środa, 29 marca 2017

Rzutem na taśmę?

Wczoraj na Facebooku wspomniałem o plotkach dotyczących bliskiego końca rabatu Open Extra.
Trudno mi ocenić ich wiarygodność, ale informacje doszły do mnie z trzech niezależnych źródeł, więc coś w tym może być. Wspominałem już przy wprowadzaniu oferty LOVE, że utrzymywanie 2 oddzielnych ofert łączonych jest nieracjonalne, dlatego sam także przewidywałem, że wkrótce trzeba się będzie pożegnać z rabatem Extra.
Jeżeli mimo wszystko nic się nie stanie? Proszę wybaczcie :-) Tak to bywa z plotkami, że czasami się nie potwierdzają ;-)

Gdyby jednak rabat miał zostać zlikwidowany, to warto go sobie "zaklepać" na dłużej.
Tym, którzy wciąż nie wiedzą dlaczego, polecam ten wpis.
Regulamin rabatu Extra określa czas trwania rabatu na 12 miesięcy w przypadku wybranych niższych abonamentów, natomiast dla abonamentów wyższych czas ten jest określony następująco: "...na czas odpowiadający długości Okresu zastrzeżonego, na który macie Państwo zawartą mowę, tj. odpowiednio 24, 25, 30 albo 36 miesięcy".
Moim zdaniem ten zapis gwarantuje nam, że będziemy mogli korzystać z rabatu przez cały okres umowy, nawet jeśli promocja zostanie całkowicie zlikwidowana. Oczywiście przy założeniu, że będziemy spełniać pozostałe warunki promocji, takie jak terminowe płatności, czy jednoczesne posiadanie usług stacjonarnych i mobilnych.

Postanowiłem dokonać krótkiego przeglądu ofert dla tych, którzy chcą zdążyć przed godziną "0".

Dla tych którzy potrzebują usługi stacjonarnej polecam:
1. Internet LTE dla domu w opcji ratalnej z tabletem Samsung Galaxy A 10,1 za 45 zł/m-c + 30 zł rata za tablet. Suma rat za tablet za 24 miesiące to 720 zł, a tablet jest warty z pewnością ponad 1000 zł.
2. Internet LTE dla domu w opcji bez rat z zestawem routerów Orange Airbox 2 plus i Huawei B315, za 60 zł/m-c. Przyjmując, że w cenie abonamentu 15 zł stanowią ukryte raty za sprzęt (60-45), to suma rat za routery wyniesie 360 zł. Trudno określić dokładną wartość rynkową routerów, ale jest z pewnością wyższa niż 360 zł.
W obu przypadkach opłacalność znacząco poprawia zastosowanie kodów rabatowych na abonament, choć w drugim przypadku ich wpływ jest znacząco wyższy.

Tym którzy potrzebują usługi mobilnej polecam umowy na 30, a nawet 36 miesięcy. Oczywiście skorzystać z tego mogą tylko abonenci przedłużający umowę. Długi okres umowy pozwala przez dłuższy czas korzystać z rabatu Extra, a ponadto ceny telefonów w dłuższych umowach są na ogół wyraźnie niższe.
Generalnie polecam wybór najwyższego abonamentu wspólnego, ze względu na fakt, że tylko w tym planie ceny telefonów są znacząco niższe niż wartość rynkowa. Jeśli chodzi o wybór telefonów, to w znacznej mierze zależy on od osobistych preferencji, ale jeśli miałbym coś wskazać to byłyby to:
1. Huawei P10 z giftboxem. Niedawny przegląd ofert operatorów wskazuje, że cena w Orange jest stosunkowo konkurencyjna. Oczywiście należy się liczyć z szybkim spadkiem wartości, jaki dotyka każdą nowość. Dlatego po zakupie należy telefon jak najszybciej sprzedać :-D albo pogodzić się z kosztami używania nowinek technicznych ;-)
2. Zestaw Huawei Nova plus Talkband 3. Opaska jest ciekawym, choć trochę niedocenianym rozwiązaniem, o znacznej wartości "sklepowej", choć pewnie niełatwo jest ją sprzedać.
3. HTC 10 - choć to rozwiązanie raczej dla fanów tej marki.
4. Sony Xperia XZ.


Oczywiście w przypadku abonamentu głosowego podstawą sukcesu jest uzyskanie 30% rabatu z DUK, lub skorzystanie z kodów rabatowych dla nowych klientów.

Jeżeli macie jakieś inne ciekawe typy, to proszę o komentarze z uzasadnieniem. Informacji na temat dostępnych kodów rabatowych i ich zastosowaniu jak zwykle udzielam w korespondencji prywatnej.

Aktualizacja z 21.04.2017
Okazało się, że pogłoski o śmierci rabatu Open Extra były nieco przesadzone ;-)
Rabat nie został zlikwidowany, ale w znacznym stopniu ograniczony.
Zlikwidowano możliwość korzystania z rabatu w najniższych planach przez 12 miesięcy.
Wielka szkoda, bo dawało to możliwość sporych oszczędności, o czym pisałem kiedyś w tym wpisie.
Ważne jednak, że nie zlikwidowali go całkowicie.

Zmieniony regulamin promocji.

5 komentarzy:

 1. tylko , czy zlikwidowanie rabatu open będzie dla firmy Orange , opłacalne ?
  Sądzę ,że nie , ponieważ ich oferta dla posiadaczy więcej niż jednej z usług Orange będzie nieopłacalna i skończy się przenoszeniem nr , i wypowiadaniem umów , więc z racjonalnego punktu widzenia wątpię by rabat miał zniknąć z horyzontów , Orange

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo można było powiedzieć przy wprowadzaniu sprzedaży telefonów wyłącznie na raty. A jednak to wprowadzili i nie zamierzają się wycofać.
   Dla mnie to wprost nie do wiary, ale nie każdy walczy z operatorem o każdą złotówkę;-) Dowodem na to jest szybko rosnący udział Play w rynku.

   Usuń
  2. Telefony na raty to wcale nie jest taki zły pomysł , jeżeli uzyska się jeszcze dodatkowo coś od duk

   Usuń
 2. Witaj. A wiesz może w praktyce od czego odejmowany jest rabat Open Extra? Od kwoty abo. głosowego czy od całości faktury? Od niedawna korzystam z Planu Wspólnego. Ale w związku z przeniesieniem numeru przez 6 pierwszych miesięcy nie płacę abonamentu. Jeżeli zdecyduję się na Internet dla domu LTE, to rabat OE będzie naliczany z chwilą zawarcia umowy na usługę internetową? Czy dopiero od 7 miesiąca abonamentu głosowego? Z góry dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rabat Open Extra jest wyszczególniony na fakturze w osobnej pozycji dokładnie tak samo jak to jest ze zwykłym rabatem Open. W tym sensie rabat odejmowany jest od całości faktury. W zasadzie powinien być naliczany od dnia podpisania umowy, ale nie wiem jak będzie w tym przypadku, bo prawdopodobnie rabat będzie wyższy niż kwota do zapłaty. Może ktoś miał taką sytuację i podpowie.

   Usuń