środa, 7 września 2016

A2 Mobile - nowa marka od Aero2.

Właśnie wystartowała nowa marka pod nazwą A2 Mobile, której właścicielem jest Aero 2, firma do tej pory znana głównie z oferty bezpłatnego internetu mobilnego.
Na razie zaprezentowano ofertę prepaid.
Zarówno podstawowe stawki cennikowe 18 gr za minutę/SMS/MB, jak i podstawowe pakiety raczej nie wywołają zamieszania na rynku.

Do wyboru mamy 3 podstawowe samoodnawialne pakiety:

Pakiet "suty" - nielimitowane rozmowy i SMS do krajowych sieci komórkowych, 100 minut na stacjonarne i 10 GB internetu za 25 zł/m-c. Może i jest suty, ale w ofercie Orange Free na Kartę najemy się jeszcze bardziej;-)

Pakiet "obfity" - jest obfity tylko z nazwy: 100 minut i 100 SMS poza sieć oraz 5 GB internetu za 19 zł. Ja bym go nazwał raczej "skąpy";-)

Pakiet "zacny" - jest o połowę mniejszy niż "skąpy" jeśli chodzi o rozmowy i SMS, a internetu to w nim jest tyle co kot napłakał, czyli 300 MB. To wszystko za 8 zł/m-c. Virgin Freemium daje nam podobne ilości całkowicie za darmo, dlatego ten pakiet nazwałbym "frajerskim";-)

W ofercie znalazłem jednak jeszcze jeden pakiet dodatkowy, który wzbudził moje zainteresowanie:
Nielimitowane połączenia i SMS do krajowych sieci komórkowych i 100 minut na stacjonarne za 15 zł/m-c.
0 (słownie "zero") internetu. Pakiet idealny do telefonu z epoki przedsmartfonowej;-) (wciąż wiele ludzi używa takich telefonów) lub do telefonu dual sim, w którym druga karta SIM rozwiązuje problem internetu.
Trudno uniknąć wrażenia, że ten pakiet to logiczne dopełnienie dotychczasowej oferty Aero 2 :-D
Pakiet ma jedną wadę - nie jest samoodnawialny. To oznacza, że osoby z krótką pamięcią mogą, po zakończeniu ważności pakietu, szybko wyczyścić sobie konto, dzwoniąc po stawkach cennikowych.


15 zł za nielimitowane połączenia, brak długoterminowej umowy, możliwość zakupu doładowań poniżej wartości nominalnej... Wszystko to sprawia, że nie zawaham się nazwać tego pakietu dobrą ofertą.

Zaletą oferty jest możliwość doładowania zwykłymi kodami Plusa/w Rodzinie, co sprawia, że nie jesteśmy skazani na doładowania online.
Kolejną zaletą jest aż dwuletnia ważność konta po każdym doładowaniu.
Dużym plusem jest zasięg Plusa.

Zadziwiającą opcją jest możliwość prowadzenia taryfikowanych (sic!) rozmów przez WIFI. Wymagane będzie tu użycie dedykowanej aplikacji dla androida. Do tej pory sądziłem, że przez WIFI dzwoni się w celu uniknięcia opłat, ale operator najwyraźniej postanowił pójść pod prąd;-)
Być może będzie to miało pewien sens jeśli w czasie takich rozmów naszym rozmówcom będzie wyświetlał się nasz podstawowy numer telefonu. W takim wypadku przyznam, że ma to jednak pewien sens (głównie podczas przebywania za granicą) zwłaszcza, że przy aktywnym pakiecie takie rozmowy schodzą z pakietu, a nie są taryfikowane dodatkowo.

Więcej informacji o ofercie znajdziecie na stronie internetowej operatora.

Aktualizacja z dnia 14.09.2016
Zaledwie kilka dni po starcie oferty operator wycofał się z 2-letniej ważności konta po każdym doładowaniu. Nie zmienia to w znaczącym stopniu atrakcyjności oferty, ale za to w znacznym stopniu podważa moje zaufanie do takiego operatora. Kto wie czy za kolejny tydzień nie podniosą ceny pakietów, albo nie wprowadzą opłaty za sprawdzenie stanu konta;-)
Szkoda - bo według wstępnych informacji całkiem przyzwoicie działa ich aplikacja do rozmów przez WIFI. Numer wybiera się ze standardowego dialera telefonu, a połączenia widoczne są w normalnej historii połączeń.

Powiązany wpis:
WIFI calling w A2 Mobile. Pierwsze wrażenia.

19 komentarzy:

 1. Ciekawe.Orange free na kartę 35 zł za nielimitowane rozmowy i 2 gb internetu .Wspiera Pan konkurencję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, nie wziąłeś pod uwagę bonusu za doładowania. Teraz jest chyba 10 GB za 30 zł. Jest to bonus więc te 30 zł możesz przeznaczyć na zakup pakietu za 28 zł

   Usuń
 2. Orange ma dokładnie taki sam pakiet (koszt25zł) lecz marny zasięg,
  Pakiet "zacny" za 8zł pozwala dzwonić,smsy na plusa nielimitowanie.
  Nie wiem jeszcze jak po doładowaniu, ale na dzień dobry dostaje 2 lata ważności konta.
  Na dziś jedna z najlepszych ofert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie ty masz pakiet za 25zł w orange "dokładnie taki sam"?

   Usuń
 3. http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4003784704,article.html
  uwzględniając doładowania 110za100 i 5% ze skarbonki jest niewątpliwie więcej i taniej. Proszę zakończcie już tę dyskusję;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam pakiet dodatkowy u nich bez limitu do wszystkich na rozmowy i smsy za 15 zł. Super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a mozna sam bez cyklicznego?

   Usuń
 5. Przecież to tak naprawde Plus

  OdpowiedzUsuń
 6. Play z ofertą RedbulMobile na kartę, za 30zł mam nielimitowane wszystko (rozmowy komórkowe i stacjonarne, sms/mms i 10GB internetu), zdarza się często, że dzwonię po infoliniach i stacjonarne są dla mnie niezbędne. Nic tańszego nie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaje się, że jednak nie wszystko masz nielimitowane.
   Prędkość internetu w roamingu krajowym masz limitowaną do 3 Mbps ;-)
   Jest wiele lepszych ofert. Wystarczy poczytać tego bloga :-)

   Usuń
 7. Słaba organizacja, brak dostępu do numeru konta bankowego celem dokonania wpłaty poza bankowej nawet na poczcie czy w agencji opłat, rejestracja przez stronę zamówienia startera to bardzo głupawy pomysł. Wydawane pieniędze na medialne reklamy w telewizji po to by potem olać klientkę i klienta. Oczekiwanie na rozmowę ponad dziesięć minut bez żadnego skutku. Brak starterów w sieci Żabek, na poczcie, w kioskach w punktach sprzedaży. Manager główny i pomocniczy do wymiany. Totalna porażka a2mobile i utrata możliwych klientów i klientek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypadkowo usunąłem komentarz: Infolinia a2 mnie olewa informując,że mogę wpłacić za starter druczkiem poza bankowym:-(nie posiadam konta internetowego:-)za każdym razem po zalogowaniu na stronę kup starter strona kupna wylogowuje się ,i kto tu z kogo robi wariata?

   Usuń
  2. Napisz do mnie na priv to Ci zamówię ten starter :-D

   Usuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od miesiąca testuje A2 mobile i powiem tak
  zasięg lte ok
  obsługa klienta ok
  jedyny minus to dziwne naliczanie transmisji danych po 8 dniach nie mam już 9 giga a mój licznik wskazuje 4 giga w virgin takich jaj nie było

  OdpowiedzUsuń