poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Przełomowa oferta a2mobile - szczegóły oferty.

W poprzednim artykule na temat nowej oferty a2mobile wyjaśniłem z jakiego względu uważam ją za przełomową. Zapowiedziałem też, że szczegółami zajmę się kolejnym razem i dzisiaj właśnie to robię.

Przypomnę, że operator oferuje 3 pakiety niewyczerpalnych usług:
1. Niewyczerpalne rozmowy do wszystkich krajowych sieci, także stacjonarnych, ważne 31 dni.
2. Niewyczerpalne SMS/MMS do wszystkich krajowych sieci, ważne 31 dni.
3. Niewyczerpalny internet, czyli pakiet internetu bez ograniczeń ilościowych, jednak z ograniczeniami prędkości, także ważny 31 dni. Ograniczenia prędkości są następujące:

Gdybyśmy jednak potrzebowali odnowić nieograniczoną prędkość pobierania w czasie trwania pakietu, to możemy to zrobić za 5 zł. Licznik zacznie wtedy odliczać od nowa przekroczenia kolejnych progów.
Jeżeli przykładowo spadek prędkości poniżej 3 Mbps jest dla nas nie do zaakceptowania, to będziemy mieli do dyspozycji 10 GB transferu w podstawowym pakiecie i kolejne 10 GB po dopłaceniu każdorazowo 5 zł.

Pakiety można ze sobą łączyć w dowolnych konfiguracjach, a wraz z ilością zamawianych pakietów spada cena za pakiet.
Jeżeli zamówimy tylko jeden z pakietów to zapłacimy 9,90 zł/31 dni.
Za dwa dowolne pakiety zapłacimy 15,90 zł/31 dni.
Za wszystkie trzy pakiety zapłacimy 19,90 zł/31 dni.

Dodatkowo przy zamówieniu dowolnego pakietu otrzymujemy gratis pakiet społecznościowy, który zapewnia nam bezpłatny transfer danych w aplikacjach mobilnych KATZ, Frifon, Facebook, Messenger (w zakresie wiadomości tekstowych). Wykluczenia związane z pakietem społecznościowym są jednak tak liczne, że za bardzo bym na ten darmowy transfer nie liczył. Lista wykluczeń jest tak długa, że w tym zakresie odeślę Was do paragrafu 4, podpunktu 7 regulaminu.

Poza pakietami obowiązują stawki cennikowe, które także określiłbym jako całkiem korzystne: 10 groszy za minutę połączenia głosowego, SMS lub MMS oraz 10 zł za 1 GB, choć właściwie należałoby napisać 1 gr za 1 MB, bo to w praktyce minimalna jednostka taryfikacji obowiązująca w jednej sesji.
Korzystne stawki cennikowe oznaczają, że nie każdemu będzie opłacał się zakup wszystkich trzech pakietów. Łatwo policzyć, że osoba wysyłająca poniżej 40 SMS/MMS miesięcznie nie powinna kupować pakietu, bowiem taniej będzie skorzystać z podstawowego cennika.

Pakiety w a2mobile są samoodnawialne. Jeżeli tylko zadbamy o odpowiednią ilość środków na koncie, to nie musimy już pamiętać o ich cyklicznym włączaniu. Dopiero kiedy niski stan konta uniemożliwi automatyczne odnowienie się pakietu, po doładowaniu musimy ponownie włączyć żądane pakiety.
Nie należy zatem dopuszczać do zbyt niskiego stanu konta (poniżej 20 zł), bowiem po wygaśnięciu posiadanych pakietów, niemal natychmiast wyczyścimy sobie konto do zera, korzystając z usług wg. podstawowego cennika. Samoodnawialność pakietów możemy także wyłączyć ręcznie, np. w przypadku kiedy przewidujemy dłuższą przerwę w używaniu telefonu. W połączeniu z roczną ważnością konta zapewnia to nam łatwą możliwość dostosowania oferty do swoich potrzeb.

Sieć a2mobile korzysta z nadajników Plusa, co oznacza, że nie powinniśmy mieć większych problemów z zasięgiem, choć oczywiście to najlepiej zawsze sprawdzić przez podjęciem decyzji o zmianie operatora.
Doładowania konta także dokonamy dokładnie w ten sam sposób w jaki można doładować konto w Plusie - dzięki temu nie jesteśmy skazani wyłącznie na doładowania przez internet.
Pozwoli to nam także doładować konto taniej, jeśli kupimy kod doładowania Plusa na Allegro poniżej jego wartości nominalnej.

Warto też przypomnieć o unikalnym rozwiązaniu operatora  jakim jest WIFI calling. W odróżnieniu od innych operatorów, którzy oferują usługę tylko dla wybranych modeli telefonów, rozwiązanie a2mobile jest bardziej uniwersalne sprzętowo choć oczywiście nie obiecuję, że zadziała na każdym telefonie.

Nie ma sensu przepisywać wszystkich kodów umożliwiających uruchomienie i wyłączenie poszczególnych pakietów. Zainteresowani znajdą je w regulaminie oferty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz