piątek, 16 grudnia 2016

Kumulacja promocji w Play.

Mam kolejną okazję napisać coś o Play. W abonamencie to nie zdarza się zbyt często.

Pierwszym powodem jest przecena wszystkich telefonów w sklepie internetowym o 100 zł.
Sama przecena o 100 zł, biorąc pod uwagę mocno zawyżone ceny telefonów w Play nie jest wystarczającym powodem, aby o tym pisać. Są jednak kolejne powody.

Drugim powodem jest wciąż trwająca promocja zorganizowana na Grouponie, w której za podpisanie umowy z Play można otrzymać 90 lub 190 zł (w zależności od wybranej taryfy) do wydania na groupon.pl

Promocje można łączyć, ja przynajmniej nie znalazłem żadnego powodu, który by to uniemożliwiał.
290 zł to już spora obniżka, która powoduje, że oferta operatora wygląda znacznie lepiej niż wcześniej, ale to jeszcze nie wszystko.

Trzeci powód to karta podarunkowa o wartości 200 zł, którą można otrzymać po zakupie Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge. Regulamin tej promocji także nie zawiera postanowień, które powodowałyby niemożliwość jej łączenia z innymi promocjami. Jedynym zagrożeniem jest zapis, że nagrodę otrzyma 500 pierwszych klientów, przed zakupem warto zatem dopytać, czy pula nagród nie została wyczerpana.

Czwarty powód to bogata oferta telefonów odnowionych, o której pisałem już w tym wpisie. Jeśli chodzi o szczegóły to odsyłam do wskazanego wpisu, tutaj wspomnę tylko, że aktualnie mamy dość szeroki wybór takich telefonów - naliczyłem aż 36 modeli ! W Orange nie zdarzyło się chyba nigdy więcej niż 10 modeli jednocześnie.

Jest i piąty powód;-) Składając zamówienie w Play za pośrednictwem tego linka, wspomagacie rozwój bloga i macie szansę zostać członkami Klubu Czytelników Bloga. Sam link jest trochę kulawy, bowiem operatorowi nie chciało się zaktualizować kreacji reklamowej, ale nie należy się tym zniechęcać, bo mimo wszystko działa :-D

W kolejnym wpisie postaram się Wam wskazać co warto zamówić :-)


14 komentarzy:

 1. Tylko pojawi się pytanie , czy warto kupować taki telefon odnowiony , jednak jest już to telefon używany pewnie ok dwóch lat

  OdpowiedzUsuń
 2. Skąd Twoim zdaniem operator bierze taką ilość używanych telefonów?
  Skupują w salonach?

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedź jest prosta - operator pozyskuje takie telefony z odstąpień od umów zawartych na odległość. Także są to telefony używane co najwyżej około dwóch tygodni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Playu czas na odstąpienie od umowy to miesiąc, i dotyczy również umów z salonów. https://blogplay.pl/2016/03/mozeszzmieniczdanie-stream-z-konferencji/

   Usuń
  2. Mylisz instytucję odstąpienia od umowy zawartej przez konsumenta m.in. na odległość, wynikającej z ustawy o prawach konsumenta, z programem promocyjnym Fair Play.

   Usuń
  3. Nic z niczym nie myle, Wojciech. Skoro w pkay termin na zwrot telefonu to miesiac, to nieprawda jest to co piszesz, ze refubriszowane telefony byly uzywane co najwyżej 2 tygodnie.

   Usuń
 4. Skąd takie informacje,że są to telefony od odstąpien od umowy

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak czy siak oferta Play jest tak niesamowicie beznadziejna, że niewiele to pomaga. Póki nie dadzą 6m za darmo dla przechodzących to niezbytnio widzę sens rozpatrywania abo u nich. Czekam żeby Plus lub Orange dali jakieś fajne promo, bo muszę przejść na nowe abo z Tmobile, a jakoś mnie nei porywają te konkurencyjne oferty. Póki co najlepszą opcją jest dla mnie Lycamobile ;) (przyda mi się tanie gadanie za granicą)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właściwie to dają 6 miesięcy gratis dla przenoszących numer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli się ma pół roku do końca obecnego abo i trzeba lecieć dwa na raz - wtedy ten w Play jest bezpłatny. Oferta jest kompletnie bezsensowna. Na co komu drugie abo (nawet jeśli za darmo?) z numerem, który niedługo zostanie skasowany? Naprawdę daremna sztuczka marketingowa z ich strony.

   Usuń
  2. To o czym piszesz jest moim zdaniem mniej istotne. Ważne, że skraca pełnopłatny okres umowy.

   Usuń
  3. To jest bardzo istotne, bo u konkurencji w okresie gratisowym nie masz żadnych kosztów, a w Play w tym niby gratisowym okresie płacisz jednocześnie abo u konkurencji i ratę za telefon w Play. Zupełny bezsens.

   Usuń
  4. Na przykład w Orange, też płacisz ratę za telefon w okresie 6 miesięcy gratis (w ofercie ratalnej), więc różnie to bywa.
   Natomiast co do T-M i Plusa, to masz rację, ale tam z kolei nie ma abonamentów za 40 zł/m-c.

   Usuń