czwartek, 1 września 2016

Na przeczekanie...

Oferta abonamentowa ostatnio jest taka, że nie mam o czym pisać;-)
Tym, którym kończy się umowa radzę czekać, ale nie wszyscy czekać mogą...
Dlatego intensywnie myślałem ostatnio o jakiejś ciekawej ofercie na przeczekanie i chyba coś znalazłem.
Oczywiście chodzi o ofertę na kartę. Skoro czekamy na dobrą ofertę, to nie możemy być w trakcie tego oczekiwania związani długim kontraktem. Do tej pory polecałem na przeczekanie ofertę Virgin Mobile, ale ostatnio pojawiło się coś znacznie lepszego (bo prawie za darmo;-) ).

Przypomnę, że o bonusie za zarejestrowanie numeru w Play wspomniałem już w tym wpisie.
Dzisiaj napiszę jednak o innym aspekcie tej promocji. W taryfach głosowych za rejestrację numeru otrzymamy bowiem pakiet złotówek na konto promocyjne (co oznacza, że nie kupimy za nie pakietów). Dla przenoszących numer do Play będzie to zasadniczo 100 lub 200 zł, aczkolwiek zdarzało się podobno, że niektórzy dostawali 260 zł. Poza tym dostajemy też roczną ważność konta oraz pakiet 10 GB internetu. Wszystko to ważne jest 30 dni, na szczęście istnieje możliwość przedłużenia.

Formuła Mini Max na kartę w Play to rozwiązanie dla rozmawiających dużo.
Operator wprowadził ją już kilka lat temu, ale dzięki ostatnio wprowadzonym bonusom za rejestrację numeru, formuła nabrała nowego blasku;-)


Według informacji operatora w  Formule Mini Max na kartę za nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci zapłacimy co najwyżej 29 zł. Za nielimitowane SMS najwyżej 9 zł.
Przy maksymalnym użytkowaniu otrzymane 100 zł za rejestrację numeru wystarczy nam prawie na 3 miesiące nielimitowanych rozmów i SMS. Do tego czasu prawdopodobnie znajdziemy już fajną promocję abonamentową, a przy tym będziemy mogli skorzystać z przywilejów należnych nowym klientom;-)

Co należy zrobić aby skorzystać z promocji?
1. Należy udać się do salonu Play i przenieść swój numer do Play na kartę.
2. Po aktywacji numeru należy zmienić taryfę na Mini Max (kodem *163*9#)
3. Po aktywacji taryfy docelowej należy aktywować bonus za rejestrację (kodem *111*300*1#)
4. Bonus będzie ważny 30 dni, dlatego przed upływem jego ważności trzeba go koniecznie przedłużyć, o czym przeczytacie za chwilę.


Dla rozmawiających niewiele jest jeszcze inne rozwiązanie.
Rozwiązaniem tym jest pozostanie w domyślnej taryfie jaką otrzymamy po przeniesieniu numeru, czyli Play Fresh. W tej taryfie każda minuta rozmów i każdy SMS są taryfikowane wg. cennika, natomiast łącznie możemy otrzymać aż 260 zł na konto promocyjne, co wystarczy na prawie 1000 minut rozmów do wszystkich sieci. To oznacza, że osoby rozmawiające niewiele mogą to wykorzystywać nawet przez kilka miesięcy. 

Co należy zrobić aby skorzystać z promocji w tej formie?

1. Należy udać się do salonu Play i przenieść swój numer do Play na kartę.
2. Po aktywacji numeru należy doładować konto min 5 zł, aby otrzymać bonus 60 zł za przeniesienie numeru (ostatnio podobno coś zmienili i te 60 zł nie jest gwarantowane. Gdyby nie wpadło, to nie zaszkodzi złożyć reklamację;-)  ).
3. Należy aktywować bonus za rejestrację (kodem *111*300*1#). Dzięki temu, że nie zmienialiśmy taryfy zamiast 100 zł otrzymamy aż 200 zł na konto promocyjne.
4. Bonus będzie ważny 30 dni, dlatego przed upływem jego ważności trzeba go koniecznie przedłużyć, o czym przeczytacie za chwilę.


Jak przedłużyć ważność środków na koncie promocyjnym?
Jest kilka możliwości:
1. Wykorzystując kody z promocji Coca Coli, takie jakie sprzedawane są np. na tej aukcji. (nie mam nic wspólnego ze sprzedającym, link wklejam tylko w celach edukacyjnych).
2. Uruchamiając pakiet 10 za 5. Jest to promocja, która dzięki użyciu magicznego zaklęcia *111*81*1# zamienia nam 5 zł z konta głównego na 10 zł na koncie promocyjnym, przy okazji wydłużając jego ważność o 30 dni. Oczywiście przed wypowiedzeniem zaklęcia trzeba zadbać o to, żeby mieć 5 zł na koncie głównym.
3. Doładowując konto przez internet lub Facebooka.

Na koniec drobna uwaga. Zasadniczo lepiej orientuję się w ofercie abonamentowej, dlatego będę wdzięczny jeśli w komentarzach skorygujecie ewentualne nieścisłości, których wprawdzie starałem się uniknąć, ale któż z nas nie popełnia błędów... :-)

7 komentarzy:

 1. Można powiedzieć, że jestem na bieżąco z taryfami na kartę w Play to pozwolę sobie dodać kilka rzeczy:
  - w taryfie MiniMax pakiet internetowy (10 GB za rejestrację) będzie ważny tylko do końca miesiąca i nie ma możliwości jego przedłużenia na kolejny cykl rozliczeniowy
  - doładowanie (od 10 zł) w parze przez FB daje dodatkowo 5 zł na konto promocyjne. Ekstra doładowanie można odebrać przez 30 dni
  - można aktywować cykliczne pakiety danych, dzięki czemu od drugiego odnowienia otrzymujemy więcej MB w tej samej cenie (np. za 9 zł w pierwszym miesiącu jest 2 GB a w kolejnym 3 GB)
  - można łączyć promocję https://gigakody.coke.pl i https://kodorzezwienia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry poradnik, jednak warto zaznaczyć, że pakietu 10za5 nie można włączyć w Minimax. Dodałbym jeszcze, że minimalne doładowanie przez stronę play, które przedłuży konto promocyjne to 25 zł, więc średnio opłacalne. Dużo korzystniej wychodzi facebook (minimum 5 zł), ale i tak nic nie przebije kodów z napojów. Obecnie za 3 kody zapłacimy 1 zł, więc przedłużenie (jak i sam miesięczny koszt) kosztuje 33 gr. Warto dodać, że w minimax mamy stan darmowy, czyli za rozmowy i smsy do play nic nie zostanie z konta promocyjnego pobrane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym 10 za 5 to pewna informacja? Nie dam sobie głowy uciąć, bo to było parę lat temu, ale wydaje mi się, że korzystałem z takiej możliwości.

   Usuń
  2. Pewna, to jedna z nielicznych taryf (o ile nie jedyna), w której 10za5 nigdy nie działał.

   Usuń
  3. Pewna. W taryfie MiniMax nie można aktywować pakietu 10 zł za 5 zł

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń