sobota, 10 września 2016

Ekskluzywny maluch na raty, czyli iPhone SE w Orange.

Osoby szukające niewielkiego, ale w miarę żwawego telefonu nie miały ostatnio łatwo.
Poza Xperią Compact nie było właściwie żadnego wyboru. Telefony z ekranem poniżej 5 cali to obecnie prawdziwa rzadkość.
W tym roku mamy wreszcie alternatywę. W sprzedaży pojawił się nowy iPhone SE, czyli wydajny telefon z 4 calowym ekranem.
Jest to ciekawostka sama w sobie, ale nie byłoby wpisu na ten temat gdyby nie to, że teraz możemy go kupić w Orange w całkiem przyzwoitej (jak na iPhona) cenie;-)

Popatrzmy:

Jak widać, nie warto kupować telefonu w wysokich abonamentach, gdyż spadek jego ceny jest wtedy symboliczny. Wzrost abonamentu o 20 zł/m-c daje na całym kontrakcie wzrost wydatków o 480 zł, a cena telefonu spada jedynie o niewiele ponad 100 zł. Z tego względu im niższy abonament wybierzemy, tym zakup telefonu będzie bardziej opłacalny.
W najniższym abonamencie suma wydatków przez 24 miesiące to (35+25)x24 + 969 zł = 2409 zł. Bez żadnych rabatów. Niestety jest to abonament, ze względu na zakres usług, dla wyjątkowo mało wymagających. Dlatego polecam raczej abonament za 35 zł. W tym abonamencie całkowity koszt umowy to 2589 zł, a z rabatem 20% około 2370 zł.

Biorąc pod uwagę cenę w sklepach na poziomie 2000 zł, jest to całkiem niezła oferta. Owszem bywały oferty lepsze, ale po pierwsze nie ostatnio, a po drugie (chyba) nigdy nie były to oferty z iPhonem :-D
Wadą oferty jest tylko wysoka wpłata na start.
Rozwiązaniem tego problemu (tylko) dla przedłużających umowę z Orange jest wybór abonamentu na 30 miesięcy.
Jak widzimy, potwierdza się reguła, że nie warto brać wyższego abonamentu. Już od abonamentu za 35 zł cena telefonu właściwie jest stała.
Nawet w planach wspólnych cena telefonu nie spada znacząco, bo jedynie o 10 zł/m-c.

Z pewnością nie jest to oferta dla każdego, ale dla tych, którzy chcieli kupić iPhona prosto od operatora na pewno jest to okazja, którą warto wykorzystać.3 komentarze:

 1. Mam pytanie do znawcy Orange: Czy wiadomo czy szykują się Szalone Dni w Orange, bo chciałem przedłużyć umowę i otrzymać P9lite w rozsądnej cenie a to co oferuje obecnie DUK to wielka porażka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam żadnych przecieków w tej sprawie, więc mogę tylko spekulować, że szanse na korzystny zakup tego telefonu są niewielkie. Jeżeli nie przeszkadza Ci brak NFC, to radzę zainteresować się ofertą Plusa, o której pisałem w tym wpisie:
   http://zielony71.blogspot.com/2016/08/honor-7-lite-czyli-plusy-i-minusy.html

   Usuń
 2. Od kilku lat przedłużam umowę bez telefonu. Bardziej się opłaca wziąć iPhona jak są promocje na raty 0% i mieć niski abonament. Eliminuje to wysoką wpłatę na start :)

  OdpowiedzUsuń