środa, 22 marca 2017

Huawei P10 Lite w najnowszym cenniku Orange.

Od wczoraj obowiązuje nowy cennik Orange, w którym próżno szukać większych zmian.
Właściwie jedyne zmiany warte odnotowania to pojawienie się w cenniku najnowszych smartfonów Huawei'a - P10 i P10 Lite. Przy czym P10 można już było zamówić wcześniej, o czym pisałem w tym wpisie, tyle że po prostu nie było go w cenniku.

Z P10 Lite jest dokładnie odwrotnie. Jest w cenniku, za to nie ma go w sklepie ;-)Huawei P10 Lite - co to takiego?

Ostatnio Huawei wprowadził spore spore zamieszanie w nazewnictwie nowych telefonów.
Nowy P10 Lite jeszcze to zamieszanie pogłębia.
Przyznam, że początkowo nawet myślałem, że P10 Lite to kolejny klon P9 Lite (2017), jednak okazuje się, że nie do końca. Modele te są bardzo zbliżone, jednak pewne różnice (obudowa, procesor - Kirin 655 vs 658 - choć tak naprawdę różnią się tylko taktowaniem) wskazują, że to zupełnie inny model.
Zresztą zerknijcie sami na porównanie tych telefonów. Co więcej, wersja P10 Lite sprzedawana w Polsce dysponuje tylko 3 GB pamięci RAM, co zmniejsza różnice między tymi modelami prawie do zera.

W najnowszym cenniku Orange Huawei P10 Lite w najniższym abonamencie będzie nas kosztował 1379 zł (suma rat za telefon). W wyższych abonamentach cena spada bardzo powoli, utrzymując się powyżej tysiąca złotych i dopiero w najwyższym abonamencie wspólnym mamy znaczącą obniżkę - 769 zł.
W sklepach internetowych nie udało mi się jeszcze znaleźć tego modelu. Sprzedawany jest za to P9 Lite 2017, w cenie około 1300 zł.
Choć nie są to do końca identyczne telefony, to porównanie wskazuje, że ofertę Orange na ten telefon trudno nazwać dobrą ofertą.
Zwłaszcza, że jest drugi argument, który wniosek ten potwierdza. Cena Huawei Nova w cenniku Orange jest bardzo zbliżona do P10 Lite, a w najwyższym abonamencie wspólnym wręcz identyczna.
Do modelu Nova dostajemy jednak dodatkowo gratis opaskę Talkband B3, której cena rynkowa przekracza 300 zł. Moim zdaniem jest to zresztą ogólnie lepszy telefon, choć tu pewnie zdania mogą być podzielone.
Z tego względu nie zalecam zakupu P10 Lite w Orange w obecnych cenach.

Cennik telefonów w umowach na 24 miesiące.
Cennik w umowach na 30 i 36 miesięcy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz