poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Orange Open Extra - korzystne zmiany w promocji.

Od 2 sierpnia ponownie zmieniły się zasady promocji Orange Open. Pisałem o tym w tym wpisie.

Jednocześnie zmieniły się zasady promocji Open Extra.
Na szczęście także są to zmiany na dobre:

1. Po pierwsze rabat Open Extra można teraz otrzymać dla umów dłuższych niż 24 miesiące. Przypomnę, że umowy dłuższe niż na 24 miesiące dostępne są tylko dla przedłużających umowę. Jest to dobra wiadomość, ponieważ w niektórych przypadkach wybór dłuższej umowy w znacznym stopniu obniża cenę telefonu. Dotyczy to na przykład udanego modelu Sony Xperia M5, czy Huawei P9 Lite itd. O szczegółach pisałem w tym wpisie.

2. Kolejna zmiana to możliwość skorzystania z rabatu w przypadku klientów, którzy korzystają z abonamentu Smart Plan LTE Open. Dotychczas tacy klienci byli całkowicie wykluczeni z promocji. Teraz mogą z niej skorzystać, na wszystkich innych swoich numerach, poza tym jednym korzystającym z planu Smart Plan LTE Open.

3. Zmiana (moim zdaniem) najważniejsza, to możliwość skorzystania z promocji w niższym planie wspólnym.
Dotyczy to zarówno planu za 100 zł/m-c bez rat, który nie jest już sprzedawany (ale wciąż wielu z niego korzysta), planu za 85 zł/m-c z urządzeniem na raty (obecnie sprzedawany), jak i odmiany tego planu bez urządzenia za 80 zł/m-c. W każdym przypadku rabat wynosi 50% opłaty abonamentowej przez cały okres umowy.

Dlaczego uważam, że jest to zmiana najważniejsza?
Otóż ceny telefonów w planie wspólnym za 85 zł/m-c w dużej części są takie same (lub prawie takie same) jak w planie sporo droższym - tym za 135 zł/m-c.
Dzięki nowym zasadom Open Extra rezygnując z planu wspólnego za 135 zł na rzecz planu wspólnego za 85 zł/m-c zaoszczędzimy w skali 24 miesięcznej umowy 24 x (135-85)/2 = 600 zł. Przy dłuższej umowie oszczędności będą jeszcze większe.
Tymczasem w skali 24 miesięcznej umowy w niższym abonamencie za telefon zapłacimy (przykładowo):
Samsung Galaxy S7 edge - 100 zł więcej,
Sony Xperia Z3 Compact - cena bez zmian,
LG G5 - 240 zł więcej,
Samsung Galaxy A5 (2016) - cena bez zmian itd...
Pełny przegląd dobrych ofert, które możemy zakupić dzięki nowym zasadom rabatu Open Extra znajdziecie w następnym wpisie.

Zmieniony regulamin promocji Orange Open Extra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz