poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Konto w T-Mobile Usługi Bankowe.

Operatorzy telekomunikacyjni szukają dodatkowych zysków oferując dla swoich klientów (i nie tylko) usługi bankowe. Jakiś czas temu pisałem o korzyściach dla klientów Orange z posiadania konta w Orange Finanse.
Pisałem też na blogu o kilku całkiem ciekawych promocjach przygotowanych przez T-Mobile. Dla tych, którzy chcieliby skorzystać z jednej z tych promocji dodatkową zachętą może być promocja dla posiadaczy konta osobistego w banku T-Mobile Usługi Bankowe. Oferta jest interesująca bowiem można otrzymać 5% zwrotu za zakupy kartą do konta lub całkowicie darmowy abonament telefoniczny.

TM-Mobile oferuje dwa rodzaje kont osobistych:

Konto Freemium to konto podstawowe, na którym łatwiej spełnić warunki darmowości, ale korzyści z jego posiadania są mniejsze.
Potencjalny zysk to 5% zwrotu za zakupy kartą, ale nie więcej niż 15 zł/m-c. Aby uzyskać zwrot należy wydać kartą minimum 200 zł w miesiącu.
Dodatkowo użytkownicy oferty na kartę mogą otrzymać jednorazowo 50 zł doładowania oraz 20% bonusu do każdego doładowania dokonanego za pośrednictwem bankowości internetowej.
Ile kosztuje konto? Większość podstawowych, najczęściej wykonywanych operacji jest darmowa. Prowizję zapłacimy wtedy, gdy skorzystamy więcej niż raz w miesiącu z wpłatomatu (6 zł za każde kolejne) lub więcej niż 3 razy pobierzemy gotówkę z bankomatu (6 zł za każde kolejne). Zapłacimy też 6 zł za samo posiadanie karty, o ile nie wydamy nią 200 zł/m-c.


Konto Premium
Jak sama nazwa wskazuje jest to konto dla bardziej wymagających klientów. Nieco trudniej będzie spełnić warunki konieczne, aby było całkowicie darmowe, ale też większe są potencjalne korzyści z jego posiadania.
Potencjalny zysk to 5% zwrotu za zakupy kartą, ale nie więcej niż 25 zł/m-c lub (tylko dla dotychczasowych abonentów T-Mobile) dodatkowy, wspomniany wcześniej całkowicie darmowy abonament. Abonament całkiem przyzwoity, bowiem zawiera nielimitowane rozmowy/SMS/MMS do wszystkich sieci oraz 1 GB pakiet internetu. Zamiast abonamentu głosowego można wybrać abonament na internet mobilny z pakietem 35 GB i możliwością zakupu routera Huawei E5577C za 9 zł.
Nowi klienci T-Mobile również mogą skorzystać ze wspomnianych wyżej abonamentów, ale w ich przypadku nie będą one całkowicie darmowe - ich koszt to 10 zł/m-c.
W przypadku konta Premium także użytkownicy oferty na kartę mogą otrzymać jednorazowo 50 zł doładowania oraz 20% bonusu do każdego doładowania dokonanego za pośrednictwem bankowości internetowej.
Aby konto Premium było całkowicie darmowe (w zakresie najczęściej wykonywanych operacji) musimy wydać kartą do konta co najmniej 500 zł/m-c. W przeciwnym wypadku prowizja za prowadzenie konta wyniesie aż 18,90 zł/m-c.

Chciałbym zwrócić uwagę na dosyć istotny szczegół łączący oba rodzaje kont. Do zwolnienia z opłat za konto upoważniają wszelkie płatności kartą, także opłacenie rachunków za prąd, czynsz itp. kartą w sposób wspomniany przeze mnie w tym wpisie.
Natomiast do otrzymania 5% zwrotu za zakupy liczą się tylko transakcje dokonane w sklepach, dlatego dla tych, którzy mieliby problem z wydaniem 500 zł kartą w sklepach, być może lepszą opcją niż cashback będzie darmowy abonament telefoniczny lub internetowy.

Dodatkowe informacje o kontach wraz z regulaminami znajdziecie: tutaj o koncie Freemium, a tutaj o koncie Premium.

Na koniec dodam, że założenie konta w T-Mobile Usługi Bankowe z następujących linków: Freemium lub Premium i przesłanie na mój adres email zielony71a@gmail dokładnej daty i godziny złożenia wniosku, wraz z jego numerem, jest kolejnym sposobem na dołączenie do Klubu Czytelników Mojego Bloga ;-) 1 komentarz:

  1. Dzięki za prześwietlenie oferty. "Darmowy" abonament trochę odstrasza niewielkim pakietem na transmisję danych.

    OdpowiedzUsuń