niedziela, 14 sierpnia 2016

Zmiany w cenniku T-Mobile.

Od 10 sierpnia mamy zmiany w cenniku T-Mobile. Niestety nie są to zmiany na dobre.

Kilka miesięcy temu pisałem o rewelacyjnej ofercie na Huawei P9 lite. Podejrzewałem nawet, że to była pomyłka i chyba miałem rację, bo wkrótce podniesiono cenę tego telefonu z 200 zł do 450 zł w rocznym abonamencie comfort. Na pocieszenie zostawili niezmienioną cenę w abonamencie na 24 miesiące (200 zł). 
Na tym jednak nie koniec! Geniusze z T-Mobile uznali, że oferta nadal jest zbyt atrakcyjna, więc teraz podnieśli jeszcze cenę telefonu w rocznym comforcie do 750 zł :-D
Także w abonamencie na 24 miesiące cena wzrosła i wynosi.... No właśnie. Nie wiadomo ile:-D Wiadomo tylko, że jest drogo :-D W cenniku napisano 499 zł, ale na stronie internetowej jest jeszcze o 100 zł drożej;-) (taryfa comfort).
Trudno mi oprzeć się wrażeniu, że T-Mobile jest swego rodzaju operatorem specjalnej troski;-)

Przez litość nie będę wymieniał wszystkich telefonów, których ceny podniesiono, skupię się na pozytywach.

Niestety nie ma tego wiele:
1. Sony Xperia XA - kosztuje 199 zł w abonamencie comfort na 24 miesiące. Nie jest to cena szczególnie atrakcyjna, dokładnie taka sama jak w Orange w abonamencie o tej samej wysokości (35 zł + 35 rata za telefon). Zaletą T-Mobile jest tylko większy pakiet danych w tym abonamencie i brak konieczności płacenia rat za telefon w okresie 6 miesięcy gratis.
Wspominam o tym telefonie tylko dlatego, że wciąż trwa promocja Sony (pisałem o niej na Facebooku), w której można otrzymać zwrot 100 zł za zakup tego telefonu. Z uwzględnieniem tego zwrotu telefon kosztuje 18 x 70 zł  + 199 zł - 100 zł  = 1359 zł, a więc jedynie o 160 zł więcej od ceny sklepowej podawanej przez porównywarkę Ceneo.
2. Do sprzedaży wprowadzono zestawy 2 telefonów. Są to 2 x LG K10, 2 x Lenovo K5. Są też inne zestawy, ale to już całkowite złomy;-) Trudno powiedzieć komu mogą być potrzebne 2 identyczne telefony do jednego abonamentu, ale też  trudno nie zauważyć, że ich zakup jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż zakup tylko jednego telefonu w tym samym abonamencie.
W abonamencie comfort LG K10 kosztuje 9 zł, natomiast dwie sztuki kosztują 499 zł.
W przypadku Lenovo K5 jest to odpowiednio 9 i 449 zł. W obu przypadkach za drugi telefon dopłacamy mniej niż 500 zł, przy cenie sklepowej powyżej 700 zł.

Jakoś nie udało mi się znaleźć nic więcej, a umówmy się, że wymienione oferty to też nie jest żadna rewelacja. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne pomyłki operatora;-)1 komentarz:

  1. Drogi autorze, a nie wpadłeś na pomysł, ze - jak sie dowiedziałem z biura obsługi operatora - T-Mobile nie ma zapewnionych dostaw aparatu od producenta? Podobno najblizsze duze dostawy mają być w połowie października, dlatego cena wystrzeliła w stratosferę. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń