sobota, 10 grudnia 2016

Mikołajkowa promocja w Lajt Mobile.

Dość długo zastanawiałem się czy pisać o tej ofercie. Mało znany operator wirtualny, który szuka swojego miejsca na bardzo konkurencyjnym rynku. Oczywiście większa konkurencja, to lepiej dla nas - konsumentów. Operatorzy wirtualni nie mieli jak dotąd jednak szczęścia i większość z nich zwinęła biznes po kilkunastu, czy najdalej kilkudziesięciu miesiącach działania. W tej branży trzeba przez długi czas dokładać do interesu, aby zaistnieć i zdobyć zaufanie klientów, a osiągane później zyski nie są oszałamiające.
Dlatego potrzebne jest stabilne źródło finansowania. Takie źródło ma Virgin Mobile w postaci miliardera Richarda Bransona, ma takie źródło także Aero2 - spółka powiązana z grupą kapitałową Zygmunta Solorza.

Czy Telestrada S.A. (bo to ona stoi za Lajt Mobile) będzie mogła pozwolić sobie na ewentualne dokładanie do interesu w dłuższym terminie? Mam co do tego wątpliwości. Nie można jednak odmówić Telestradzie determinacji w poszukiwaniu swojego miejsca na rynku telekomunikacyjnym (NOM, White Mobile, teraz Lajt Mobile). Lajt Mobile działa na sieci Plusa, co oznacza, że wszędzie gdzie jest zasięg sieci Plus będziemy mogli porozmawiać z telefonu działającego w Lajt Mobile.

O Lajt Mobile wspominałem już na Facebooku, a konkretnie o ich promocji "strzał w dziesiątkę". Nie zdecydowałem się jednak wtedy na odrębny wpis na ten temat. Wspomnę teraz tylko, że za nielimitowane rozmowy (bez stacjonarnych), SMS-y/MMS-y i 10 GB pakiet internetu zapłacimy w tej promocji średnio 17 zł/m-c (uwzględniając w tym opłatę za aktywację). Cena wygląda zachęcająco, dużą wadą jest jednak umowa na czas określony - 12 miesięcy i brak możliwości jej odnowienia na tych samych warunkach. Nie jest to zatem dobra oferta ani na przeczekanie ani na stałe.

Zaoferowane przez Lajt Mobile w obecnej promocji stawki, są jednymi z najniższych na rynku.
Za 15 zł/m-c operator oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych oraz stacjonarnych. SMS-y, MMS-y i transmisja danych płatne są dodatkowo (odpowiednio 9 gr / 33 gr / 20 gr za 1 MB). Oczywiście operator ma także w ofercie bogatsze pakiety usług, z wliczonymi SMS-ami i pokaźnymi pakietami danych, ale ich ceny nie odbiegają znacząco od średniej rynkowej, dlatego nie będę się na ten temat rozpisywał. Szczegóły znajdziecie w cenniku.
Co ważne, mamy wybór jeśli chodzi o długość umowy. Możemy wybrać umowę na 24 miesiące (przenoszący numer otrzymają wtedy 3 miesiące abonamentu gratis), 12 miesięcy i umowę bezterminową.
I właśnie ten ostatni rodzaj umowy radzę wybrać. Gdyby okazało się, że są jakieś problemy lub operator zamierzał zwinąć żagle, to będziemy mogli szybko ewakuować się do innej sieci ;-)

Ważnym szczegółem promocji jest to, że za aktywację w grudniu zapłacimy tylko złotówkę, więc nie podnosi to nam znacznie kosztów, w przypadku nadspodziewanie szybkiej rezygnacji z usług operatora. :-D

Promocyjny abonament możemy zakupić do 24 grudnia 2016. Dalsze szczegóły dotyczące oferty operatora znajdziecie w regulaminie usług.

Oczywiste jest, że to jest oferta dla specyficznej grupy odbiorców. Brak wliczonego pakietu internetowego, a nawet SMS-ów eliminuje z kręgu zainteresowanych chyba prawie każdego poniżej 50 roku życia :-D
Społeczeństwo jednak szybko się starzeje i dlatego trzeba pomyśleć także o seniorach;-)
Dużą zaletą może być dla niektórych z nich brak konieczności pamiętania o doładowaniach, włączaniu pakietów itp.6 komentarzy:

 1. W RBM Energy można mieć no limit komórki i stacjonarne za 10 zł/miesiąc (a kupując doładowania taniej w internecie można zejść poniżej 9 zł), przy tej ofercie nie widzę sensu pchania się w Lajt Mobile. Jedyny minus RBM Energy to konieczność pamiętania o włączeniu pakietu co 30 dni, ale jak ktoś ma androida to problem znika, ponieważ są aplikacje, które robią to automatycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo rozmawiam z ludźmi o ofertach i przekonałem się już wielokrotnie, że tak jak są zwolennicy ofert na kartę, tak są również zwolennicy abonamentu. Jednych i drugich nie przekonasz do innej opcji :-D
   Np. boją się, że zabraknie im środków na koncie akurat wtedy gdy najbardziej będą potrzebowali telefonu.

   Usuń
  2. Wiem o tym, ale nie rozumiem jak może zabraknąć środków na koncie przy wykupionym no limicie :)

   Usuń
  3. W sumie to ja też :-D
   Ale jest już też wpis o RBM, to każdy sobie wybierze co mu pasuje :-)

   Usuń
 2. RBM Energy i no limit komórki i stacjonarne za 10 zł/miesiąc? jak to konkretnie wygląda? bezpośrednie pakiety są na piewszy rzut oka droższe, będę wdzięczny za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przygotowuję na ten temat oddzielny wpis, bo rzeczywiście oferta jest ciekawa.

   Usuń