środa, 28 września 2016

Pomarańczowe dobre oferty w abonamentach wspólnych na koniec września.

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią dzisiaj będzie o planach wspólnych.
W ogólnej tendencji psucia ofert plany wspólne są na razie wyjątkiem. Po pierwsze stosunkowo często zdarzają się przypadki otrzymania rabatu 30% na abonament w dziale utrzymania klienta (DUK) na plany wspólne, co w innych abonamentach jest raczej rzadkością.
Po drugie rabat Open Extra w planach wspólnych daje nam największe korzyści. 50% rabatu na abonament za 85 zł/m-c to oszczędność 42,50 zł/m-c, co prawie pokrywa koszt opłaty za internet LTE dla domu. Wyraźnie widać, że operator usilnie próbuje nas zachęcić to zakupienia u niego większej ilości usług.
Cennik telefonów w planie wspólnym także wygląda znacząco lepiej. Niestety wciąż nie widać dużych różnic w cenach telefonów pomiędzy abonamentem wspólnym za 85 zł/m-c a jego bogatszą wersją za 135 zł/m-c. Dlatego poniżej biorę pod uwagę tylko ten niższy abonament.

Na początek szybko wymienię telefony dobrze wycenione, ale "chwilowo niedostępne". W nawiasie suma rat za telefon w abonamencie wspólnym za 85 zł/m-c:
iPhone SE (1389zł), LG G3 (360 zł), LG X Power (dziś już niedostępny :-D, 360 zł), Samsung A5 (360 zł) i A5 z 2016r (650zł), Samsung S5 Neo (360 zł), Samsung J5 (120 zł), Sony Xperia Z5 (1270 zł) oraz zestawy z zegarkami, które bardzo często oferowane są w tej samej cenie co sam telefon.

Na szczęście mamy też kilka pozycji, które są dostępne:
Huawei P9 Lite, z sumą rat za telefon 720 zł nie jest może okazją najwyższego lotu. Sam wybrałbym raczej Samsunga A5, model 2016, który jest tańszy, a moim zdaniem lepszy. Problem w tym, że Huawei jest dostępny, a Samsung nie;-)

LG K10 LTE, z sumą rat za telefon 120 zł. Za ten telefon zapłacimy tylko 5 zł/m-c, więc jest on dobrą opcją zarówno wtedy kiedy potrzebujemy takiego telefonu, jak i wtedy, kiedy myślimy o telefonie do odsprzedaży. Całkiem udany budżetowy model, godny polecenia dla wszystkich, którzy nie grają w gry.

LG Zero, z sumą rat za telefon 360 zł. Wg. Ceneo telefon ten kosztuje w sklepach około 850 zł. Zatem wciąż jest to dobra oferta, choć trudno określić w czym jest on wyraźnie lepszy od K10 LTE.

Sony M4 Aqua, z sumą rat za telefon 360 zł. Telefon przed którym kilkukrotnie ostrzegałem. Ostatnio jednak coś się zmieniło. Telefon dostał aktualizację do androida 6 oraz udało się rozwiązać problem zbyt małej ilości pamięci na aplikacje. Przy tej cenie może być;-)

Sony Xperia M5, z sumą rat za telefon 600 zł. Kolejna dobra alternatywa dla P9 Lite. Dużą zaletą jest wodoodporność i 3 GB RAM, wadą słabsza bateria.

Sony Xperia Z5 Compact. Suma rat w przypadku tego telefonu to 940 zł. W sklepach telefon ten kosztuje ponad 1500 zł, jest to zatem dobra oferta, szczególnie dla miłośników małych telefonów.

W każdym z powyższych przypadków mówiąc o dobrej ofercie zakładam, że rzeczywiście potrzebujemy 3 numerów telefonów z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci, otrzymamy jakąś formę rabatu na abonament (kuponowe 20% lub 6 miesięcy gratis, 30% rabatu z DUK i/lub rabat Open Extra).

Przedłużającym umowę w abonamentach wspólnych radzę rozważyć także ewentualność podpisania umowy na 30 miesięcy, ponieważ w takich umowach bardzo często raty za telefon są zdecydowanie niższe, a prawdopodobieństwo znacznych obniżek cen w najbliższej (i trochę dalszej) przyszłości uważam za znikome.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz