadku Sony M4 aqua, choć ludzie o mocnych żołądkach mogą się na nią zdecydować;-)
Innych dań jakoś szczególnie nie polecam.

Na koniec tradycyjnie, w ramach autopromocji, przypomnę o wpisach na temat przedłużenia umowy w Orange i przeniesienia numeru do Orange i dodatkowych korzyściach z tytułu przynależności do klubu czytelników bloga;-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz