poniedziałek, 4 lipca 2016

Orange Open Extra - ćwiczeniaNiedawno pisałem o nowym rabacie Open Extra, który zastąpił Smart Plan LTE Open.
Dzisiaj chciałbym wspomnieć o nowych potencjalnych korzyściach, które z niego wynikają.
Podkreślam, że moje rozważania mają na razie charakter teoretyczny, bowiem nie mają jeszcze potwierdzenia w praktyce. Wrócę do tej myśli jeszcze pod koniec wpisu.

Regulamin nowej promocji mówi, że internet mobilny w taryfie Internet LTE dla domu, jest traktowany jako usługa stacjonarna., uprawnia zatem posiadaczy taryf głosowych do skorzystania z promocji.
Wyobraźmy sobie zatem sytuację:
Pani X ma obecnie jedynie abonament Smart Plan LTE Wspólny, za który płaci 150 zł/m-c. W tym planie wliczone jest wprawdzie 20 GB pakiet internetu, ale dla Pani X jest to za mało i dlatego myśli o jego powiększeniu.
Wybierając plan Internet LTE dla domu za cenę 59,90 zł/m-c (minus ewentualny rabat) może otrzymać:
1. 150 GB pakiet internetu w domu + 60 GB poza domem,
2. Nielimitowany nocny transfer,
3. 500 MB transferu w roamingu UE na całą długość umowy,
4. Możliwość zakupu tabletu i routera za niecałe 50 zł... i:
(werble)
5. Rabat na dotychczasowy abonament głosowy w wysokości 75 zł/m-c!
Wszystko zatem wskazuje na to, że jest to dla Pana X świetny interes:-)
Gdyby Pani X miała abonament z opłatą niższą niż 150 zł to jego korzyści byłyby oczywiście mniejsze, ale wciąż kuszące;-)

Czy są haczyki? Niestety są, i to liczne:
1. Gdyby Pani X miała jeszcze inne usługi w Orange to może stracić część rabatu open,
2. Gdyby Pani X korzystała z kuponowego rabatu na abonament to być może z interesu nic nie będzie. Dlaczego być może? Ponieważ plotki (niektórzy konsultanci;-) ) głoszą, że jeśli zrezygnuje się z rabatu, to do promocji można przystąpić. Jeżeli zatem Pani X miała do tej pory 33 zł rabatu kuponowego, to wciąż może  się jej opłacać wyłączenie rabatu poprzez BOK i przystąpienie do promocji. Są to niepotwierdzone informacje konsultantów, które w zasadzie są zgodne z zapisami regulaminu promocji, dlatego słowo "być może" jest tu jak najbardziej na miejscu;-)
3. Tak naprawdę nikt chyba tego jeszcze w praktyce nie przetestował.

Dlaczego więc o tym piszę?
Sam niestety nie mogę przetestować tej promocji ponieważ nie mam odpowiednich warunków (nie mam odpowiednio wysokiego abonamentu głosowego, mam kilka usług na koncie itd).
Potrzebny jest zatem królik doświadczalny, który przetestuje promocję i zda nam relację:-D
W imieniu wszystkich czytelników bloga oferuję mu głęboką wdzięczność, a w imieniu swoim daleko idącą pomoc i upominek:-) (głośnik bluetooth).
Gdyby przypadkiem znalazł się chętny na posadę królika, to proszę o kontakt poprzez blogowego emaila zielony71a@gmail.com

7 komentarzy:

 1. Ja aktualnie testuję tą opcje z dobraniem do planu wspólnego 149,99 Funpacka - więc mogę być tym królikiem doświadczalnym ;)

  Do aneksu na plan wspólny otrzymałem kod na rabat 100% przez 6 miesięcy - więc teoretycznie wyklucza to się z rabatem Extra - jednak reklamacyjnie rabat ten zostanie u mnie uruchomiony - zobaczymy po pierwszych rachunkach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje doświadczenia też są ciekawe, ale tu konkretnie chodzi mi o internet lte dla domu, ponieważ w tej ofercie za 60 zł/m-c (minus rabat) dostajemy urządzenia warte około 500 zł;-) Jeżeli wszystko zadziała dobrze to jest to naprawdę dobra oferta.

   Usuń
  2. Zgadza się ;) Sam router jest dużo warty - ale myślę, że nie ma przeciwwskazań (oprócz posiadania kuponu rabatowego na abonament) aby to nie działało ;)

   Usuń
 2. rabat orange open extra jest aktywowany na koncie klienta jedynie przy ruchu na telefonach : ) wiec dobranie internetu domowego nie sprawdzi sie bedzie on wtedy liczony jako usluga stacjonarna co prawda ale rabat który otrzyma klient/klientka bedzie wynosił 10 zł - 1stacjonarna + 1 mobilna : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd pochodzi taka informacja? Regulamin w punkcie 2b) mówi zupełnie coś innego. Konsultant także powiedział mi, że nie ma problemu (choć to akurat o niczym nie świadczy).

   Usuń
 3. ja biore lte dla domu za 59,90

  OdpowiedzUsuń