poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Zmiany w cenniku urządzeń w ofercie Orange LTE dla domu.

Na wstępie przypomnę (pewnie nie każdy przeczytał aktualizację), że wbrew krążącym pogłoskom rabat Open Extra nie został całkowicie zlikwidowany, a jedynie ograniczony do wyższych abonamentów.
Sądzę, że nie po to modyfikowano regulamin promocji, aby za chwilę ją likwidować, dlatego prawdopodobnie rabat Open Extra (choć okrojony) zostanie jednak z nami na dłużej :-)

Od 21.04 obowiązuje nowy cennik urządzeń w ofertach Freenet i LTE dla domu. Zmiany w cenniku nie są imponujące, ale przy okazji poprawiono dostępność urządzeń w sklepie internetowym i urządzenia których nie dało się do tej pory kupić, są teraz wreszcie dostępne. Dlatego dokonam krótkiego przeglądu ciekawszych pozycji.

Huawei MediaPad M3 8.0 - 0 zł na start i 35 zł raty miesięcznie, co razem daje 840 zł w skali całej umowy. W sklepach powyżej 1700 zł. Na Allegro znalazłem tylko jeden używany egzemplarz za 1600 zł.
Tablet klasy wyższej. Zastosowany chipset Kirin 950 był też stosowany w topowych telefonach Honor 8 oraz Mate 8, a jego lekko podkręcona wersja 955 jest stosowana w dobrze znanym flagowym Huawei P9.
W odróżnieniu od P9 z Orange, tablet ma jednak aż 4 GB RAM! Z dodatków warto wspomnieć o czytniku linii papilarnych, diodzie powiadomień oraz możliwości prowadzenia rozmów głosowych, choć ta ostatnia funkcja wymaga użycia zestawu słuchawkowego, bowiem w przeciwnym razie każdy w otoczeniu będzie mógł usłyszeć całość naszej rozmowy.

Samsung Galaxy Tab A (2016) 10.1 - 49 zł na start i 30 zł raty miesięcznie, co razem daje 770 zł w skali całej umowy. W sklepach powyżej 1250 zł. Na Allegro można go kupić za około 1100 zł (nie mylić z tańszą wersją WIFI). W styczniu można było ten tablet kupić w promocji o połowę taniej, o czym pisałem w tym wpisie, ale nawet teraz jest to jeszcze propozycja godna rozważenia. Głównie dlatego, że teraz są dostępne lepsze kody rabatowe na abonament niż te, które były dostępne w styczniu ;-)

Huawei MediaPad T2 10.0 Pro - 99 zł na start i 20 zł raty miesięcznie, co razem daje 580 zł w skali całej umowy. W sklepach powyżej 1150 zł. Za to na Allegro można go kupić już za nieco ponad 800 zł.
Parametry techniczne są mocno zbliżone do wspomnianego wyżej Samsunga. Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie czy znacznie niższa cena jest wynikiem gorszej jakości tego tabletu czy też po prostu to wynik dużej podaży tych tabletów pochodzących z dystrybucji Plusa. Nie udało mi się bowiem znaleźć bezpośredniego porównania obu tabletów.


Huawei MediaPad T2 8.0 Pro - brak opłaty na start i 20 zł/m-c daje w sumie 480 zł. Mniejszy brat tabletu wymienionego wyżej, o zbliżonej specyfikacji technicznej jest trudno dostępny w sklepach, a cena jaką udało mi się znaleźć jest identyczna jak za model 10 calowy. Na Allegro do kupienia za około 700 zł. Snapdragon 615 z 2 GB RAM powinien zapewnić wydajność wystarczającą do codziennych zastosowań.

Osobom które nie potrzebują tabletu tradycyjnie polecam zestaw 2 routerów (Orange Airbox 2+ i Huawei B315) w ofercie bez rat, w której kody rabatowe dadzą wyższy rabat niż w ofercie ratalnej.
W ofercie ratalnej suma rat za ten zestaw wynosi około 360 zł. Wartość rynkowa jest trudna do oszacowania. Sądzę, że jest to około 500 zł.


Obowiązujący cennik urządzeń.

5 komentarzy:

 1. Witam
  Chciałbym zapytać o kody.
  Jak się z tobą skontaktować?emeil?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. email (zielony71a@gmail.com), facebook, forum telepolis.

   Usuń
 2. Rabat open extra światłowód chyba też zlikwidowali, a miał być dostępny do końca kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wygląda, podmienili regulamin na nowy. Fakt, że zastrzegli sobie prawo do wcześniejszego zakończenia promocji.

   Usuń
  2. Czy to oznacza, że jeśli korzystam z OOE w zestawie abonament telefoniczny + funpack, a za 4 miesiące kończy mi się umowa na funpack to po przedłużeniu nie będę już mógł korzystać ze zniżki? Czy nie mam się co przejmować i nadal będę mógł korzystać z OOE na podobnych zasadach co w chwili obecnej?

   Usuń