piątek, 11 sierpnia 2017

Nowe taryfy w Orange.

Wczoraj wieczorem pojawiły się konkretne przecieki na temat nowych abonamentów w Orange.
Redaktorzy Telepolis już kilkukrotnie udowodnili, że mają w Orange dobrych informatorów, można więc z niemal 100% pewnością zakładać, że będzie tak jak napisali.

W Play i T-Mobile nowe taryfy wprowadzono już ponad miesiąc temu, więc było jasne, że teraz czas na Orange. Wbrew moim oczekiwaniom, pomarańczowi nie idą jednak ścieżką wyznaczoną przez A2mobile.

Nowa oferta ma wejść w życie 25 sierpnia. Co się zmieni?
Likwidują najniższy abonament za 20 zł/m-c, który i tak raczej nie cieszył się wielką popularnością.
W abonamencie za 30 zł/m-c, w zamian za zabranie darmowych nielimitowanych SMS-ów, dostaniemy nielimitowane rozmowy na telefony stacjonarne.
W planie za 40 zł/m-c, który do tej pory występował tylko w ofercie bez telefonu, dostaniemy wreszcie darmowe MMS-y, czyli będzie on identyczny z dotychczasowym planem za 50 zł/m-c w ofercie z telefonem.
Za 50 zł/m-c dostaniemy dwukrotnie większy niż do tej pory pakiet internetu (10 GB).
Analogicznie za 70 zł/m-c otrzymamy dwukrotnie większy pakiet internetu (20 GB).

Dla uproszczenia zniknie też podział na abonamenty bez telefonu i z telefonem. Do każdego z wyżej wymienionych abonamentów można będzie po prostu dokupić telefon na raty.

Zmiany można by nazwać kosmetycznymi, gdyby nie to, że w wykazie zabrakło popularnych ostatnio planów wspólnych. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to będzie oznaczało, że Orange zlikwiduje ostatnią swoją ofertę, która się naprawdę opłaca.
Warto zauważyć, że wraz ze zmianami w abonamentach prawdopodobnie stracimy też możliwość skorzystania z promocji Orange Open Extra, bowiem wymienione w niej z nazwy abonamenty przestaną po prostu istnieć. Oczywiście nie mówię tu o tych, którzy z promocji już korzystają, a o tych, którzy chcieliby do niej dopiero przystąpić. Zresztą nawet, gdyby dostosowano regulamin promocji do nowej oferty abonamentów, to bez planów wspólnych promocja i tak straci cały swój urok.
Przypomnę, że o skutkach łączenia planu wspólnego z promocją Open Extra pisałem już wielokrotnie, między innymi w tym wpisie. Dzięki niej mamy możliwość uzyskania abonamentu dla 3 numerów za około 20 zł/m-c.

Zapowiedziano też zmiany w promocji dla przenoszących numer do Orange, która da nam wkrótce tylko 3 (a nie 6) darmowych miesięcy przy przeniesieniu numeru.


Wszystko wskazuje więc, że mamy już tylko 2 tygodnie na to, żeby zapewnić sobie dobre warunki w abonamencie na kolejne 2 (czy może nawet 3) lata.
Radzę dobrze wykorzystać ten czas.

Aktualizacja z 23.08.2017
Jak podaje Telepolis promocje Orange Open Extra i Orange Open II przestaną być dostępne dla nowych klientów. Mamy więc ostateczne potwierdzenie.
Zamiast promocji Open dostępna będzie nowa oferta rodzinna polegająca na tym, że do posiadanego abonamentu za minimum 40 zł będziemy mogli dokupić abonament w obniżonej cenie (opłata 20 zł/m-c), który będzie zawierał nielimitowane rozmowy/SMS/MMS i 5 GB internetu. Czyli coś jak do tej pory dodatkowy numer do planu wspólnego, ale z własnym pakietem internetu i o 5 zł drożej.

22 komentarze:

 1. "Dzięki niej mamy możliwość uzyskania abonamentu dla 3 numerów za około 20 zł/m-c." trzech a nawet więcej tak jak w moim przypadku za czwarty numer dopłacam 15 zl...czyli mam domniemać że w grudniu gdy kończy się lojalka będę musiał wszystkie cztery numery rozbić na osobne abonamenty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko na to wskazuje, dlatego ja na Twoim miejscu nie czekałbym do grudnia.

   Usuń
 2. Czy umowa w planie LTE Dodatkowym, która się zakończyła i przeszła na czas nieokreślony a jest podpięta do LTE Wspólnego, który został przedłużony, jest wobec możliwych zmian jakoś zagrożona. Lepiej ją przedłużyć na czas określony czy może sobie trwać na nieokreślonym?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam od dziś wspólny wyższy na 30 miesięcy.Czy rabat OOE jest zagrożony w przypadku skończenia umowy internetu LTE dla domu w lutym i przejścia na czas nieokreślony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest zagrożony. Trzeba tylko zadbać o ciągłość usług stacjonarnych. To nawet nie musi być ta sama umowa/usługa.
   Możesz np. przejść na światłowód, byle nie było ani dnia przerwy.

   Usuń
 4. Mam pytanie czy tylko ja mam jakieś dziwne problemy z przedłużeniem umowy na 30 miesięcy poprzez stronę Orange? Próbowałem z kilku przeglądarek i komputerów i cały czas nie da się zmienić okresu abonamentowego na dłuższy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam takiego problemu.

   Usuń
  2. Ja mam ten sam problem. Na czacie konsultant powiedział, że problem jest im znany i już nad nim pracują.

   Usuń
  3. Chyba udało mi się to rozgryźć - jak wchodzę od strony oferta abonamenty a potem wybieram abonament i stamtąd do telefonów to działa. Jak zaczynam od zakładki telefony to nie.

   Usuń
  4. Poprawka trzeba wyczyścić historię w przeglądarce bo działa tylko przy pierwszym wejściu na czysto na stronę

   Usuń
 5. A czy będzie możliwość przejścia na Smart Plan LTE Dodatkowy po 25 sierpnia? Mam Smart Plan LTE Wspólny bez podpiętych dodatkowych numerów i czekam aż skończą się pozostałe umowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest dobre pytanie. Mam nadzieję, że tak. W przeciwnym razie będzie to kolejna zagrywka nie fair operatora.

   Usuń
 6. Z ciekawostek dodam, że jest w ofercie nowy laptop HP Omen 17, który ma przyzwoitą specyfikację w dość atrakcyjnej cenie, wartość rynkowa 3700, koszt umowy plus opłaty wstępnej 4420. Mam pytanie jaki rabat można uzyskać na internet LTE dla domu, ten niższy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za odpowiedź,
   czyli koszta całkowite to:
   45 zł abonament + 135 zł rata po rabacie łącznie 168.75 zł oraz 100 zł na start za sprzęt, razem 4150 przez całą umowę,
   4150 zl
   -3700 zł (wartość laptopa)
   -150 zł (wartość routera bezprzewodowego, o którym zapomniałem wcześniej napisać)
   =300 zł koszt abonamentu, miesięcznie niewiele, bo 12,5 zł ;)
   Dobrze to wyliczyłem?

   Usuń
  2. Tak. O ile ktoś potrzebuje takiego laptopa, to jest to na pewno dobra oferta.

   Usuń
 7. Witam.
  Co może być z planem głównym po przejściu umowy na czas nieokreślony(kończy mi się umowa po 25 sierpnia)a mam podpięte dodatkowe 3 nr do planu głównego?
  Niestety nie mam możliwości przeanalizowania teraz dokumentów(urlop)
  Może warto przedłużyć przed upływem tych dwóch tygodni(Umowa ważna do 20.12.2017)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa, która przejdzie na czas nieokreślony dalej obowiązuje i nie zmieni tego nawet likwidacja planów wspólnych.
   Natomiast warto przedłużyć jak najwcześniej, ze względu na możliwość zakupu nowego telefonu.

   Usuń
 8. Witam,
  Czy na pewno orange rezygnuje z planów wspólnych po wprowadzeniu nowej oferty?? Nie było żadnych informacji i pytań ze strony mediów o tą kwestię??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem tylko tyle ile napisano w podlinkowanym artykule.
   Nie sądzę, żeby operator zechciał oficjalnie komentować nieoficjalne przecieki, ale zawsze możesz spróbować i napisać emaila do rzecznika;-)

   Usuń
 9. Ja już testuję a2mobile i jest w miarę znośnie. Czyli z dużym prawdopodobieństwem - ORANGE papa !

  OdpowiedzUsuń