wtorek, 27 grudnia 2016

Antypromocja? - czyli wielka wyprzedaż w Orange ;-)

Wbrew moim przewidywaniom w Orange przygotowali jednak jeszcze jedną promocję w tym roku.
Widać, że przygotowali ją w dużym pośpiechu, bowiem aż roi się w niej od nonsensów ;-)
Zastanawiam się nawet, czy nie nazwać jej antypromocją :-D

Pierwszy przykład z brzegu:
Po pierwsze z reklamy dowiadujemy się, że przed promocją cena P9 D.S. w abonamencie za 75 zł/m-c wynosiła 399 zł. Kiedy zajrzymy jednak do aktualnego cennika (z dnia 20.12.2016), to dowiemy się, że telefon kosztował jednak 109 zł. Czyli wygląda na to, że obniżka jest czysto wirtualna. W rzeczywistości jest jednak jeszcze gorzej, bo kiedy spróbujemy kupić ten telefon w sklepie internetowym, to wyskoczy nam cena 399 zł, czyli wyższa niż w cenniku :-D To jest właśnie kwintesencja bałaganu panującego w tej firmie;-)

Kolejny przykład to P8 Lite. Teoretycznie obniżono ratę za telefon o 5 zł/m-c (z 25 do 20 zł/m-c) w abonamencie za 35 zł/m-c.
W promocji za ten telefon zapłacimy teraz 55 zł/m-c. Warto jednak zauważyć, że w ofercie bez rat, w tym samym abonamencie zapłacimy za niego 79 zł na start i 50 zł/m-c, a więc ogółem o 40 zł mniej w skali całej umowy. Na co więc komu taka promocja?

Nawet tam gdzie obniżki są rzeczywiste, w większości przypadków są one kosmetyczne i można o nich pisać tylko w kategorii ciekawostek.
Cena P9 Lite spadła aż o 320 zł. Po obniżce zapłacimy za niego 129 zł w abonamencie za 55 zł/m-c. Do tego dochodzi jednak 20 zł miesięcznej raty za telefon, a akurat teraz w T-Mobile obniżono cenę P9 Lite do 99 zł w abonamencie za 70 zł/m-c, czyli tu oferta Orange także nie jest konkurencyjna.

Czy jest w ogóle coś co opłaca się kupić w tej promocji?
Gdybym musiał wskazać jakiś telefon, to od biedy można wskazać tylko HTC Desire 825.
39 zł na start i 5 zł miesięcznej raty za sprzęt, w abonamencie za 55 zł/m-c jest na pograniczu dobrej oferty, pod warunkiem, że dostaniemy co najmniej 20% rabatu na abonament. Osobiście wybrałbym jednak raczej LG X Power w ofercie bez rat.

Na szczęście w promocji obok telefonów dostępne są także tablety i ta oferta wydaje mi się znacznie bardziej interesująca. 
Właściwie każdy z oferowanych trzech tabletów mogę uznać za dobrą ofertę dla osób, które chcą skorzystać z rabatu Open Extra. Nawet najsłabszy Huawei MediaPad T1 w zestawie z routerem Airbox, pomimo bardzo słabej specyfikacji broni się jednak bardzo niską ceną. O ile tylko specjaliści z Orange opanują swoją własną stronę internetową, to zapłacimy za niego tylko 10 zł miesięcznej raty, czyli tyle ile warty jest sam router (w tej chwili cena w sklepie jest znacząco wyższa).
Wartość rynkowa pozostałych tabletów sięga 1300 zł (w sklepach, na Allegro oczywiście znajdziemy je taniej), a suma rat za te urządzenia to niecałe 500 zł. W przypadku Samsunga i Alcatela mamy kolejny przejaw bałaganu. Rata w sklepie jest o 5 zł niższa niż na reklamie;-)
Szkoda tylko, że w tej chwili nie są dostępne żadne kody rabatowe na abonament w tej ofercie, bo mielibyśmy mega okazję. W najbliższym czasie postaram się ustalić czy powyższa promocja jest dostępna w DUK. Zaktualizuję wtedy wpis o tę informację.

Aktualizacja z dnia 28.12
Ostatecznie operator zdecydował się jednak ustalić cenę na start Huawei P9 na 399 zł, czyli w przypadku tego telefonu ewidentnie jest to antypromocja. Niestety naprawiono też inne niezgodności pomiędzy reklamą o cenami w sklepie.

Oferta jest dostępna w DUK, zatem istnieje teoretycznie szansa połączenia jej z 30% rabatem na abonament. Mnie samemu wprawdzie nie udało się wyrwać 30% rabatu od konsultanta (3 tygodnie do końca umowy), ale też dzwoniłem tylko jeden raz, bo i tak zamierzam zrezygnować z tego numeru.
Możliwość otrzymania rabatu 30% sprawia, że w przypadku  HTC 825 oferta staje się całkiem sensowna.
Z takim rabatem zapłacimy za niego 39 zł na start, a następnie 40 zł/m-c w abonamencie z nielimitowanymi rozmowami/SMS/MMS i 5 GB pakietem internetu. Daje to ogółem około tysiąca zł za całą umowę. Telefon w sklepach wyceniany jest na 850 zł.
Dla posiadaczy usług stacjonarnych oczywiście sytuacja jest znacznie lepsza. Z rabatem Open Extra, każda z powyższych ofert jest dobra. Od wczoraj mamy nowy cennik telefonów, dlatego pełne podsumowanie dobrych ofert z rabatem Extra przygotuję w następnym wpisie.


3 komentarze:

 1. Witam. Dzwoniłam dwa razy do DUK i nie mogą dać mi 30% rabatu na abonament bo nie mają... i teraz jest mały wybór telefonów. Co ma robić? Dziękuję z góry za poradę 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadzwonić po raz trzeci :-D

   Usuń
  2. a złożyła pani wypowiedzenie ?

   Usuń