sobota, 16 lipca 2016

Plan wspólny według T-Mobile.

Oferty rodzinne u operatorów.
O planie wspólnym w Orange pisałem między innymi w tym wpisie.
Z pewnym zdziwieniem przy okazji zauważyłem, że jakoś zapomniałem dotychczas przygotować wpisu na temat ogólnych zasad funkcjonowania planu wspólnego w Orange (takiego przewodnika dla początkujących). Zrobię to w najbliższym czasie.
Dziś poruszę jednak temat planu wspólnego w T-Mobile, bowiem mamy w nim szansę na otrzymanie dobrej oferty.
Takim obrazkiem operator reklamuje swoją ofertę rodzinną. Już na pierwszy rzut oka wygląda to lepiej niż w Orange. 85 zł opłaty za 3 numery to dokładnie tyle samo co w Orange, ale u Pomarańczy trzeba jeszcze doliczyć ratę za telefon. Dodatkowo w T-Mobile w tą cenę wliczone są także nielimitowane rozmowy na krajowe numery stacjonarne, za co w Orange musimy dopłacić dodatkowo 10 zł. Dostajemy także więcej internetu. 3 x 5 GB to o 50% więcej niż w Orange.
Wprawdzie w Orange możemy zastosować kod rabatowy, który obniży abonament z 85 do około 65 zł, ale wystarczy to na pokrycie raty za telefon tylko w przypadku najtańszych modeli.

Podobnie jak to jest w Orange, nie musimy się ograniczać do 3 numerów. Możemy dobrać kolejne, na każdy z nich otrzymamy 25 zł rabatu. Nie wolno nam jednak doprowadzić do sytuacji w której liczba umów w pakiecie spadnie poniżej 3 bo wtedy stracimy wszystkie rabaty. Tylko jedna umowa w pakiecie może być umową z telefonem. Telefon do tej umowy możemy dobrać z cennika taryfy Comfort.

Co więcej, z regulaminu jasno wynika, że zamiast jednej z 3 umów głosowych możemy dobrać internet mobilny. Tu niestety zaczynają się trudności. Regulamin operuje kodami promocji Blueconnect, których w żaden sposób nie udało mi się znaleźć. Aktualizacja - jeden z Czytelników podrzucił mi namiar na regulamin w wersji z urządzeniem. Zgodnie z tym regulaminem abonament miesięczny w tej taryfie BC wynosi 34,99 zł/m-c za pakiet 55 GB (w tym zawarta jest też rata za urządzenie) i zdaniem konsultanta ta opłata nie ulega już dalszemu obniżeniu.
Inny konsultant wskazał z kolei inną możliwość - umowę za 19 zł/m-c oferującą 25 GB pakiet internetowy (+ darmowe noce). Ogólnie był mało zainteresowany klientem i udało mi się jeszcze tylko wyciągnąć informację, że można do tego dokupić router Alcatela w cenie 150 zł. Nie udało mi się znaleźć takiej oferty na stronie internetowej operatora, dlatego nie wiem czy można wierzyć słowom konsultanta (generalnie mam do nich ograniczone zaufanie;-) ).
Gdyby ktoś z Szanownych Czytelników dysponował jakimiś pewnymi informacjami to proszę o kontakt w tej sprawie. Ja też będę jeszcze próbował zweryfikować te informacje.

Kolejna ciekawa możliwość, to skorzystanie z 4 miesięcy za 1 zł dla przenoszących numer do T-Mobile. Tu napotkałem na podobną trudność. Regulamin operuje kodami promocji, których nie udało mi się znaleźć na stronie internetowej operatora. Znalazłem podobne (różniące się tylko jedną literą), ale jednak inne.
Jeżeli ktoś dotrze do właściwych, proszę o kontakt.

Strona internetowa informująca o ofercie jest bardzo oszczędna jeśli chodzi o informacje. Operator najwyraźniej wstydzi się swojej oferty. Niepotrzebnie, bo wygląda to całkiem ciekawie.
Nie wiadomo nawet do końca jak ją zamówić, bo mamy tylko przycisk "zamów rozmowę", a  konsultant, który dzwoni wcale nie chce nam tej oferty sprzedać;-) Przynajmniej tak było w moim przypadku.
Uzupełnię wpis, jak tylko uda mi się coś więcej ustalić:-)

W kolejnym wpisie postaram się podać przykłady dobrych ofert w tej promocji.

Aktualizacja: Przyznam się, że nie ogarniam:-( W salonie otrzymałem regulamin tej promocji, na pierwszy rzut oka identyczny, jednak różni się kodami promocji Blueconnect. W "salonowym" regulaminie kody to: P_BC_SIMO_29_LI16_18,  P_BC_SIMO_39_LI16_18, P_BC_MOD_29_LI16_24, P_BC_MOD_39_LI16_24 
Oczywiście regulaminów promocji z takimi kodami brak na stronie internetowej operatora;-)

1 komentarz:

  1. T-mobile ma coraz lepsze oferty czy po prostu Orange popadło w stagnację? Na szczęście skończyły się czasy, kiedy to jednym z głównych kryteriów wyboru sieci było to, u którego Operatora mamy więcej znajomych.

    OdpowiedzUsuń