sobota, 27 sierpnia 2016

Królik z kapelusza, czyli Huawei P9 Lite w ofercie Freenet.

Ostatnio jest tak, że żeby wycisnąć trochę soku z Pomarańczy trzeba się trochę natrudzić;-)
Komu by przyszło do głowy szukać najnowszego króla sprzedaży pośród modemów, routerów, notebooków itp.
Mnie też to nie przyszło do głowy. Trafiłem na niego przypadkiem i także przypadkiem okazało się, że jest to całkiem niezła oferta! :-)


Powyższa grafika podsumowuje ofertę: abonament LTD dla domu za 45 zł/m-c, rata za telefon i router 25 zł/m-c, do tego 99 zł opłaty na start. Razem z aktywacją nieco ponad 1800 zł. Ale w zamian dostajemy telefon i router warte według cen sklepowych ponad 1400 zł. Do tego dostajemy nielimitowany pakiet transmisji danych w strefie domowej (powyżej 150 GB lejek 1 Mbps) i 60 GB poza strefą domową.
Z powyższych pakietów możemy korzystać na każdym numerze znajdującym się na tym samym koncie abonenckim. Jest to więc świetne uzupełnienie abonamentu telefonicznego, z niewystarczającym dla nas pakietem danych. Całkiem nieźle jak na nieco ponad 17 zł/m-c ( (1800 - 1400)/24 ). Ale to nie wszystko! Dostajemy coś jeszcze... Rabat Open Extra! W zależności od posiadanego abonamentu telefonicznego może on wynosić nawet 45 zł miesięcznie!

Huawei P9 Lite w ofertach głosowych, nawet w najniższym abonamencie kosztuje teraz prawie 1800 zł (abonament + raty za telefon).  Wszystko wskazuje więc na to, że amatorzy tego telefonu zamiast myśleć o przedłużeniu umowy z tym aparatem powinni zwrócić uwagę na powyższą ofertę.
Zwłaszcza, że ostateczną cenę można jeszcze obniżyć używając kodu rabatowego. W tej ostatniej sprawie tradycyjnie proszę o o kontakt poprzez blogowy adres email: zielony71a@gmail.com

Na koniec przypomnę, że kilka innych szczegółów oferty Freenet omówiłem w tym wpisie.
Opisałem tam również w jaki sposób podczas zamawiania tej oferty możecie jednocześnie zapisać się do klubu czytelników bloga, do czego gorąco zachęcam:-)

Aktualizacja z dnia 26.09.2016
Przez długi czas zestaw wisiał na stronie Orange, ale nie dało się go zamówić.
Dlatego napisałem do biura rzecznika prasowego Orange emaila z prośbą o wyjaśnienie.
Oto oficjalna odpowiedź, po której nadal nic nie wiadomo:

Dzień dobry,

Obecnie zestaw został zdjęty z www.orange.pl z powodów technicznych. Pracujemy nad rozwiązaniem, jednak w tej chwili nie jesteśmy w stanie podać konkretnego terminu jego wdrożenia.

Z wyrazami szacunku
Anna Wardal
Orange Polska S.A.

Czytelnicy donoszą natomiast, że zestaw nadal można zamówić przez DUK oraz z w salonach firmowych.

9 komentarzy:

 1. Cześć, czy rabat Open Extra liczy się tylko dla tej taryfy LTD dla domu 45/m-c czy również dla tańszej? Nie znalazłem listy usług które aktywują OE. tj na stronie są w oferty - 25 i 45zl/mc
  w droższej powyższy zestaw podrożał o 100zł więc tym ciekawiej wygląda tańsza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tańszej już nie ma. Ta za 25 to nie jest LTE dla domu, tylko zwykły Freenet.

   Usuń
 2. Cześć, próbując wybrać podany przez ciebie zestaw dostaje następującą informację: "Nie można zamówić wybranego zestawu. Spróbuj wybrać inny." Od 3 dni to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Orange stara się bałaganem dorównać T-Mobile. Jak widać całkiem skutecznie;-)

   Usuń
 3. Skończyła się oferta na P9 lite :( Wycofali z oferty internetu.

  Chciałoby Ci się poszukać perełek w aktualnej ofercie?
  Niestety wg mnie rozbicie nowych cenników (znalazłem tylko cenniki przedłużeń na 30 i 36 m-cy, brak na 24) na ceny wraz z abonamentem zdecydowanie komplikują sytuację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem do rzecznika prasowego Orange zapytanie w tej sprawie. Na początku tego tygodnia odpowiedzieli, że z powodu problemów technicznych nie są w stanie powiedzieć kiedy będzie można kupić ten zestaw, dlatego na razie usuną go ze sklepu.

   Usuń
  2. Perełek brak, ale zaraz po urlopie, na początku przyszłego tygodnia przygotuję tradycyjne podsumowanie oferty Orange.

   Usuń
  3. Nie wiem jak ja negocjowałem z orange bez znajomości Twojego bloga! <3

   Usuń
 4. Zestaw jest nadal dostępny,wczoraj przedłużyłem przez DUK. Pozostały telefony w kolorze czarnym.

  OdpowiedzUsuń