sobota, 1 kwietnia 2017

Wysyp telefonów odnowionych w sklepie Orange.

O telefonach odnowionych w Orange pisałem już kiedyś w tym wpisie. Radzę go przeczytać wszystkim potencjalnie zainteresowanym, bo znajdą tam sporo przydatnych informacji.

Od wczoraj w sklepie internetowym Orange mamy prawdziwy wysyp modeli odnowionych.
Zwykle była to okazja do naprawdę okazyjnego zakupu. Do tego stopnia, że dotychczas nie zdążyłem nigdy przygotować wpisu na ten temat. Najczęściej interesujące telefony znikały szybciej niż byłem w stanie napisać coś sensownego, a dłuższego niż krótka wzmianka na Facebooku.
Tym razem jednak jest inaczej.  Ceny są wyraźnie wyższe niż to bywało do tej pory.
Z długiej listy modeli zdołałem wyłowić tylko 3 modele ewentualnie warte zainteresowania (choć szału nie ma).

1. Samsung Galaxy S7. Wprawdzie na Allegro można kupić ten model naprawdę tanio, to jednak trudno jest tam znaleźć naprawdę pewny egzemplarz. Ryzyko natrafienia na podróbkę, chińskiego refurba, czy egzemplarz powystawowy jest naprawdę spore. W sklepach natomiast trzeba zapłacić wciąż sporo ponad 2000 zł i patrząc z tej perspektywy, to cena w sklepie Orange nie jest jeszcze taka wysoka. W najniższym abonamencie suma rat wynosi 35 x 24 + 689 = 1529 zł. To jednak sporo mniej niż 2 tyś zł, a w wyższych abonamentach jeszcze trochę spada.

2. Huawei P9 Lite. Ten dobrze znany i lubiany telefon na Allegro można kupić od 800 zł. Odnowiony z Orange kosztuje około 500 zł w najniższych abonamentach, ale bardziej opłacalny jest zakup w wyższych, np. w abonamencie za 50 zł/m-c za telefon zapłacimy 229 zł na start i 5 zł miesięcznej raty.
W przypadku tego modelu najprawdopodobniej telefon objęty będzie gwarancją producenta, bowiem jest ona realizowana na podstawie numeru IMEI, a nie karty gwarancyjnej. Przykładowo odnowiony egzemplarz, który sam kupiłem jakiś czas temu miał jeszcze 18 miesięcy gwarancji producenta.

3. iPhone 5S - telefon kosztuje w sklepach około 1300 zł, a na Allegro sytuacja jest podobna do tego co napisałem wcześniej o Samsungu. Podobnie jak w przypadku P9 Lite cena w Orange staje się znośna od abonamentu za 50 zł/m-c, w którym za telefon zapłacimy 29 zł na start i 25 zł miesięcznej raty. Razem 629 zł. W najwyższym abonamencie wspólnym za telefon zapłacimy 49 zł na start i 15 zł/m-c, czyli w sumie nieco ponad 400 zł.  Korzystający z rabatu Open Extra mogą zmieścić się z całkowitym kosztem umowy w cenie samego telefonu, którą musieliby zapłacić w sklepie.

Telefony odnowione nie są dostępne w DUK, jest to zatem oferta dla tych, którzy nie chcą bawić się w wypowiedzenia umowy i wolą przedłużyć umowę przez sklep internetowy lub chcą dobrać nowy numer.
W obu przypadkach dobrze jest skorzystać z kodów rabatowych, o których dalszych informacji udzielam w korespondencji prywatnej.

4 komentarze:

 1. Szkoda, że nie obejmuje tych telefonów LTE Dodatkowy. ;)

  PS. Jest nowy cennik telefonów w Orange z dnia 30 marca. Pomiędzy cennikiem, a ofertą na stronie są istotne różnice przy umowie na 24 miesiące, przynajmniej przy przedłużaniu umowy (na stronie pierwsze wpłaty wynoszą zwykle 0 zł lub kilkadziesiąt złotych i różnica względem cennika rozłożona jest na raty).

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie jeśli przeniosę numer do Orange i wezmę odnowionego Iphone 5S to całkowita suma wyniesie 1559 zł przy abonamencie 75 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Choć da się jeszcze urwać dodatkowe 180 zł, ale to nie korzystając z nowego numeru przez pół roku.

   Usuń
 3. a jak to wygląda w przypadku i phone , czy jest jakaś gwarancja ?

  OdpowiedzUsuń