poniedziałek, 12 grudnia 2016

Red Bull doda Ci skrzydeł, czyli kolejna dobra oferta na przeczekanie.

Ostatnio pisałem sporo na temat dobrych ofert w abonamencie, ale jeśli kogoś nie zadowoliła żadna z nich, to może zainteresuje się kolejną dobrą ofertą na przeczekanie. Kolejną, bowiem o jednej pisałem już w tym wpisie.
Red Bull Energy na kartę nie jest nową ofertą, ale dopiero wprowadzenie bonusów za rejestrację numeru dodało jej skrzydeł;-)
Sama taryfa jest bardzo podobna do znanej od dawna oferty Orange Free na Kartę. Mamy tu bonusowe pakiety internetu po każdym doładowaniu, mamy pakiety usług, mamy zbliżone stawki cennikowe. Znaczącą różnicą jest to, że w Red Bullu nie da się w normalnych warunkach włączyć rocznej ważności konta. Dlatego też w normalnych warunkach mało kto zwrócił na nią uwagę.

Wszystko zmieniło się po wprowadzeniu bonusów za rejestrację numeru. Jednym z tych bonusów jest roczna ważność konta. Mniej znaczącymi bonusami jest 100 zł do wydania na rozmowy i SMS-y oraz 10 GB internetu (oba ważne 30 dni).

Dzięki rocznej ważności konta możemy uzyskać praktycznie nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci za około 10 zł/m-c. Niestety jest to możliwe tylko przez rok - do końca rocznego okresu ważności konta. Później samo utrzymanie ważności konta na rozmowy wychodzące będzie wymagało doładowania 50 zł co trzy miesiące, a więc koszt wzrośnie do około 16 zł/m-c (co też wcale nie jest najgorszą ofertą).

Jak uzyskać takie warunki?
1. Należy włączyć pakiet nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci, ważny 30 dni, za 20 zł (kod *111*617*1#). Istotną cechą tego pakietu jest to, że w rzeczywistości po jego włączeniu otrzymamy 44640 darmowych minut do wszystkich sieci. W przeliczeniu daje to 744 godziny, czyli 31 dni rozmów bez przerwy. Raczej nikt nie rozmawia aż tyle, więc zakładam, że całkiem sporo nam zostanie. Pewnie ponad 90% :-) Jak już wspomniałem pakiet ważny jest 30 dni, a więc przed upływem jego ważności musimy go przedłużyć. W tym celu:
2. Włączamy pakiet 100 minut do wszystkich sieci za 10 zł, ważny 30 dni. Darmowe minuty z obu pakietów się zsumują, a okres ważności wydłuży się o 30 dni.
3. W kolejnych miesiącach powtarzamy punkt drugi, aż do wyczerpania darmowych minut, a wtedy wracamy do punktu pierwszego.
Zakładając, że zużywamy mniej niż 3500 minut miesięcznie, nie będzie konieczności powrotu do punktu pierwszego przed upływem roku.

No dobrze, a co z SMS-ami?
Ten punkt załatwi nam 100 zł otrzymane za rejestrację numeru. Cennikowo SMS kosztuje 9 gr, łatwo więc policzyć, że otrzymane 100 zł pozwoli nam wysłać  1111 SMS-ów, co pewnie większości klientów wystarczyłoby na ponad rok, gdyby nie krótka ważność bonusu za rejestrację. Ponownie musimy więc przedłużyć ważność. Najłatwiej będzie to zrobić poprzez doładowanie konta poprzez aplikację na Facebooku. Za takie doładowanie dostajemy 15% bonusu, które trafia na konto promocyjne, te same na którym dostaliśmy 100 zł za rejestrację. Proponuję doładowania za 10 zł, które powiększa nam pakiet promocyjnych złotówek jedynie o 1,5 zł, ale wydłużą ważność pakietu o 30 dni.
Można wprawdzie doładowywać za 5 zł, ale wtedy nie wystarczy nam środków na wykupienie kolejnych pakietów z punktu drugiego. Ponadto, po doładowaniu za 10 zł otrzymamy bonusowy pakiet internetowy w wysokości 1 GB, a po doładowaniu za 5 zł jedynie 100 MB.

Na koniec drobna uwaga. Zasadniczo lepiej orientuję się w ofercie abonamentowej, dlatego będę wdzięczny jeśli w komentarzach skorygujecie ewentualne nieścisłości, których wprawdzie starałem się uniknąć, ale któż z nas nie popełnia błędów... :-)

Aktualizacja z dnia 4.10.2017
Obecnie zamiast bonusu za rejestrację numeru otrzymamy bonus za przeniesienie numeru do RBM, w ramach którego, poza roczną ważnością konta, otrzymamy 200 zł na rozmowy i SMS i 20 GB internetu ważne 60 dni.

10 komentarzy:

 1. działa tylko w redbull? czy w play tak samo działa ten pakiet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pakiet istnieje tylko w opisanej wyżej taryfie.

   Usuń
 2. Dwie uwagi, 1. po roku można przejść do play na kartę RWK, doładować za 5 zł i przejść ponownie do RBM Energy, RWK zostaje, więc oferta jest na więcej niż rok.
  2. Jeśli chodzi o smsy to warto wspomnieć, że w taryfie obowiązuje stan darmowy, więc smsy do play (i wszystkich operatorów korzystających z sieci play) są darmowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli można mieć rok ważności konta i stan darmowy jednocześnie?

   Usuń
  2. Zachowanie RWK po przejściu z Play jest niezgodne z regulaminem, więc nawet jeśli teraz działa, to trudno oczekiwać, że za rok będzie dalej działało.
   Ale przy okazji dziękuję za trafne uwagi w komentarzach :-)

   Usuń
  3. Oczywiście, za rok może nie działać, ale mimo wszystko warto o tym wspomnieć:)
   Tak, można mieć RWK i stan darmowy jednocześnie, wystarczy włączyć bonus za rejestrację w taryfie, w której jest stan darmowy (nie dotyczy RBM5/9 na kartę).

   Usuń
 3. Można dostać link do artykułu jak wycisnąć z pomarańczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to pytanie o ofertę na kartę, to jeszcze takowy nie powstał (choć jest w planach).

   Usuń
 4. Nie , raczej chodzi o abonament

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zbyt obszerny materiał jak na jeden artykuł.

   Usuń