środa, 14 września 2016

Strach się bać, nowa oferta T-Mobile.

Wygląda na to, że doczekaliśmy się tego, czego można się było spodziewać, czyli fali podwyżek.
Operatorzy zapłacili kilka miliardów złotych za nowe częstotliwości LTE i było od początku jasne, że prędzej czy później zapłacą za to ich klienci;-)
O podwyżkach w Orange pisałem już kilka razy. Operator wywalczył pozycję lidera na polskim rynku i całkiem prawdopodobne jest, że tanio już nie będzie.
Dziwi mnie natomiast to, co dzieje się w T-Mobile. Operator ten traci udziały w rynku i nie widać woli odwrócenia tej tendencji.
Od jutra wchodzą nowe taryfy T-Mobile, które wstępnie wyglądają mi na podwyżkę. To znaczy z pewnością rosną ceny abonamentów (szczegóły tutaj), ale o tym czy jest drożej czy taniej ostatecznie przekonamy się, kiedy poznamy nowe cenniki telefonów. Ja nie jestem w tym względzie optymistą, dlatego chciałbym przypomnieć o ofertach tego operatora, z których możemy skorzystać dziś po raz ostatni.

Od ostatniego wpisu na ten temat niewiele się zmieniło.
Dalej dostępne są zestawy 2 x Lenovo K5 (449 zł) i 2 x LG K10 (499 zł) w taryfie comfort.
Zestawy takie w sklepie kosztowałyby w granicach 1500 zł, dlatego całkowity koszt umowy (18 abonamentów po 70 zł dla przenoszących numer + dopłata za zestaw) na poziomie nieco ponad 1700 zł nie jest przesadnie wygórowany. Dobra oferta dla tych, którzy potrzebują 2 niedrogich telefonów.

Dalej dostępna jest też Xperia XA za 199 zł na start w taryfie comfort. Niestety zakończyła się już promocja Sony pozwalająca na uzyskanie 100 zł zwrotu od producenta telefonu, dlatego oferta ta jest już nieco mniej atrakcyjna.

Samsung Galaxy A5 (2016) jest w T-Mobile o 200 zł droższy od Xperii i o tyle samo więcej kosztuje on w sklepach.
Są to oferty na pograniczu dobrej oferty, ale mocną konkurencją dla nich jest oferta Plusa, o której pisałem w tym wpisie.

Niestety innych ciekawych ofert w T-Mobile nie widzę, dlatego pozostaje mieć (nikłe) nadzieję na ciekawe oferty promujące nowe taryfy.

Dla porządku przypomnę, że korzystając z tego linku, przy składaniu zamówienia w T-Mobile możecie jednocześnie zapisać się do klubu czytelników bloga. Wystarczy przesłać na mój adres email: zielony71a@gmail.com numer, dokładną datę i godzinę złożenia zamówienia oraz nazwę wybranego planu taryfowego.
Zachęcam  do korzystania z linku przy zamówieniu, także wtedy gdy nie jesteście zainteresowani klubem.
Nic Was to nie kosztuje, a dla mnie stanowi miłą formę podziękowania za moją pracę:-)

Aktualizacja z dnia 15.09.2016

Na szczęście informacje Telepolis nie były do końca ścisłe. Okazuje się, że można zamawiać podane abonamenty z podstawowym pakietem internetowym, który zawiera w taryfach T1/T2/T3 odpowiednio 2/5/5 GB internetu a wtedy cena abonamentu wynosi odpowiednio 50/70/80 zł, czyli pozostaje w zasadzie bez zmian.
Podniesiono znacznie cenę Xperii XA - do 389 zł w abonamencie za 70 zł, ceny pozostałych wymienionych wyżej telefonów praktycznie pozostały bez zmian.
Warto odnotować natomiast obniżkę ceny telefonu Huawei P9 Lite, który w abonamencie za 70 zł kosztuje teraz 249 zł. To jest chyba w tej chwili najlepsza cena na ten telefon u operatorów, prawie na granicy dobrej oferty.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz